Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 9 Send TopicPrint
 25 Mojovicevi lukovi (Read 46301 times)
B_R
Senior Member

Re: Mojovicevi lukovi
Reply #15 - Aug 17th, 2011 at 8:55pm
Print Post  
Ajd kao neko ko je tokom karijere imao 3 Vojina luka.

NJegovi Recurvi imaju prilicno lepu F/D krivu. Sile na pocetku imaju lep prirastaj, kasnije nema stacka, a vukao sam ih i duze nego sto bi trebalo. Brzine su OK, nista preterano spektakularno, ali rade.

No, svi Vojini lukovi koje sam video imaju isti problem. Tiler ne valja, donji krak je premekan. Vjini kraci su jednaki, nema razlike izmedju gornjeg i donjeg. I uvek, od pocetka je bilo problema sa stelovanjem luka i strele.

Kada sam narucivao zadnji luk, ima tome nekoliko godina, trazio sam 65 funti na 29" bilo mi ponudjeno 55#, a dobio sam 51..

Sto se tice brzinskih testova, sa pucanjem iz ruke, oni veze nemaju sa bilo cim. Sa razlicitim tehnikama moze da se izvuce i 10 FPS. Jedino merodavni su testovi iz mehanicke masine, izvedei istog dana na istoj masini.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #16 - Aug 29th, 2011 at 3:09pm
Print Post  
Ne sporim da lukovi manufakturne izrade (a i lukovi uopšte) poseduju estetsku vrednost; jednostavnost konstrukcije tog oružja, a sada pretežno sportskog rekvizira, svakako da pobudjuje i estetske osećaje. Medjutim, generalno mi smeta što se komentari povodom ovakvih lukova odnose na njihovu "lepotu", a to se odnosi ne samo na ovaj topic nego i na druge sa istom temom.
Potpuno izostaju tehnički podaci, u prvom redu odnos potencijalne i kinetičke energije luka, naravno brzina strele i sl, kako bi se uverili u njihov stvarni kvalitet. Mislim, mene kao streličara zanima kako luk puca, da li i u kojoj meri može da se prilagodi individualnim potrebama (ne mogu da kažem "šteluje") i sl.
Pa i "testovi" lukova su, po mom mišljenju, nepotpuni. Tebalo bi reći u odnosu na koje druge lukove su vršeni testovi, a i ponešto o stručnosti osoba koje vrše testiranje.

"Veruj ali proveravaj" ruska poslovica

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #17 - Aug 29th, 2011 at 8:44pm
Print Post  
B_R wrote on Aug 17th, 2011 at 8:55pm:

NJegovi Recurvi imaju prilicno lepu F/D krivu. Sile na pocetku imaju lep prirastaj, kasnije nema stacka, a vukao sam ih i duze nego sto bi trebalo. Brzine su OK, nista preterano spektakularno, ali rade.

No, svi Vojini lukovi koje sam video imaju isti problem. Tiler ne valja, donji krak je premekan. Vjini kraci su jednaki, nema razlike izmedju gornjeg i donjeg. I uvek, od pocetka je bilo problema sa stelovanjem luka i strele.

Kada sam narucivao zadnji luk, ima tome nekoliko godina, trazio sam 65 funti na 29" bilo mi ponudjeno 55#, a dobio sam 51..

Sto se tice brzinskih testova, sa pucanjem iz ruke, oni veze nemaju sa bilo cim. Sa razlicitim tehnikama moze da se izvuce i 10 FPS. Jedino merodavni su testovi iz mehanicke masine, izvedei istog dana na istoj masini.

Sve sa rizikom da me Sale sutne sa foruma , ti druze izgleda odavno nisi uzeo Vojin luk u ruke i ovo sto si napisao nema blage veze sa zivotom . Sta je bilo pre ne znam , sta je sad uverio sam se na svim modelima i zato kazem ovo sto si napisao
je glupost.
Fali ovo , fali ono a u stvari fali treninga a visak je sedenje za kompjuterom i mudrovanje

