Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 13 Send TopicPrint
 25 Meta (Read 48272 times)
Sale
Forum Administrator

yoyobow

Re: Meta
Reply #15 - May 7th, 2011 at 10:12pm
Print Post  

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #16 - May 8th, 2011 at 10:16am
Print Post  
Ja za sada ne vidim da je problem zaustaviti strelu, već napraviti laganu i izdržljivu metu - koja može da zaustavi strelu Smiley

wooxy, Makis mete koje su gore pomenute su od regenrata sunđera. Na sajtu piše mešavina 30 i 90kg/m3. Ja sam pre neki dan gledao regenerat gustine 100kg/m3, ali mi ne uliva poverenje kada je dugotrajnost u pitanju. Verovatno je štos baš u tom miksu gustina i u onim zaštitnim slojevima na svakoj tabli.

Probao sam da gađam u sunđer gustine 40kg i za moj luk (28#) bi izgleda bilo dovoljno 10ak cm (100x100x10cm = 4kg) da zaustavi svaku strelu. Habanje je najmanje od svega što sam do sada probao, ali i dalje deluje ekonomski neopravdano.

Eleven mete koje sam video su napravljene od tabli debljine oko 2cm, možda i tanje. Ako se odlučim da kupim sunđer, ne znam da li da im kažem da ga ostave u debljini mete ili da ga iseku na više tanjih slojeva koje bih posle zalepio. Ili bi ih samo dobro upakovao, da mogu kasnije da im zamenim redosled.

Mete preko Makisa izgleda da nije moguće kupiti, jer više ne mogu da uvezu na komad, već samo veće porudžbine, rekli mi da im pošaljem mail da mi kažu rokove isporuke i cene ili minimalnu količinu za brzu isporuku, ali danima mi nisu dogovorili.

Back to top

IP Logged

wooxy
New Member
*

Reply #17 - Jul 2nd, 2011 at 5:43pm
Print Post  
U nekom od proslih postova postavio sam ideju za zimu. Nedavno sam imao prilike da je isprobam. Evo rezultata.

Sastav: Tabla zime 100x200x3cm (oko 1700din u Yu Sorbonu) isecena na komade i sastavljena meta dim 66x66x12cm (4 sloja ovlas zaleplena silikonom) + kartoni sa prednje i zadnje strane zbog forme. Uredno sasiven omotac od dzakova za sut.

Tezina: nisam merio, ali mislim da svakako nije preko 10kg.

Probojnost: Moj luk je skoro nov Bowtech Guardian deklarisan na 50-70 funti. Otpusten je 2 navoja od maksimuma pa neka bude bar 60 funti.
Sa 3m rastojanja samo jedna nova novcata strijela je prosla kroz metu i izvirila tek 2cm, ostale nisu. Vazna je i cinjenica da se strijele relativno lako vade iz mete.

Zakljucak na osnovu iskustva: Mislim da je meta dugotrajna jer se struktura ne cijepa penetracijom strijele. Nije prelagana, ali nije ni preteska. Manja meta (50x50cm) bila bi laksa. Neko je pomenuo prirodnost materijala i neskodljivost.... zima i to zadovoljava.
Jedina mana je omotac od dzakova za sut. Krajevi se paraju pa se mora oprezno siti. Predlazem da se ivice mete naknadno ucvrste sirokom lepljivom trakom.

Pucajte.... pitanja i komentari.

Pozdrav svima iz Gabona.

Wooxy  Smiley

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #18 - Jul 2nd, 2011 at 5:46pm
Print Post  
Kakvog Gabona ?

Back to top

IP Logged

wooxy
New Member
*

Reply #19 - Jul 2nd, 2011 at 5:56pm
Print Post  
Gabon.... zemlja u centralno-zapadnoj Africi. Gasterbajtersvo!

Nedavno sam bio kod kuce u BG, dobio narucen Guardian i napravio metu. Ubrzo sam morao nazad na posao  Sad

pozz

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #20 - Jul 2nd, 2011 at 5:57pm
Print Post  
Jel mozes i tamo da pucas ?

