Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5 Send TopicPrint
 25 Old Hill storm bows (Read 27034 times)
Ishi
Ex Member

"Staro Brdo" lukarska radionica
Reply #15 - Aug 9th, 2011 at 12:20pm
Print Post  
Konačno da i mi dobijemo sajt. Izvolite na piće... Smiley
www.starobrdo.com

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Re: Old Hill storm bows
Reply #16 - Aug 9th, 2011 at 12:36pm
Print Post  
Čestitamo i živeli  Smiley

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #17 - Sep 23rd, 2011 at 4:55pm
Print Post  
Da stavim neku sliku da ne izgleda da ne radimo...  WinkInspiracija za ovaj luk mi je bio luk poglavice Garfielda, ozloglašenog naroda Jicarilla. Snaga luka je 70# 29".

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #18 - Sep 26th, 2011 at 2:26pm
Print Post  
Još jedan 60funtaš, problematični bagremov komad.

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #19 - Sep 27th, 2011 at 2:57pm
Print Post  
Divlja trešnja 80# 30".

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #20 - Sep 29th, 2011 at 10:40am
Print Post  
Galebovo krilo 85# 30".

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #21 - Sep 29th, 2011 at 11:47am
Print Post  
super, ovo galebovo krilo mi se svidja, samo da ima 40# manje Smiley kako stavljas tetivu ? il je uopste ne skidas?

Back to top
IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #22 - Sep 30th, 2011 at 4:12am
Print Post  
Stavljam je stringerom, nema drugog načina...   Cheesy Ali to je 3 sekunde posla, po meni najlakši način.
Za razliku od lukova od modernih materijala drveni luk ne bi trebalo stalno biti pod opterećenjem, to jest na tetivi: dolazi do trajnog zamora materijala koji ga ne uništi ali mu osetno smanji performanse. Primer: luk koji ima 1,5" seta ako provodi dane na tetivi vrlo lako može da uzme i do (trajno) 4" seta i samim tim da gađa kao luk koji ima 10# manje a nema toliki set.

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #23 - Oct 4th, 2011 at 4:54pm
Print Post  
Jasenčić, 50# 30".  Smiley

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #24 - Oct 4th, 2011 at 6:03pm
Print Post  
Bravo Care!
Ti i Voja ste mi favoriti!!!!I naravno Bear archery Grin
Da ne kazu neki da hvalim lukove koje sam dobio dzabe,tvoji primitive bows su strava!!!Kakav je postupak sa cuvanjem i koristenjem tih lukova?Nemam nikakvo iskustvo sa njima,pa cisto pitanje kako se ponasa drvo posle nekog vremena,kad se rasusi ili tako nesto?Kod lameliranih lukova sa fiberglasom (koji je naravno prvi patentirao Fred Bear  Smiley) to nije problem,kakvo je stanje sa ovim?

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #25 - Oct 4th, 2011 at 6:04pm
Print Post  
Ovaj opet o Bear-u  Lips Sealed

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #26 - Oct 4th, 2011 at 6:06pm
Print Post  
Nemoj da ti Bear da po .... Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #27 - Oct 4th, 2011 at 6:20pm
Print Post  
E hvala ti pecho...vezao sam odavno crven konac oko prsta, da mi radove ne ureknu devojke i strelci (mala šala, šumadijska, dobronamerna, mi smo komšiluk nas dvojica  Smiley)...
Pa...trudim se da budu što bolji. S' vremena na vreme dobijem i poneko sitno priznanje od preko grane ali da ne hvalim sad svoje lukove kad nema ko da ih kudi, čekam dok se nakupimo, da ima obe strane, bude zanimljivije.  Cheesy  Cheesy
Šalu na stranu, sad sam ozbiljan. Kao što znamo drvo je higroskopan materijal. Upija vlagu iz vazduha brže ili sporije, zavisno od vrste drveta, ako nije dobro finiširano. Ja ih finiširam skoro uvek tradicionalno- svinjska mast i preko nje pčelinji voska. Možda deluje smešno ali radi kao bombona, ni grama nema razlike, proveravao sam posle godinu dana. Samo drvo je osušeno na 9-10% vlage drveta, zavisno od vrste i finišom je trajno zarobljeno u tom stadijumu.
Sam luk nakon nekih prvih stotinak strela i par sati na brejsu dobije set (u tradicionalnom "drvenom" streličarstvu set podrazumeva zamor materijala) i on zavisno od više faktora (dužina, vrsta, funtaža, način korišćenja) bude od nule (bez zamora, totalno) do 2-2,5". Tu ostaje za vjek i vjekova, više se ne menja ni set ni funtaža. Sem što ne može da bude neprekidno na brejsu ne treba mu posebna nega tipa staklenog zvona, sve normalno kao i za ostale lukove. Sam životni vek je jako dug, pri pravilnom korišćenju može da bude i više desetina godina. Rod Parsons, Englez, šampion u nekim silnim disciplinama drvenim lukom, gađa još uvek sa nekim lukovima pravljenim u mladosti a sad je penzioner.
Ne znam da li je trebalo još nešto da kažem, možda sam i malo više udavio?  Embarrassed

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #28 - Oct 4th, 2011 at 6:29pm
Print Post  
Daleko bilo,nisi udavio,objasnio si mi sve ono sto me interesovalo!!!!!Super je nisam o tome znao ni 1/5 sto si napisao.Ali dobro je imati komsiju da te uputi u nesto sto nisi znao Smiley.Samo tako nastavi,zelim ti jos mnogo vise priznanja od preko grane,ovde ih vec imas....

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #29 - Oct 4th, 2011 at 6:31pm
Print Post  
Goran Pecinovic wrote on Oct 4th, 2011 at 6:29pm:
Daleko bilo,nisi udavio,objasnio si mi sve ono sto me interesovalo!!!!!Super je nisam o tome znao ni 1/5 sto si napisao.Ali dobro je imati komsiju da te uputi u nesto sto nisi znao Smiley.Samo tako nastavi,zelim ti jos mnogo vise priznanja od preko grane,ovde ih vec imas....

Vidim ja da ce ovde da padne jos jedan free lukac  Grin Grin

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top