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #18 - Aug 29th, 2011 at 9:08pm
Print Post  
Izbacen si   Grin
Forum je da se cuju razna misljenja, tako da nema ni govora o tome.
Ja nisam strucan da ocenim, ali juce sam probao da nategnem nekoliko Vojinih lukova i 2-3 su mi se bas dopala. Pogotovo ova nova serija Hill Style, elegantni, lepi, laki, lep nateg, nisu kruti.
Ponavljam, ovo je subjektivan utisak okorelog compound-asa  Wink

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #19 - Aug 29th, 2011 at 10:02pm
Print Post  
Doslo mi je bilo da opsujem al sam se ujeo za prst da ne ispisem tako nesto. Nevalja nikom nista , te jak , te slab , nema tilera e tvrd kad se nateze bla bla , al ne znam koliko tih sto kukaju i kude trenira dok prsti ne prokrvare ispod tab-a. Nisam ja uopste iskusan strelicar al znam kad oruzje radi i znam da je sve do mene jer je luk uradjen perfektno, ovo je moj luk https://picasaweb.google.com/m/copyPhotoForm?id=5646399143091185506&start=0&dc=g
organic&source=mobileproducts&hl=en
« Last Edit: Aug 30th, 2011 at 10:17am by Knezevic Milan »  

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #20 - Aug 30th, 2011 at 9:13pm
Print Post  
Ajde ja kao "buduci lukar" da nesto kazem o Mojovicevim lukovima iz svog ugla.
"lepo" su uradjeni, zavrsna obrada materijala im je skoro savrsena!
Nateg je prijatan, mada mi deluju malo mlitavo, a ni brzina im nije onakva kakvu sam ocekivao. Jeste da njihova brzina prevazilazi brzinu izvornih modela, ali moramo uzeti u obzir i upotrebu modernih materijala koji su korisceni u izradi.
Tiler necu da komentarisem posto ne verujem da ce neko ici sa tim lukovima na olimpijadu.
Naj veca zamerka mi je na dizajn. Oni su uglavnom radjeni u fazonu vec vidjenih lukova (Howard Hill, Black Widow), nema tu nekog "licnog potpisa" osim varijacija u dimenzijama.

Sve u svemu, dobri lukovi "stare skole", ali nista sto nije vec vidjeno.

Samo da napomenem da je Dusko Medic isprobao luk koji sam napravio i koliko sam primetio bio je dosta iznenadjen brzinom tog luka. Mojovic je takodje probao luk, ali nije hteo da komentarise.

Back to top

IP Logged

Cave Bear
New Member
*

Reply #21 - Sep 3rd, 2011 at 6:10pm
Print Post  
B_R wrote on Aug 17th, 2011 at 8:55pm:

Ljudi možete računati na BR_-a,on je iskusan u tim vodama
postoje izvikani frizeri,firme...pa cak  i lukari
imamo mi super lukova na Balkanu,boljih od vojinih-Ishijevi,Denisovi

Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #22 - Sep 8th, 2011 at 9:36pm
Print Post  
Knezo,

I na svim tvojim slikama se vidi ono o cemu pricam.. Na svim lukovima donji krak je premekan. I to od prvog do zadnjeg luka koji si slikao. Mozda to ne vidis, ali problem je tiu, i vise nego lepo se primecuje na slikama lukova u nategu.

Denise, probaj bilo koji od lukova koje je Voja kopirao, i videces da ni jedan u originalu nije sporiji od Vojinih lukova, i da su svi prijatniji za gadjanje. Pre nekoliko godina sam imao priliku da probam na istom mestu Vojin luk i Borderov original, i veruj mi, sa istom strelom, bez obzira na to st je oruiginal imao i 4# manje, nije nista sporji.

Sto se tice tilera, on nema nikakve veze sa tim da li ce neko da se takmici na olimpijadi. Uzmi bilo koji jeftini Samick, i svaki ima bolji tiler od Vojinog luka, bez obzira sto kod njih nema ni C od custom proizvodnje.

Da ne pominjemo tuzne cinjenice da Vojini lukovi nisu nista zapanjujuce brzi od dobro uradjenog cisto drvenog luka iste snage.. A razlika bi morala da bude barem 25 fps, a daleko je manja..

Dobar tiler itekako znaci, i to ne u brzini ispred luka, koliko u odrzanju te brzine. Iz luka sa losim tilerom strela zna da izgubi 5 fps ocas posla u oscilacijama i na 15 metara.