Back to top

IP Logged

wooxy
New Member
*

Reply #21 - Jul 2nd, 2011 at 6:09pm
Print Post  
Ovdje u Gabonu ima malo uslova za bilo sta. Naravno, nemogu da nosim luk i opremu, a nisam pristalica lova i necu se ovdje zadrzati dovijeka. Smiley

Posto ovdje ima dosta Francuza porucio sam nesto opreme iz Pariza, gdje je relativno jeftino.

Nazalost ovo vise nema veze sa temom "uradi sam"
Koga nesto zanima na ovu temu moze diskutuje samnom preko poruka

Smiley

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #22 - Oct 5th, 2011 at 7:21am
Print Post  
Kupio sam tri table stirodura 8 debljine , isekao ga i napravio je kocku , sluzio je dosta dobro i dugo . Al sam na kraju pre par dana narucio rinehart 18
bowhunterssuperstore.com/rinehart-rhino-block-target-p-6938.html
Na duze staze , bice to usteda novca i vremena

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #23 - Oct 5th, 2011 at 7:25am
Print Post  
Moja Freddo meta 80x80x17 je do sada izdržala oko 4500 strela. Po 10-15cm uz ivice je potpuno čitavo, a sredina će da trpi bar još neko vreme. Strele prolaze kroz sredinu, ali još uvek ne prolaze više od 4-5".

Kada stavim neku zaštitu iza, mogu da koristim i ove ivice mete za gađanje sa 18m u triple.

Kneza, koliko će da te košta ova Rhino meta u kada stigne u Srbiju?

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #24 - Oct 5th, 2011 at 8:19am
Print Post  
off the record
kao nasao sam neku vezicu na carini da bude minimum , jer paket je mnogo veci resio sam da se obezbedim za dve godine sa svim potrepstinama osim sa strelama. Bas sam odvojio od usta sto se kaze . Ali ako zakaze ovo obecanje , debelo ce me odvaliti. u svakom slucaju da sad narucujem uradio bih to kod Bodnika u Nemackoj i preneo u nekom kamionu i tako ce biti za u buduce. Mada na ovom bowhuntersu sve je jako jeftino.

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #25 - Oct 5th, 2011 at 3:50pm
Print Post  
Ja sam morao da kupim onu slamenu, kao sarmica u crevu, spiralno uvijenu. Dobra je za lukove do 50#, sve preko toga prolazi kroz nju iako je 12 cm zbijene slame debela. Ali za preporučene funtaže vredi svaku paru.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #26 - Oct 5th, 2011 at 5:17pm
Print Post  
Pa isprobali smo te u Temerinu zar ne ?
razmisljao sam da kupim one dve najmanjeg precnika i sastavim , al sacekacu ovaj moj lutajuci paket

mada je ova meta po meni favorit
bearpaw-blog.com/?p=532

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #27 - Oct 5th, 2011 at 5:29pm
Print Post  
Mislim da su to te mete, Tonijeve. Jel' on član ovde na forumu, zna li neko? Ima još ljudi koji se ponešto razumeju u lukove, i moderne i tradicionalne ali nisu članovi, jbg, mislim da neki i ne znaju za postojanje ovog foruma. Da ne idem off- sve lakše lukove probam na slami, srednje na kartonu vodoravno postavljenom a najteže na gomilama peska.

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #28 - Oct 5th, 2011 at 5:33pm
Print Post  
Quote:
.... Tonijeve. Jel' on član ovde na forumu, zna li neko?

Jeste : tony

Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #29 - Oct 7th, 2011 at 4:53pm
Print Post  
Kad vec skrenuste sa teme, mogu valjda i ja.. One mete koje se prodaju u novom sadu su izgleda oriuginal Trocillen.. Barem su me Madjari uputili na Novosadjane.

Ima li neko iskustva sa njihovim metama, i da li su stvarno trocicillen, tj Durafoam, ili su presovani sundjer, a samo su promenljive sredine durafoam.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 13
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top