Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 6 Send TopicPrint
 25 Kako nišanite golim lukom i šta bi bila "dobra gru (Read 26601 times)
darko
Senior Member

Re: Kako nišanite golim lukom i šta bi bila "dobra gru
Reply #15 - Oct 4th, 2011 at 7:38pm
Print Post  
tehnika bi trebala da je univerzalna za sve stilove (osim za compound) - kad se gleda sa strane linija strele treba da prolazi negde kroz donji deo lakta, tako da je je podlaktica malo iznad strele. Kad se gleda odnazad podlaktica treba da bude u liniji sa strelom ili iza nje. Problem kod povlacenja je zglob sake koji se uvija prema sidru ukoliko je luk prejak. Tu ne pomaze nista osim treninga. Sto se tice prednje ruke bitno je da rame bude sto je moguce vise napred i dole. Pritisak na rajzer treba da bude iz lopatice, tako da je cela prednja ruka prakticno 'mrtav' deo. Za ovo su potrebni jaki tricepsi, opet trening Smiley Bilo sta drugo da radite povredicete se pre ili kasnije, zavisi od jacine luka kad, znam iz iskustva Smiley

Back to top
IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #16 - Oct 5th, 2011 at 3:03pm
Print Post  
Ja imam problem... Embarrassed Kada sam počeo da gađam počeo sam odmah sa većim funtažama, samouk, bez ikog da mi pokaže bilo šta u vezi tehnike. Trenutna situacija: sa većim funtažama (100+#) mi je tehnika extra dobra (verovatno sam luk istegne i stavi sve na svoje mesto) dok sa manjim funtažama, ispod 80# recimo, tehnika mi je toliko loša da me sramota da okačim slike, kao da nikad nisam ni čuo da postoji tehnika natezanja. Iz loše tehnike mi proizilazi i lošija preciznost tako da otprilike isto gađam i sa 120# i sa 50#- mršavo. Jedino sam upotrebljiv za cloth yard (ne znam da li se gde održava ovde) ili za daljinarenje u nekoj otvorenoj konkurenciji. Apelujem na sve koji imaju pristup početnicima da što više utiču na njih što se tiče dobre tehnike da ne prođu kao ja, neslavno.  Undecided
« Last Edit: Oct 5th, 2011 at 5:21pm by »  
Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #17 - Oct 5th, 2011 at 4:35pm
Print Post  
To prednje rame sto vise dole nije bas ispravno.. Da dole, ali samo do ravne linije sa zadnjim ramenom. Sve ispod toga ne omogucava rad ledjnih misica na ispravan nacin.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #18 - Oct 5th, 2011 at 6:04pm
Print Post  
za instiktivno , nemogu valjda vaziti svi ti propisani stavovi .
Nekad sam pognut , sedim , virim kroz neki otvor u zbunju ,ledjima naslonjen uz stablo . Mislim sta da radim , da zamolim srndaca  ili neku divljac da izvrsi samoubistvo ? Ili da izadje na cistinu i da me ne primecuje  Grin , jos bolje da stoji pored mete a ja kod plavog kocica  Wink
Ljudi , svi vi koji ne gadjate instiktivno , od srca vam kazem SVAKA VAM CAST , stelujete nisane , uzimate parametre (gap) , proracunavate daljinu (ili nosite laser) , stabilizatori , ma ja bi se smorio i odustao

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #19 - Oct 5th, 2011 at 6:51pm
Print Post  
Sve dok ne radis misiscima ledja kako treba, pa i instiktivno neces imati nikakvu grupu.. Iz svakog stava mozes lepo da radis ledjima. Kada luk vuces iz ledja, ne ukljucujes ostale misice, koji samo kvare otpustanje luka.

Upravo zato je jako bitno gadjati sa dovoljno jakim lukom, koji brzo sve dovede u red.. Jednostavno, on ne moze da se puca sa pogresnom tehnikom.

Back to top

IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #20 - Oct 5th, 2011 at 7:19pm
Print Post  
Meni je najzgodnije kad "uštinem" lopaticama, spojim ih. Tad znam da sam "zaključao" nateg a da mi je ruka automatski poravnata jer u tom položaju mislim da ne može da bude drugačije. Možda to odstupa od modernih metoda i možda je beskorisno za moderne lukove ali ajde da kažem, možda nekom i bude značilo.

Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #21 - Oct 5th, 2011 at 7:28pm
Print Post  
O tome pricamo sve vreme.. Po literaturi se to opisuje kao pokusaj da se izmedju lopatica uhvati loptica za golf. Upravo dva bocna misica na lopaticama treba da rade 95% posla.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #22 - Oct 5th, 2011 at 7:45pm
Print Post  
ma dobro , govorite o samoj osnovi koja nevidim nacina a da se ne ispostuje , pa moram nategnuti luk .Konkretno sam mislio na razne sitnice , rame dole , rame gore

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi
Ex Member

Reply #23 - Oct 5th, 2011 at 7:50pm
Print Post  
Ja ću o tome sutra, koliko mi znanje i iskustvo dopušta. Već mi mozak izdaje sada. Ali se slažem sa BR-om za luk dovoljne funtaže, mora da bude dovoljno jak da se ne rasteže kao lastih od gaća, veća šteta nego vajda. Potkrepiću slikama ako budem u stanju. Otprilike svi teoretski znaju ali (koliko videh) malo ljudi sve primenjuje. Definitivno se odražava na rezultat.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #24 - Oct 5th, 2011 at 8:03pm
Print Post  
Pa dovoljne snage , ja da sam lepo poslusao druga Voju i uzeo luk od 40 funti long bow , do danas bi imao mnogo bolje rezultate .Neee ja sam bio tvrdoglav i uzeo recurve od 55 i 58 inca duzine  i dva meseca su mi krvarili prsti , jer sam  kao i danas vezbao po dva sata . Od maja ove godine do avgusta je trajala agonija , vec sam se navikao a i presao na longbow .
moj iskren savet , pocetnicima , a sebe smatram starijim pocetnikom ,
NEMOJTE UZIMATI PREJAK LUK , 40 funti je zaista dovoljno , nauci se lepo tehnika , poradi na preciznosti , i jednostavno kad " sazvaces" luk od 40 funti , posle si svoj na svome .Krvarili su mi prsti od prejakih lukova znam sta pricam , ucio sam na tezi nacin . Nema ni fokusa ni koncentracije , jer se boris sa lukom koji je za lov na slona
ps i Voja i Dule Medic su mi savetovali na pocetku slabiji luk  Embarrassed

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #25 - Oct 5th, 2011 at 8:06pm
Print Post  
Zlatno pravilo : Ti treba da pucas sa lukom, a ne on sa tobom  Wink

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #26 - Oct 5th, 2011 at 8:10pm
Print Post  
Upravo tako Sale , Medic me naucio da se pognem u kukovima i da zaklapam lopatice , al   nije to to , tresem se posle 20 strela , bol u prstima , ne da razbija fokus i koncentraciju , nego .........
Ja sam iskreno dao savet

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #27 - Oct 5th, 2011 at 8:11pm
Print Post  
Snaga se prvo vezba sa odgovarajuci rekvizitima a ne sa lukom.. Luk tu dolazi kao zavrsnica.

U mom slucaju luk pocinje da puca kako on hoce negde na 85-90 funti.. Sve ispod toga je prijatno iskustvo. Naravno, Longbow, ne nesto sa kracom duzinom.

Kod Ishija je suprotan slucaj, dok ne uzme 100+ funti gresi..

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #28 - Oct 5th, 2011 at 8:13pm
Print Post  
to sa spajanjem lopatica moze da dovede do podizanja prednjeg ramena cime se skracuje nateg, a gubi se i pritisak na rajzer pa je hitac slabiji. Kako god, pravilna tehnika ne postoji, dok ide u zuto ili gde vec sve ok Smiley Meni licno je vece uzivanje u 'pravilno' izvedenom hicu makar promasio metu nego da pogodim centar a znam da sam pogresio Smiley

Back to top
IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #29 - Oct 5th, 2011 at 8:16pm
Print Post  
B_R wrote on Oct 5th, 2011 at 8:11pm:
Snaga se prvo vezba sa odgovarajuci rekvizitima a ne sa lukom.. Luk tu dolazi kao zavrsnica.

U mom slucaju luk pocinje da puca kako on hoce negde na 85-90 funti.. Sve ispod toga je prijatno iskustvo. Naravno, Longbow, ne nesto sa kracom duzinom.

Kod Ishija je suprotan slucaj, dok ne uzme 100+ funti gresi..

Druze ti malo za...avas sve nas u sred ove globalne krize
I ja sam budala sto gubim vreme i cukam
prijatno svima i laku noc

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top