Page Index Toggle Pages: 1 ... 10 11 [12] 13  Send TopicPrint
 25 Meta (Read 48270 times)
Sale
Forum Administrator

yoyobow

Re: Meta
Reply #165 - Aug 10th, 2012 at 11:38am
Print Post  
Pur pena moze da sluzi samo kao vezivno sredstvo, ali mislim da ce i ona brzo stradati jer nije elasticna.
Javi kako se pokazalo.

Back to top

IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #166 - Jan 8th, 2013 at 5:05pm
Print Post  
Upravo napravih metu po vašim preporukama, a za kučnu upotrebu. ćerkica dobila luk za Novu godinu (kao poklon), a da ne bi trenirala samo "na suvo" do sledećeg treninga (tek sredinom meseca zbog praznika), tata se potrudio, kupio džak u poljoprivrednoj apoteci, u njega strpao kutiju za jaja (kartonsku), a istu napunio starom garderobom...
Proba prošla sjajno... Iako pucano sa samo 4 metra, strele se lepo ubadaju, ne preterano pa ni vađenje istih nije problem...
Ubeđen sam da ne samo da će da traje do sledećeg treninga, već i mnogo, mnogo duže...
Ovom prilikom se zahvaljujem na ideji...! Smiley

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #167 - Jan 22nd, 2013 at 1:31pm
Print Post  
da se vratim malo forumu ...   Cheesy
za mete uglavnom koristim razne kutije od tostera, laptopa i slicno ... obivno u sebi imaju i malo stiropora da bi drzale uredjaj, taj stiropor mi sluzi da ucvsrti "plocu"

plocu pravim iskljucivo od "masnih" casopisa tako sto ih selotejpom lepim prema stranici kutije, ploca je  debljine 3-4cm ... kada zavrsim tu plocu onda je ubacim u kutiju a stiroporom uglavim sve da ne bezi ... strele se ne lepe, a zabadaju se 3-4cm odprilke... retko kada probiju plocu ...

jedino nedostatak je taj da strana kutije gde je ploca ima tendeciju pada ... ali i to se lako resava...

Back to top

IP Logged

boca55
New Member
*

Reply #168 - Jan 24th, 2013 at 11:24am
Print Post  
Kad smo vec kod kutija, nabavio sam dosta jaku kutiju dimezija 64x62x24 cm. Napunio sam je talasatim kartonima. Posto sam u ovom nov, dali imate neki savet povodom kartonskih meta. Dali da pojacam lice sa nekim tapisonom i sl.?

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #169 - Jan 24th, 2013 at 11:27am
Print Post  
Ne postoji jaka kartonska kutija, ako se u nju pušta veliki broj strela. Itison bi svakako bio od pomoći, ali računaj da će karton da se troši/sitni i da pada ispod mete. Poželjno usisavanje posle svakog treninga.

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #170 - Jan 24th, 2013 at 11:27am
Print Post  
boca55 wrote on Jan 24th, 2013 at 11:24am:
Kad smo vec kod kutija, nabavio sam dosta jaku kutiju dimezija 64x62x24 cm. Napunio sam je talasatim kartonima. Posto sam u ovom nov, dali imate neki savet povodom kartonskih meta. Dali da pojacam lice sa nekim tapisonom i sl.?

bojim se da talasasti karton nema veliku zaustavnu moc bas zbog tih talasa...

Back to top

IP Logged

boca55
New Member
*

Reply #171 - Jan 24th, 2013 at 11:53am
Print Post  
Ovo mislim da koristim na placu na razdaljini od 18m. Itison sam svakako planirao da zalepim na lice. Punjenje kutije je glavno pitanje: Stiropor, stirodur ili krpe ?

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #172 - Jan 24th, 2013 at 11:59am
Print Post  
Krpe. U klubu si video šta se pokazalo kao najbolje od jeftinih rešenja, jedino što je prilično teško: ram od 4 daske, prednja i zadnja strana itison, unutra krpe. Prednost krpa u odnosu na karton je što ostavljaju manje đubreta ispod mete i drastično duže traju, samo ih je potrebno prepakovati (ako spadnu na dno mete).

Mana krpa je što se ne ponaša svaka krpa isto, pa ima materijala koji sadrže dosta plastike i ostavljaju đubre na strelama. Juče sam to uporedio sa ugaženom žvakom.

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #173 - Jan 24th, 2013 at 2:11pm
Print Post  
da li je iko sem mene pokusao sa masnim casopisima ?

