Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
 25 Field Svetsko Prvenstvo- Visegrad, Hungary (Read 13330 times)
90m
Senior Member

Re: Field Svetsko Prvenstvo- Visegrad, Hungary
Reply #15 - Jul 20th, 2010 at 5:05pm
Print Post  
Faraon, dodji na 90m pa ćemo da vidimo ko će da dobije kompleks  Smiley, možeš i na konju...

Back to top

IP Logged

FARAON
Junior Member
**

Reply #16 - Jul 30th, 2010 at 11:59am
Print Post  
VAZI SE WES , ALI POSLE TOGA TI DODJES NA MOJ TEREN GDE NIJE CISTO UREDNO I FINO.
IMA KOMARACA CEKA SE JAKO DUGO I NEZNA SE DALJINA ILI JE OPET KISA ZIMA ILI NEKA TRECA NEDACA.
U Smiley SVAKOM SLUCAJU IDE SE PESKE OKO 15-20KM.
tHE MIND OF AN ENGINEER THE HEART OF A HUNTER!!!

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #17 - Jul 30th, 2010 at 4:59pm
Print Post  
mi u streličarstvu koristimo luk i strelu a ne insekticide i planinarsku opremu  Cool

kaži vreme, mesto i broj strela na 90m  Grin

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #18 - Jul 30th, 2010 at 5:49pm
Print Post  
90m wrote on Jul 30th, 2010 at 4:59pm:
mi u streličarstvu koristimo luk i strelu a ne insekticide i planinarsku opremu  Cool

kaži vreme, mesto i broj strela na 90m  Grin

Obetska bara, oko ponoci, strela ko koliko ima  Smiley

Back to top

IP Logged

FARAON
Junior Member
**

Reply #19 - Jul 30th, 2010 at 7:45pm
Print Post  
Samo ako si voljan da podneses musku igru i na mom terenu Angry

Back to top

IP Logged

Administrator
Forum Administrator

I love YaBB 2.6.11!

Reply #20 - Jul 30th, 2010 at 8:16pm
Print Post  
A da vas dvojica malo oladite  Smiley

The Administrator.
Back to top
IP Logged

FARAON
Junior Member
**

Reply #21 - Jul 30th, 2010 at 8:22pm
Print Post  
Vidi se da nisi covek od akcije inace bi znao da se insekticidi ne koriste jer se osete na kilometar.
Samo cista surova akcija Wes.
Postujem ja vrhunski sport vise nego sto mozes da zamislis, bavio sam se pored strelicarstva i ronjenjemi ,padobranstvom , skijanjem i orijentiringom ali nigde nisam naisao na toliku dozu nerazumevanja kao u strelicarstvu.Kao kad skijasi npr. nebi priznavali bordere.
Polako ali sigurno napustam druge sportove a odlucio sam da se u buducnosti vise posvetim strelicarstvu jer polako stizu godine i povrede su sve cesce.
Strelicarstvo je toga liseno a dovoljno je ekstrmno za moj ukus.
Inace sa lukom se druzim od svoje osme godine kad mi je otac kupio Elanov skolski luk.
Ako pristanes da dodjes na moj teren dolazim i ja na tvoj.
Znam da ces posle toga zavoleti sve vidove strelicarstva a rostilj ima da jedes da sve puca od miline. Smiley Smiley Smiley

Back to top

IP Logged

Milan Šekularac
Junior Member
**

Reply #22 - Aug 21st, 2010 at 10:15pm
Print Post  
Šteta sto iz Srbije nije ucestvovalo jos takmicara, kada se u fildu gadja u 3 stila koji u Srbiji jesu prisutni svi (goli luk, rikrv, kompaund)...

Ko zna nesto o strelicarstvu, zna da je fild vjerovatno najzahtjevniji format takmicenja. Gadjati na engleskoj travi, 70m, sa stolicom i suncobranom iza sebe, fiksnom metom, pozicijom stopala, svjetlom...je samo "specijalni slucaj"  fild situacije. Smiley
Da, 90m je sjajna distanca, FITA runda je super stvar, ali je i fild nevidjeno izazovan. U stvari, mnogo je zanimljiviji od targeta. Fild je zanimljiv jer sadrzi u sebi kretanje, prirodu, svaka meta je drugacija, plus zahtjevi koji se postavljaju pred strelicara. Mislim i da je privlacniji za rekreativno gadjanje zbog kontakta s prirodom. U fildu nema uskog gledanja i rigidnih pravila targeta (ravno tlo, centar mete na 130cm+/- 5cm, itd itd itd) i staza se moze postaviti na najrazlicitijim ambijentima i terenima. Takodje, fild nema osnovne nedostatke koje ima 3D (ne znate u sta tacno gadjate, malo strijela i procjena daljine kod svih 28strijela).

Da fild ne valja, ne bi ga gadjali najsvestraniji i najuspjesniji strelicari danasnjice kao sto su Frandjili ili Cousins.