Back to top

IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #23 - Sep 9th, 2011 at 8:42pm
Print Post  
Potpuno se slazem!!!
Ja sam, jedno godinu dana, pre nego sto sam napravio svoj prvi r/d luk, detaljno "prostudirao" forume sa ovom temom ( ova tema mi je potpuno "otvorila oci" i naj vise pomogla u izradi lukova: http://www.piratesofarchery.net/bb/viewtopic.php?f=25&t=4232)
Inace, sto se tice vizuelnog oblika luka (profil limbova, dizajn risera, izgled luka na brace-u i u punom nategu), tu i nema nekog "izmisljanja tople vode" ni kod mojih lukova, ali posto podjednako volim i longbow i recurve, odlucio sam se za "hibridne" lukove koji su ipak malo vise jedinstveni. To su lukovi jakog reflexa sa long bow profilom limbova i sa "mrsavim" riserom koji po izgledu malo vise prilici recurveu. Sto se brzine lukova tice, tu se najpre obraca paznja na dobru dinamicku stabilnost (dobar timing(uskladjenost)) i na dobro proracunat taper limbova, naravno da se uzima u obzir da i masa spoljne 1/3 do 1/4 limbova bude sto manja, a opet, dovoljno velika da bi limbovi imali staticku stabilnost.
Postoji i tapering limbova kojim se luk od 65lbs moze spustiti na 50lbs cime se povecava brzina, odnosno ako iz luka od 65lbs odapnete strelu od 500gr i dobijete brzinu 190fps, a posle taj isti luk trapingom spustite na 50lbs, dobicete slabiji luk koji odapinje istu strelu od 500gr isto tom brzinom. Stim sto traping mora biti pod odgovarajucim uglom sa odgovarajuce strane limbova.

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #24 - Sep 12th, 2011 at 7:49pm
Print Post  
Ljudi svaka vam cast!!!!
Pa vi bre odokativno (na osnovu slika)merite tilere,brzinu,mekocu i sta sve ide uz to?!?!?!?!
Da ne ispadnem subjektivan,ali merenjem brzine shooting masinom i elektronskim kako se vec zove hronometrom uz podatke o snazi luka,tezini strele,vrsti pera na njoj(fly fly strela bi po meni trebala sporije da leti od strele sa manjim perima,ali mozda gresim Smiley ) je,opet napominjem po meni (a ja ocito nisam strucan kao vi) verodavan test.Dule je ma koliko nestrucan znao da pritisne okidac na shooting masini i i procita dobijene brzine na toj masini za merenje brzine....a mozda i nije?!?!?!?!?!Koliko znam Vojini lukovi tipa Howard Hill imaju kraci donji krak(merili ga ljudi) i koliko sam citao to se nesto odrazava na tiler...
Bez uvrede,ovo je moje nestrucno misljenje,ali ja sam Vojinim lukovima koje imam prezadovoljan.Malo mi je zeznut long bow od 70#,ali sam sam trazio tu snagu..... Smiley

Back to top

IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #25 - Sep 12th, 2011 at 9:02pm
Print Post  
Ma lako je tebi da hvalis Vojine lukove kad ih dobijas za "Dž" Cheesy Šalim se, naravno!!!
Dobri su to lukovi, u svakom slucaju!!
Kraci donji krak na luku znaci "meksi" gornji krak i automatski pozitivan tiler. Ja sam nesto razmisljao o tom nacinu izrade, ali ne da kratim donji krak, vec da fejd na rajzeru prema donjem kraku ostavim malo duzi, ili da pomerim rajzer ka kalupu prema donjem kraku. Ili da obradim profil luka ne znajuci koji mi je donji a koji gornji krak, pa da onada merenjem na tileru za gornji krak uzmem onaj meksi posto se retko kad desava da su oba grubo profilisana kraka iste jacine.