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #174 - Feb 15th, 2013 at 5:47pm
Print Post  
www.liftech.rs/images/opzv-01.jpg

Ovakve dve trake kostaju oko 2000 dinara , i neke jeftinije . Imaju veliku nosivost . Vama ne treba njihova nosivost vec snaga kojom stegnu teret , prakticno ga upresuju . Da pojasnim upotrebu , recimo za ljude koji imaju kucu i dvoriste ......uzmete dve bale sena i stegnete ih sa ove dve trake koje postavite paralelno jednu pored druge -dobicete odlicnu metu koja ce duugo trajati. Verujte mi ,vrlo dugo .Da bude jasnije resili ste problem mete do kraja zivota .

Za one koji zive u stanu je sigurno neprakticno da unose balu sa senom Smiley . Za njih imam sledeci predlog

Ova strec folija kosta 250 dinara jedna velika tuba , trebaju vam dve tube . Odmotate obe tube ali tako da ih guzvate i te dve tube "nabijete" u dzak . Dzak mozete dobiti za dzabe u svakoj przionici kafe !

www.delfinpak.com/proizvod.php?id=strecc

www.delfinpak.com/php/slika.phpid=STREC+FOL+5KG

OBE OVE METE SAM NAPRAVIO , na dzaku imate mogucnost i da nacrtate nesto sto gadjate . Dzak meta je izuzetno cista i ne ostavlja tragove , moj luk od 57# nije mogao da probije metu od strec folije a o presovanom senu da i ne govorimo .
Puno vas zivi u stanu i bice vam zanimljiva ova meta . I svakako je pogodna i za poneti u prirodu .......

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Matej
New Member
*

Reply #175 - Sep 10th, 2013 at 8:53am
Print Post  
Novi sam u ovome! Pa me interesuje vezano za metu kako bi se ponasao stiropol od neki 10cm za metu?

Back to top

IP Logged

Skulptron
New Member
*

Reply #176 - Jul 18th, 2014 at 1:25am
Print Post  
Koliko vidim kod URADI SAM mete se dele na "SOBNE" (da ostavljaju malo otpada i da su lake) i "VANJSKE" (manje je bitno koliko prljaju i koliko su teške) a koliko sam skontao glavni problem je da prednji materijal tj. ulazni sloj u koji se strela zabada, što duže traje i da se lako menja kada dotraje, a opet - da je jeftin.

Ja sam počeo da pravim jednu VANJSKU 85x85x35 (postaviću fotke kada završim) i nameravam da prvo isprobam sa krpama, pa me interesuje (a mislim da može biti veoma važno) koji je materijal bolji (mislim na tkanine ne na plastiku ili sunđere)...  PAMUK ili SVILA ili VUNA ili...?

------------------
Moram priznati da ni svoj luk još nemam a već pravim metu (koja će biti testirana sa lukovima od prijatelja) ali imam prostor tj. radionicu i dvorište (20m).
Da li je neko gađao u piljevinu?
« Last Edit: Jul 18th, 2014 at 12:23pm by Skulptron »  
Back to top
IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Reply #177 - Jul 19th, 2014 at 8:05pm
Print Post  
Moram da priznam kada smo počinjali sa streličarstvom pre tri godine
bogami strele su se zabadale čak i u zid od cigala Cheesy

Da ti skratim muke..

Nemoj se mučiti i pravitit home made mete pošto ćeš potrošiti
puno novca i vremena i neće trajati.Ja sam pravio neku metu i dobro je
ispala ali previše skupa i teška.Mete koje se proizvode u Mađarskoj su dobre
i sreća da se one mogu kupiti i kod nas u Zemunu kod Peđe Jelovca.
Postoje u Mađarskoj više proizvođača i nisu sve dobre.Ove kod Peđe su OK.
One su pristupačne po ceni pošto se rade od "reslova" tj od poli-
uretana koji otpadne u nekoj proizvodnji nečega.Po specifikaciji
tj. po gustini i težini odgovara opisu proizvoda što je nama
streličarima bitno, a to što je neki iznutra crn, zelen, plav, crven to
nikog ne interesuje.

Back to top

IP Logged

Skulptron
New Member
*

Reply #178 - Jul 20th, 2014 at 10:56pm
Print Post  
Pre par dana kada sam prvi put otišao na sajt Strele izgledalo mi je (kao početniku) da su mete skupe (pošto sam mislio da brzo stradaju) ali sad kad bolje razmislim o svemu što sam pročitao, ne vredi kupovati opremu bez mete!!! U svakom slučaju ova što je u ponudi od 80x80x11 cm, paše za moju kutiju i može biti dobra za prvi ulazni sloj a iza može tkanina... a i nije neka kinta

Hvala na savetu  Smiley
« Last Edit: Jul 20th, 2014 at 11:57pm by Skulptron »  
Back to top
IP Logged

darko
Senior Member

Reply #179 - Jul 29th, 2014 at 1:24pm
Print Post  
Ti nemas neki klub u okolini?

Back to top
IP Logged