Pozdrav  Smiley
M.Š.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #23 - Aug 24th, 2010 at 7:43am
Print Post  
obzirom da je u pitanju svetsko prvenstvo - da li je mogao da se prijavi ko hoce ili je prijava morala da ide preko saveza, kao za fita turnire?

edit:
vidim sad da je islo preko FITA online registracije, a to mora da uradi neko iz saveza, sto znaci da ne moze da ide bilo ko ... sad ako bih ja i hteo da se prijavim za sledeci field, da li mogu bez problema, ili treba da ispunim neku normu ili nesto trece?
« Last Edit: Aug 24th, 2010 at 12:03pm by darko »  

Back to top
IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #24 - Aug 24th, 2010 at 2:21pm
Print Post  
Ma taj Cousins je amater, puca sta stigne, u Las Vegasu puca u farmericama, totalno neki neozbiljan lik  Wink
On bi kod nas platio duplu kotizaciju, najmanje, a mozda ne bi mogao ni da puca  Shocked
Takve treba eliminisati, profesionalnost pre svega !
Smiley Wink Cheesy Grin Angry Sad Cool Roll Eyes nadam se da ovo niste shvatili ozbiljno

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #25 - Aug 27th, 2010 at 3:53pm
Print Post  
ne znam, za mene je to kao rock'n'roll, kad skineš šljokice, visoke potpetice, ošišaš frizure, onda vidiš da li ljudi znaju da sviraju ili ne. tako i sa field-om i targetom; upravo to što nema nizbrdice, nepoznate distance, insekata, maskirnih pantalona i sl. nego samo ti i meta, za mene je to baš izazov, staneš na liniju i to je to, izvoli. čak bi razumeo da ideš kroz prirodu sa običnim golim lukom, to još i na nešto liči, ali sa optikom i stabilizatorom, padajućim restom i peep sight-om...mogu da zamislim kako vas gledaju veverice  Cheesy

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #26 - Aug 27th, 2010 at 8:55pm
Print Post  
svako ima svoj ukus, rece djavo i sede u koprive  Wink

Back to top

IP Logged

Krle
New Member
*

Reply #27 - Aug 29th, 2010 at 10:07am
Print Post  
Postovani prijatelji,
vidim da su mnogi u najmanju ruku ogorceni sto nasi takmicari nisu uzeli udela u najbitnijim medjunarodnim turnirima. verujte mi da sam ja identicnog misljenja.
Uglavnom se spominje da ima dovoljno novca da SSS uputi svoje najbolje.
Medjutim, ono sto se, ocigledno, ne zna je da je SSS uslovljen od strane Sportskog Saveza Srbije odredjenim preuslovima koji nas u velikoj meri ogranicavaju finasiranje nasih takmicara.
Naime, instrukcija Sportskog Saveza Srbije je da ce se svako ucesce nasih takmicara na medjunarodnm turnirima (koji su prijavljeni u sklopu Programa za narednu godinu) refundirati pod uslovom da se oni plasiraju u prvih 30% ucesnika.
Ovakva mera se izuzetno negativno odrazava na nas Savez i same takmicare. Naime, pod ovakvim uslovima, da bi takmicar otisao na neki od medjunarodnih turnira koji smo predvideli budzetiranjem, on mora to finansirati iz svog dzepa ili naci sponzora. Ovi troskovi uopste nisu mali kao sto i sami znate. Nakon toga, nas takmicar ce biti izlozen velikom mentalnom pritisku tokom takmicenja, razmisljajuci o tome da li ce se plasirati u prvih 30% i time povratiti svoj novac, ili nece ispiniti taj uslov.
SSS pokusava da iznadje alterenativna resenja za ovaj problem, ali nam je izbor izuzteno suzen, a ogranicili su nas oni koji bi trebali da nas podrzavaju.   
Kao sto vidite postoje mnoge prepreke da srpsko strelicarstvo nastavi sa svojim progresom.
Toliko za sada  i nadam se da sam bio od pomoci po ovom pitanju.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #28 - Aug 30th, 2010 at 7:33pm
Print Post  
Krle, samo se delimično slažem sa tobom, jesu finansije važne, bez sumnje, ali prvo mi da sredimo u svojoj kući; trebalo bi ipak postaviti neke norme za nastupe na SP i EP, ne slažem se da ide ko ima para. Za one koji su "mladji" u Savezu da podsetim da je ranije bila tzv. norma za samofinansiranje, recimo ukoliko nije dovoljan broj takmičara pucao FITA1350, što je bila norma koju je finansirao Savez, onda je o svom trošku mogao da ide ko je pucao 1320. Dakle i kad plaćaš samom sebi još uvek nosiš dres Srbije i mislim da na SP i EP ne može da ide baš ko hoće. Za ostale medjunarodne turnire ovo ograničenje ne važi jer tamo može svako da ide ko želi da unapredi svoju formu, ali Svetsko ili Evropsko...

Back to top

IP Logged

Krle
New Member
*

Reply #29 - Sep 1st, 2010 at 10:05am
Print Post  
Postovani WES,
da se razumemo ja sam ogorceni protivnik toga da nasi najbolji takmicari finansiraju svoje odlaske na medjunarodna takmicenja, vec sam samo naveo da je to za sada jedan od nacina kojim ispunjavamo uslove Sportskog Saveza Srbije.
Dalje u vezi trazenih rezultata,
U vezi sa navedenim.
Postoji kategorizacija sportista kojim se oni rangiraju. Za nas su najbitniji medjunarodni i nacionalni razred. Da bi dobili ovo zvanje sportisti moraju da postignu odredjene norme i rezultate.
S tim u vezi, dana 02.09. strucan Tim SSS ce imati sastanak sa Komisijom Sportskog Saveza Srbije za vrhunski sport bas u vezi sa dopunama Kategorizacije strelicara. Tim SSS ce izaci sa konkretnim predlogom koji ce nastojati da odbrani i time izdigne ovaj sport na visi nivo zajedno sa njegovim najboljim sportistima.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top