Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 SF Axiom (Read 4856 times)
boxy85
Full Member

SF Axiom
Mar 15th, 2011 at 10:13pm
Print Post  
Molim vas ako neko ima iskustva sa ovim lukom neka ih podeli jer sam jako zainteresovan za Axiom. Razmisljao sam i o Samick Polaris ali sam cuo da pucaju i kraci i riser. Pocetnik sam i hocu neki luk da me sluzi u narednih bar 2 godine. Hvala u napred

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Re: SF Axiom
Reply #1 - Mar 16th, 2011 at 8:09am
Print Post  
generalno to im je najniza serija, bolje uzmi premium riser, a sto se kraka tice pogledaj kaya, vidim da je cena za stallion krake oko 80 evra ...

Back to top
IP Logged

darko
Senior Member

Reply #2 - Mar 16th, 2011 at 9:33am
Print Post  
pogledaj i na berzi onaj KAP, kompletno sa strelama, mislim da neces proci bolje od toga ...

Back to top
IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #3 - Mar 16th, 2011 at 12:28pm
Print Post  
hvala na savetu. a gde ti gledas koliko sta kosta? ja recimo posecujem madjarske sajtove, onda Cico-sport(HR) i DI-sport(SLO), to mi je nekako najblize  Grin

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #4 - Mar 16th, 2011 at 1:47pm
Print Post  
alternativess je najjeftiniji u evropi cini mi se Smiley

http://www.alternativess.com/

Back to top
IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #5 - Mar 16th, 2011 at 2:44pm
Print Post  
imam jos jedno pitanje  Grin    koji je legalan nacin kupovine i donosenje strelicarske opreme iz inostranstva?  ili je sverc komerc pa kome prodje

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #6 - Mar 16th, 2011 at 3:38pm
Print Post  
legalno je tako sto narucis, platis, posalju ti, kad stigne platis carinu i porez i eto Smiley carina i porez su oko 30% od vrednosti

Back to top
IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #7 - Mar 16th, 2011 at 5:46pm
Print Post  
to jako lepo izgleda ali ja imam informaciju da je jedino moguce legalno uvesti luk preko firmi koje se bave uvozom i prodajom oruzja tj da fizicka lica ne mogu da uvezu lukove. e sad sta je tacno to niko ne zna

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #8 - Mar 16th, 2011 at 8:04pm
Print Post  
boxy85 wrote on Mar 16th, 2011 at 5:46pm:
to jako lepo izgleda ali ja imam informaciju da je jedino moguce legalno uvesti luk preko firmi koje se bave uvozom i prodajom oruzja tj da fizicka lica ne mogu da uvezu lukove. e sad sta je tacno to niko ne zna

Posto tebe carine u NS, nemas takvih problema.
Ti narucujes delove strelicarske opreme, a to ne podleze pod zakon o oruzju.
Beogradjani imaju zescih problema sto se tice uvoza strelicarske opreme.

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #9 - Mar 16th, 2011 at 9:49pm
Print Post  
moracu to da proverim ali svakako je odlicna vest. hvala na informacijama

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #10 - Mar 17th, 2011 at 7:27am
Print Post  
U Beogradu je jako komplikovana procedura oko uvoza opreme. Ja sam prosao kroz celu tu pricu i na kraju nista nisam uradio.

Prvo sam u MUP-u podneo zahtev za izdavanje dozvole za nabavku oruzja sa tetivom. Za to ti treba potvrda iz suda da nisi osudjivan i da se protiv tebe ne vodi nikakav postupak koji se odnosi na nasilje (bilo prekrsajni ili krivicni). Uz tu potvrdu se placa i neka taksa (u to vreme je bila oko 1700 din.).

Kad podneses zahtev, cekas prvo proveru lokalnog policajca (raspitivace se o tebi u komsiluku, kod predsednika kucnog saveta i sl.) i ako je sve u redu dobijes dozvolu za nabavku (u mom slucaju to je bilo nakon 6 meseci od podnosenja zahteva).

Na kraju su mi u MUP-u rekli to sto si ti cuo, a to je da ja kao fizicko lice ne mogu sam da uvezem luk vec moram da se raspitam u prodavnicama oruzja da li mogu to da zavrsim preko njih ili da pisem molbu Ministarstvu (cini mi se trgovine) da mi oni uvezu luk.

E sad, u nekim opstinama u MUP-u ne vaze ta pravila. Tamo mozes sam da uvezes luk i uz potvrdu da si platio carinu mozes da ga registrujes.

Na kraju cele price sam morao da vratim nabavnu dozvulu ali ni to ne mozes kad hoces vec moras da sacekas da istekne 6 meseci.

Toliko o mom iskustvu po tom pitanju.

SULUDO!

Back to top

IP Logged

Vladimir
Forum Administrator

Reply #11 - Mar 17th, 2011 at 7:39am
Print Post  
Da, jos jedna stvar: na kraju sam hteo u Snajperu da kupim pracku i da nju registrujem u MUP-u ali mi ni to nisu dozvolili jer oni imaju nekog vestaka koji tu procenjuje sta je oruzje, a sta nije.

Ne znam kako taj covek to procenjuje ali ono sto znam je da je po nasem Zakonu o oruzju i municiji sve sto ima tetivu, a potiskom te tetive moze da izbaci strelu ili drugi projektil oruzje sa tetivom. S tim sto treba napraviti razliku: oruzjem se smatra samo ona naprava kojoj je to izbacivanje "projektila" primarna funkcija.

Prilagodjena gumica za tegle moze da bude oruzje sa tetivom ali joj osnovna namena nije izbacivanje "projektila" vec drzanje celofana za teglu  Smiley pa samim tim nije oruzje, ali s druge strane:

Pracke, deciji lukovi sa onim vakuum vrhovima i sve slicne naprave su oruzje!

Voleo bih da vidim vestaka koji ce tumacenjem naseg zakona da me ubedi u suprotno (nigde se ne pominje snaga luka, kineticka energija projektila, materijal od koga je izradjeno oruzje pa samim tim ne postoji razlika izmedju plasticnog luka (igracke) ili pracke i lovackog luka od 70#)

Back to top

IP Logged

PSEdream
New Member
*

Reply #12 - Mar 18th, 2011 at 2:07pm
Print Post  
Pozdrav!
Nisam znao da kod vas treba dozvola za luk?????!!! Svašta !!!!

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #13 - Mar 18th, 2011 at 3:52pm
Print Post  
ne da treba nego se ide u zatvor ako se nema  Grin  ne znam kako tebi ali za nas je nista novo. postoji nacrt novog zakona koji sve te zezancije oko opreme i funkcionisanja klubova brise ali ga najavljuju vec dosta vremena i nista. Postoji dosta jak lobi kojem ne odgovaraju mnogobrojne olaksice u tom zakonu i stalno ga koce. Welcome to Serbia, a land of fun  Cheesy

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top