Page Index Toggle Pages: 1 ... 7 8 [9]  Send TopicPrint
 25 Mojovicevi lukovi (Read 46303 times)
Ishi (Druid)
Ex Member

Re: Mojovicevi lukovi
Reply #120 - Oct 20th, 2011 at 12:50pm
Print Post  
Darko, može nešto o tom slomljenom luku? Da otvorimo novu temu o tom problemu, lomovi lukova, verujem da ima svako po nešto pametno da kaže.

Back to top

IP Logged

Milan Šekularac
Junior Member
**

Reply #121 - Oct 21st, 2011 at 11:17pm
Print Post  
Evo da i ja napišem par riječi na temu lukova Mojović Voja.  Smiley

Prvo i najvažnije što bih rekao: Voja poznajem ima već 16 godina. Radi se o izuzetnoj ličnosti u svakom smislu. Čovjek je akademski obrazovan (prof.sociologije), sportista, skijaš, veoma tehnički obrazovan, lukar, pobornik klasike i sistema vrijednosti koji je možda u današnje vrijeme zaboravljen ili na margini.. Ali kao svakog individualca, čovjek ima svoja shvatanja i filozofiju i što se mene tiče, skidam mu kapu. Dakle, zadovoljstvo je poznavati Voja Mojovića.  To podvlačim na prvom mjestu, kao suštinski najvažnije -  a ovo o čemu vi ovdje pričate(mo) je na neki način posljedica toga.

Moj prvi luk sam kupio u 8.razredu osnovne škole, i bio je Vojovih ruku djelo. Kompaund, inspirisan nekada poznatim modelom Toma Jenningsa, T-Star XL. Rajzer je bio odliven od duraluminijuma pa obrađen glodalicom, kraci od pre-preg fiberglasa, a točkići izglodani iz duraluminijuma. Sasvim kulturno napravljen, imam ga još, ispravan je i odapinje.  Tj. nije se slomio kao mnogi Hoyt-ovi, a dizajn mu je na liniji onoga što je danas Hoyt Vantage Elite (ravan duži rajzer)....

Nedavno sam imao priliku da budem u gostima kod Mojovića. Postao sam vlasnik jednog luka iz njegove radionice. Malo je reći da sam impresioniran – ozbiljnošću, posvećenošću, usavršenošću procedura, postupaka i alata, smisla, ukusa i ljubavi s kojom Mojović radi svoje lukove. Bila mi je čast, zaista! 

Uskoro ću objaviti moje testiranje i analizu luka o kome govorim. Za sada, prilažem nekoliko fotografija. Luk je inspirisan rešenjima Howarda Hilla, ali u modernoj izvedbi materijala i performanse. Središnji dio (rajzer) je laminat egzotičnih drveta: bubinga wood-a, zebra wood (zebrano), i opet bubinga wood. Matrica kraka u punoj dužini je troslojni laminat bambusovog drveta! Lice i leđa kraka su crni fiberglas.  Mojović koristi najbolje dostupne uvezene materijale. S obzirom na moj duži nateg....

Back to top

IP Logged

Milan Šekularac
Junior Member
**

Reply #122 - Oct 21st, 2011 at 11:28pm
Print Post  
S obzriom na moj duži nateg (31" sa kompaundom) luk je urađen u dužini 67" odnosno 66" od noka do noka. Razvlači se izuzetno linearno i glatko, pravo je uživanje vući tetivu i odapinjati strijelu. Nema apsolutno nikakvog zasićenja u sili, ni u naznaci, sve do skoro 33 inča natega. Koliko ja mogu da vidim, a imam oko za to, luk je geometrijski tačan, saosan, i savija se perfektno u ravni. Nešto deblji laminat troslojnog bambusa u kombinaciji sa širim ravnim rukohvatom daje luku vrlo upečatljiv i drugačiji izgled. Luk izlazi završen sa tilerom 6mm.

Uskoro ću uraditi sam neke testove, pa ću moći da prikažem rezultate. Do tada, zakačiću nekoliko fotografija.

