Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
 10 iArcheryScores (Read 6662 times)
jeanpetit
New Member
*

Re: iArcheryScores
Reply #15 - Feb 3rd, 2011 at 1:26pm
Print Post  
darko wrote on Feb 3rd, 2011 at 12:06pm:
inace postoji interesovanje, ali za symbian platformu, posto se drzimo nokie kao hoyta Smiley Probacu i za symbian pa cemo na turnirima svi ko ludi da kucamo po telefonima Cheesy

Cini mi se da je android platforma stala na noge ............ verovatno dobra vest za Saleta........ sad mozes da se bakces sa simbian platformom Smiley
Sto se tice Hoyta, u potpunosti se slazem, ali ja ipak glasam za samsung Smiley

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #16 - Apr 6th, 2011 at 4:50pm
Print Post  
darko wrote on Jan 27th, 2011 at 2:46pm:
nema na cemu Smiley cudno mi da nisi dobio olovku uz telefon, kad je vec touch screen ... verovatno bi moglo da posluzi bilo sta sto je tanje i sto nece izgrebati staklo .. mozda mozes da probas sa plasticnim pinovima za metu ...

Ekran na Spici je kapacitivni i reaguje samo na dodir predmeta koji provode struju. Predviđeni su da se "ćapaju" prstima i manje su precizni od rezistivnih, koji rade na pritisak bilo kakvog predemta i gotovo da možeš da ubodeš pixel Smiley

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #17 - Apr 8th, 2011 at 3:26pm
Print Post  
Vidim (bar mi se cini) da ovde ima dosta entuzijazma. Ljudi na ovom forumu cesto pominju promociju strelicarstva pa u to ime evo jedne ideje:

Prosle godine sam napravio semafor za takmicenja (PIC kontroler sa LED display-ima). Dok sam pravio taj semafor razmisljao sam i o sistemu za belezenje i objavljivanje rezultata u realnom vremenu na takmicenju.

Mislim da bi takav sistem ucinio takmicenja daleko interesantnijim i za gledaoce, a i za same takmicare. Pretpostavimo da neko u gledalistu navija za nekoga. On do kraja takmicenja nema nikakvu predstavu o tome sta se desava sa njegovim favoritom. I normalno, dosadno mu je.  Lips Sealed . S druge strane, takmicari (vecina) nemaju pojma gde su na listi, da li su usli u raspucavanje, ko im je konkurencija za neko mesto...

Imam neke ideje kako bi ovakav sistem mogao da bude realizovan. Na svakoj meti elektronski uredjaj za jednog zapisnicara i lista za drugog, racunar koji prikuplja podatke i 2 ili vise televizora koji te podatke objavljuju u realnom  vremenu. Na kraju da bi rezultati bili zvanicni uporede se elektronski sa onima na listama i to je to.

Treba detaljno osmisliti sistem, pre svega uredjaje na kojima ce se beleziti podaci, tip komunikacije izmedju njih i racunara. Na kraju napraviti pilot i to je to.

Mozda bi ljudi iz Saveza imali sluha za ovako nesto.

Ukoliko ima dovoljno onih koji  bi radili na ovakvom "projektu" mogli bismo u skorije vreme da zapocnemo nesto.

Pozdrav svima!

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #18 - Apr 8th, 2011 at 3:44pm
Print Post  
Smiley ti bi Vlado da izmisliš toplu vodu ?  Smiley to odavno postoji, prodji malo po sajtovima, sigurno ćeš naći. U principu na svakoj meti postoji jedinica koja je vezana sa računarom, biraš grupu a,b,c,d, uneseš rezultat i Enter, računar na semaforu izbaci trenutni plasman posle svake ruke, a u eliminacijama i posle svake strele.

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #19 - Apr 8th, 2011 at 3:48pm
Print Post  
Znam ja to ali takav sistem bas kosta. PDA uredjaj po meti (najmanje 32 kom x 200, 300 evrica...). Tesko da nesto tog tipa moze da prodje kod nas.

Ja pricam o jeftinom sistemu koji bi imao jedan pic kontroler od 200, 300 din i jednostavnoj komunikaciji (makar i serijskoj).

Da se ogradim jos jednom, ne pricam ni o toploj vodi, a ni o rupi na saksiji.  Wink

Scenario 1: Elektronski zapisnicarski uredjaj moze da belezi samo rezultat po ruci i grupi i broj desetki (x-eva). Te podatke kesira dok ga server ne prozove i ne pokupi rezultate. Nakon toga uredjaji se postavljaju na 0.

Scenario 2: Jedan ili 2 PDA uredjaja i ljudi koji  obidju mete jednom po ruci i wireless-om prebace podatke na server.

Scenario 3  Grin (stap i kanap): Na meti dovoljno velikim slovima (vidljivim durbinom sa zapisnicarskog stola) pise rezultat, neko rezultat prepisuje i objavljuje.  Wink

Ko je gledao raspucavanje u V. Banji zna o cemu pricam. Kakav god bio, sistem sa objavljivanjem rezultata u realnom vremenu je nesto sto bi znacajno doprinelo da takmicenje bude daleko interesantnije.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #20 - Apr 8th, 2011 at 5:07pm
Print Post  
sasvim se slažem da je pregled rezultata u realnom vremenu nužnost i svakako budućnost ovog sporta. Da ne širim priču, postoje predlozi da se malo izmeni raspucavanje kako je sada zamišljeno, da prvih desetak puca istovremeno, sudije beleže rezultate svakog pogotka i situacija na tabeli se menja posle svake strele; nešto slično su već uveli strelci i dobili publiku koja ima ne samo pregled u realnom vremenu već se vide i trenutne izmene na tabeli.

Da, uvid u rezultate u realnom vremenu treba uvestu u eliminacije. Ja jesam za tehnološki napredak ali budimo realni, mislim da i table ispod ili iznad mete na kojoj sami takmičari ispisuju rezultat radi posao. Ali, ukoliko je sistem efikasan i ekonomičan, treba se potruditi.

Šta mislite o web-kamerama koje pokrivaju mete i većem displeju ?

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #21 - Apr 8th, 2011 at 5:12pm
Print Post  
Tema je (meni bar) jako interesantna ali ovde malo "ispada". Otvoricu topic "Rezultati u realnom vremenu" u rubrici "Metno strelicarstvo".

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #22 - Apr 8th, 2011 at 5:22pm
Print Post  
90m wrote on Apr 8th, 2011 at 5:07pm:
Šta mislite o web-kamerama koje pokrivaju mete i većem displeju ?

Otvori sam temu u rubrici "Metno strelicarstvo"

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top