Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Hoyt Eclipse? za-protiv (Read 3459 times)
boxy85
Full Member

Hoyt Eclipse? za-protiv
Mar 29th, 2011 at 10:29am
Print Post  
Interesuje me vase misljenje za ovaj riser

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Re: Hoyt Eclipse? za-protiv
Reply #1 - Mar 29th, 2011 at 3:50pm
Print Post  
odlican je, jedino sto ga vise ne prave i sto je mozda previse skup tamo gde jos moze da se nadje (oko 170 evra) .. zamena je horizon.
Pogledaj i Samick Vision, koristim ga oko pola godine i nemam zamerki

Back to top
IP Logged

jupiter
New Member
*

Reply #2 - Sep 5th, 2012 at 8:08am
Print Post  
Jako je dobar i pozelio bi ga svakom da ga ima!

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #3 - Sep 9th, 2012 at 6:31pm
Print Post  
^^ Eclipse nisam koristio, ali odgovaram na Darkovu poruku, ni Vision (ni Vision 2) se više ne proizvode. Samo što se nađe na starim zalihama. Za sada nema direktnog naslednika, ali očekujem da će se pojaviti u toku jeseni.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #4 - Sep 10th, 2012 at 6:42am
Print Post  
nema veze sa Eclipse-om, kome kapa dole Smiley, ali mi se ne otvara posebna tema o jeftinim rajzerima, pa mozemo ovde, Sale ce posle da prebaci ako se diskusija rasplamsa Smiley
Elem, Vision 1, a moze biti i Vision 2, ima fabricku gresku. Cak i sa Vision kracima krak mozete da gurnete u dzep dalje od mesta koje je predvidjeno da u njega upadne ona iglica sa oprugom. To se vidi po tragu koji ide dalje od rupice na alignment pinu. Posledica je da krak nikad nije na sredini rajzera tako da je nemoguce namestiti poravnanje tetive. Imam nacrte kako da se prepravi alignment pin tako da krak sedne kako treba, tako da ako neko ima pristup nekom CNC strugu i glodalici mogu mu poslati. Nas dvojica iz kluba smo se trudili da nadjemo nekoga ko bi to uradio ali nismo uspeli - poslednje je da smo nasli ko moze da uradi ali treba da se pravi alat za glodalicu, fabrika za to je u Cacku a broj je ostao misterija.
Elem, resio sam za sada (radi vec dva dana Smiley ) gumicom za vodovodne instalacije - ako nekoga zanimaju detalji napisacu. Kako sam to uradio luk je neprepoznatljiv u pozitivnom smislu, sad mi je brace height na 23 cm, ranije je na 23cm zvucao kao da se udara fosna o fosnu, a namestio sam i poravnanje posle skoro dve godine Cheesy.
Ko hoce jeftin rajzer moze da razmisli o Cartel Phantom, cini se ok za sada, ili SF Premium. Za Samick Avante ne znam sta da kazem posle ovog iskustva sa Vision-om ... Kome se daje oko 300 evra moze da kupi Hoyt Matrix, na berzi je vec oko dve nedelje, po misljenju gotovo svih strelicara to je najbolji rajzer koji je Hoyt napravio (naravno, ne pravi se od 2005). Video sam na engleskim forumima da su uspeli da nadju Matrix i za 120 GBP.
Dakle, ako hocete jeftin rajzer nemojte kupovati nista sto se tek pojavilo, sacekajte da bude bar godinu dana u upotrebi, onda pogledajte review na archery interchange ili archery talk.

Back to top
IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #5 - Sep 10th, 2012 at 10:58am
Print Post  
Sklapao sam nekoliko različitih primerak Vision i Vision 2 risera, ali nisam primetio taj problem. Da sam obratio pažnju, možda bih video.

Ja korsitim SF Premium, ali da sada kupujem riser u toj klasi, verovatno bih uzeo Cartel Fantom. Ljudima na njemu uglavnom bodu oči neka dizjanerska rešenja koja predstavljaju samo estetski nedostatak (subjektivno). U odnosu na SF Premium, sviđa mi se što je odvojeno podešavanje snage kraka i pomeranje kraka levo desno. Stock grip je malo "puniji" od onoga na SF Premium, ali je materijal sličan (gumiran), što je za mene prednost.

Samick Avante imam jedan ovde. Ako nekoga interesuje da vidi kako izgleda, može da dođe Smiley
Na prvi pogled (farba) deluje kvalitetnije od dva gore pomenuta. Ako se za Fantom i Premium može reći da liče kao da su rođaci, ovaj je iz sasvim drugog plemena. Grip je plastičan i donji deo je zadebljan. Sistem podešavanja kraka je kao kod Fantoma. Kada ga uzmem u ruku, osećaj se dosta razlikuje od Fantoma i Premiuma, možda zbog gripa, možda ima drugačiji balans, možda zbog debljine samog rajzera...ne znam...

Back to top

IP Logged

Bear
Junior Member
**

Reply #6 - Sep 11th, 2012 at 8:01pm
Print Post  
rešenjedarko wrote on Mar 29th, 2011 at 3:50pm:
... Samick Vision, koristim ga oko pola godine i nemam zamerki

Izgleda da ipak ima zamerki koje su došle sa iskustvom Wink
Šalu na  stranu, Samick je očigledno zabrljao sa džepom za krake i na jedinici i na dvojci (a ni kraci im se nisu baš pokazali) pa ih zato više i nema u proizvodnji. Na Avanteu su koliko sam video koristili klasično rešenje pa bi to trebalo da radi....
E sad ja sam valjda retke sreće, da mi je sve stiglo poravnato kako treba iz kutije, tako da mi se baš nešto i ne čačka ali to n  znači da ne bi bilo korisno videti i to tvoje rešenje Smiley

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #7 - Sep 13th, 2012 at 6:25pm
Print Post  
na avanteu opet postoje neka dva srafa na cudnom mestu, da li je njima prisrafljen dzep za rajzer ili sta je - ne znam. Ima i one klasicne srafove sa strane za poravnanje (bar koliko vidim na slikama) tako da mi nije jasno kako to sve zajedno funkcionise.
Sto se ubogog Vision rajzera tice ako ti je sve ok i poravnato super, prati tokom vremena trag koji ostaje od one iglice na kraku - verovatno ces primetiti da ti prelazi rupu koja je namenjena da u nju upadne iglica kako bi znao da je krak na sredini rajzera. Bez toga je bilo kakvo podesavanje luka uzaludno. Sa Vision kracima ostaje manji trag, sa kracima drugih proizvodjaca veci, zavisi od toga koliko je dugacak donji deo kraka iza iglice koji dolazi do onog dela kojim se podesava tiler. Elem, ja sam u taj polukrug kod pina za poravnanje kraka stavio gumicu za slavinu (16mm) presecenu na nesto manje od pola, koliko da dodje do pina. Gumica zaustavi onaj sraf sa iglicom na kraku taman da iglica upadne u rupu i svi srecni. To je privremeno resenje dok ne skontam kako da precizno isecem polukrug od tvrdje gume. Probao sam skalpelom al ne vredi ..

Back to top
IP Logged

Bear
Junior Member
**

Reply #8 - Sep 14th, 2012 at 1:34pm
Print Post  
darko wrote on Sep 13th, 2012 at 6:25pm:
na avanteu opet postoje neka dva srafa na cudnom mestu, ...

Taj sistem koriste i na Masters, Genesis, Xenotech, Atlethe i ostalim rajzerima koji su bili na Olimpijadama, Svetskim i inim prvenstvima, drže razonorazne rekorde......
tako da verovatno radi Wink

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top