Na kraju, rekao bih još nešto. Svačiji rad, ako je iskren i posvećen zaslužuje poštovanje. A rad koji ostavlja briljantne rezultate zaslužuje pijetet. Nadam se da su svi u ovom esnafu toga svjesni i da će to biti u stanju da poštuju. Na kraju, nije neskromno reći da, svako ima pravo na mišljenje, ali i obavezu da isto bude utemeljeno na činjenicama, znanju i sopstvenim rezultatima. Mislim da imam dovoljno biografije iza sebe u ovom sportu da se ovi redovi uzmu za mjerodavne. Potpisujem se imenom i prezimenom i smatram da bi svi učesnici i ovog foruma to trebali da rade.

pozdrav svima do sledeće prilike!!!
Milan Šekularac

Ps. potpisnik ovih redova je dipl.maš.inženjer; takmičar u disciplini kompaund (za sada);  jedan od osnivača streličarstva u Crnoj Gori;  Sekretar saveza Crne Gore.

www.sscg.me
www.skpodgorica.blogspot.com

Back to top

IP Logged

Milan Šekularac
Junior Member
**

Reply #123 - Oct 22nd, 2011 at 12:11am
Print Post  
u zdravlje!  Smiley

Back to top

IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Reply #124 - Oct 24th, 2011 at 4:06am
Print Post  
Milane (ili neko drugi ko poseduje majstor-Vojin luk) može li neka slika na 32-33"? Viđao sam ove lukove na dosta kraćim natezima, voleo bih da vidim kako izgledaju na ovako dugom nategu (jer inače sam ljubitelj tih dužih natega, 30+)? Hvala unapred.
P.S. Rado ću se potpisati imenom i prezimenom kada Zakon Srbije bude izmenjen vezano za lukove. Za sada je situacija takva kakva jeste, nažalost.

Back to top

IP Logged

Milan Šekularac
Junior Member
**

Reply #125 - Oct 24th, 2011 at 11:47am
Print Post  
Quote:
Milane (ili neko drugi ko poseduje majstor-Vojin luk) može li neka slika na 32-33"? Viđao sam ove lukove na dosta kraćim natezima, voleo bih da vidim kako izgledaju na ovako dugom nategu (jer inače sam ljubitelj tih dužih natega, 30+)? Hvala unapred.
P.S. Rado ću se potpisati imenom i prezimenom kada Zakon Srbije bude izmenjen vezano za lukove. Za sada je situacija takva kakva jeste, nažalost.

Naravno. Čekam da stane kiša u Podgorici i da se organizujem... Do kraja sedmice ću nešto zakačiti.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #126 - Dec 2nd, 2011 at 1:42pm
Print Post  
On je mesanac , nastao kombinacijom recurv i longbowa ! Ne nije u pitanju Tolkinov Uruk-hai , radi se o hybridu Voje Mojovica ,njegovo ime je Perun. Luk napravljen u jednom malom selu na Srpskoj teritoriji.  Bez carbona i bambusa , dostigao je brzinu , na kojoj bi mu pozavideli mnogi lukari. Dakle , o cemu se radi ; kraci su od javora (nokovi ojacani za fastflight tetivu),presvuceni wenge furnirom i transparentnim fiberglasom.  Riser je od wenge i zatoba drveta i ima izrazeni pistol grip.
Test brzine je uradjen i ;
Sest strela
1. 179.1
2. 178.5 *
3. 185.1 *
4. 180.5
5. 181.5
6. 180.8
Iz proracuna je izuzeta najveca i najmanja vrednost i dobijena je prosecna brzina od
180.5 fps
Koriscena je : strela alum gamegatter od 9.3 gnpp grain per pound , dacron tetiva i shooting masina sa nategom od 28“
Luk je duzine 62“
snage 56“ @28“

flemish tetiva prva ispletena dacron B50 (moj rucni rad i Vojov serving na njoj  Smiley )
« Last Edit: Dec 2nd, 2011 at 7:54pm by Knezevic Milan »  

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Reply #127 - Feb 1st, 2012 at 8:00am
Print Post  
U nedelju na turniru u Jagodini sam imao zadovoljstvo da imam u rukama jedan od Vojinih lukova. U pitanju je varijanta sa bambusom, luk lagan kao pero sa dosta ranog natega, vlasništvo Duleta Medića. Nisam imao vremena da probam kakav je osećaj gađati njime ali iz viđenog mi deluje odlično! Smiley

Back to top

IP Logged

Dulisa
New Member
*

Reply #128 - Nov 27th, 2013 at 9:54am
Print Post  
Malo sam mozda pogresio mesto ali ne mogu nikako stupiti u kontakt sa Denisom nije dostupan, ne odgovara na mail ,takodje ni Mojovic ne odgovara imate li neke nove telefone ,adrese ovih ljudi?

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 ... 7 8 [9] 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top