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #26 - Sep 14th, 2011 at 7:06am
Print Post  
Verovatno si u pravu,mozda sam subjektivan...Od Voje nisam dobio lukove ,vec luk(prvi koji je uradio u Black Widow fazonu)...Ali dobio sam i Samick-a,pa mi je treceg dana pukao gornji krak,a kako sam cuo od Saleta i na 3 luka koje je neko kupio pukao je gornji krak u prvih nedelju dana.....Moj Mojovicev Black Widow je kao test luk arcen,davljen,gruvan,samaran...itd itd,ispucan na prazno bar 35-40 puta i sem tetive koju sam menjao ne fali mu nista...Samo sto nisam orao sa njim(da imam njivu verovatno bih i to probao  Grin).A daje covek i dozivotnu garanciju...Pa bre brate sto da ga ne hvalim,ja sam zadovoljan,mislim prezadovoljan...

Back to top

IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #27 - Sep 14th, 2011 at 8:15pm
Print Post  
Necemo o Samicku, to su lukovi seriske proizvodnje. A pravo da ti kazem, imam i ja jedan Samickov take down luk koji je imao solidan limb twist, i bio je problem u raizeru, limb poketi nisu bili u istoj ravni. Nakon sto sam to ispravio, dobio sam solidan, stabilan i relativno tih luk, ali ipak po brzini i tihoci ne moze da se meri sa mojim lukovima.
Salio sam se u vezi "lukova za "DŽ"" Dobri su Mojovicevi lukovi, da budem iskren, upravo je Mojovic bio moja inspiracija da pocnem da pravim lukove. Sto se garancije tice, i ja dajem dozivotnu garanciju na moje lukove. Nedavno sam imao jednu tako reci, havariju sa lukom, luk mi je bio naslonjen na zid i naisao je jedan od mojih radnika traktorem( Rakovica 65 duplak) i nagazio prednjim tockom na tetivu i donji krak naslonjenog luka, kraci su se pod pritiskom toliko izuvijali da sam ocekivao da luk eksplodira pod tickovima, ali osim izgrebanog i ispucalog laka, luku nista nije falilo, kraci su potpuno zdravi, tiler isti kao sto je i bio, nije cak ni tetiva pukla.

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #28 - Sep 14th, 2011 at 8:30pm
Print Post  
e zato ne treba kupovati Rakovicu. Ne moze ni luk da slomi  Grin

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #29 - Sep 22nd, 2011 at 12:13am
Print Post  
Denis wrote on Sep 12th, 2011 at 9:02pm:
Ma lako je tebi da hvalis Vojine lukove kad ih dobijas za "Dž" Cheesy Šalim se, naravno!!!
Dobri su to lukovi, u svakom slucaju!!
Kraci donji krak na luku znaci "meksi" gornji krak i automatski pozitivan tiler. Ja sam nesto razmisljao o tom nacinu izrade, ali ne da kratim donji krak, vec da fejd na rajzeru prema donjem kraku ostavim malo duzi, ili da pomerim rajzer ka kalupu prema donjem kraku. Ili da obradim profil luka ne znajuci koji mi je donji a koji gornji krak, pa da onada merenjem na tileru za gornji krak uzmem onaj meksi posto se retko kad desava da su oba grubo profilisana kraka iste jacine.

cisto sumnjam da se salis
ti si jedan od onih ljudi kojima su i govna slatka ako su dzabe
to sto ti ulazis u necije privatnosti i rezimiras da li Voja nekom poklanja luk ili ne
govori da patis od kompleksa nize vrednosti. Zasto nista od ovoga sto si napisao nisi izgovorio u Temerinu !?
Objasnicu ti , jednostavno
niti imas znanje o lukovima
niti imas dovoljno muskosti da stanes pred nekoga i pokazes svoj stav i izgovoris svoje misljenje .
sto se tice ovih drljavih Vojinih lukova sigurno su za po 25% losiji od “tomahawka“ ili “crne udovice “
ali su upola jeftiniji sto znaci da nam ovaj nikakav majstor Voja daje puno vise kvaliteta za manje para nego njegova konkurencija. Ja sam prezadovoljan sa ovom motkom bez tilera i mekanog donjeg limba , ne hvalim ovaj luk ,tj Vojove lukove iz razloga da bi mu se ulagivao (Voja ovo i ne cita)vec iz razloga sto moji pogodci sa ovim lukom na 30 metara ne izlaze iz kvadrata 25x25
Tako da svi vi kojima nesto smeta kod Vojinih lukova , proverite prvo jeste li sebe nastelovali dovoljno .

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 9
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top