Page Index Toggle Pages: 1 2 [3]  Send TopicPrint
 25 Poznavanje i podešavanje opreme (Read 15096 times)
Predrag
Senior Member

Re: Poznavanje i podešavanje opreme
Reply #30 - Sep 13th, 2012 at 8:21pm
Print Post  
http://www.youtube.com/watch?v=r6p0ZDlgVA4&feature=channel&list=UL

pogledati ceo video..ako se nekome zuri neka preskoci prvih 7,8 min.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #31 - Sep 14th, 2012 at 7:17am
Print Post  
ko dovede coach kim-a u srbiju ima od mene 100 cevapa i gajbu piva  Grin sad cu da proverim kako sam namestio, ako ne valja moram iz pocetka  Undecided

jedna stvar mi nije jasna, kad polepi one trake na rajzer da bi odredio koliko je daleko centar rajzera od prozora - tu opet zavisi od polozaja glave kako ces videti traku (onu donju je odlepio valjda do sredine srafa, tu mi nije bas sve jasno). Bilo kako bilo, meni tetiva nesto jace od 10mm, cak je i stabilizator po sredini, obzirom na krpljenje dzepa videcu sta ce da bude kad ispalim par strela  Undecided

Back to top
IP Logged

Predrag
Senior Member

Reply #32 - Sep 14th, 2012 at 11:55am
Print Post  
darko wrote on Sep 14th, 2012 at 7:17am:
jedna stvar mi nije jasna, kad polepi one trake na rajzer da bi odredio koliko je daleko centar rajzera od prozora - tu opet zavisi od polozaja glave kako ces videti traku (onu donju je odlepio valjda do sredine srafa, tu mi nije bas sve jasno). /

nema veze ugao glave (pogleda) meri se rastojanje T-lenjirom

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #33 - Sep 14th, 2012 at 12:13pm
Print Post  
znam, ali lenjir je na prozoru a on gleda odgore i odlepljuje traku valjda do pola srafa ..

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #34 - Sep 26th, 2012 at 1:16pm
Print Post  
Dajte,ljudi,spašavajte. Tražim i nalazim kontradiktorne odgovore,pa da pitam vas jer ste mi i do sad puno pomogli. Kako se mjeri nateg. Za recurve,naravno. Od nocking pointa (tetive) do.....   Resta? Klikera?
Još uvik pucam bez klikera ali mislim polako počet i s njim. Iskreno i ne znam koliki mi je nateg,28",28,5".
A to nije dobro.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #35 - Sep 26th, 2012 at 1:54pm
Print Post  
duzina natega je obicno raspon ruku od vrha kaziprsta do vrha kaziprsta (stanesh u slovo T pa izmerish), podeljeno sa 2.5 pa jos jednom podeljeno sa 2.54 da dobijesh u inchima. Mozes da izmerish i tako sto dodjes do punog natega pa izmerish 1" dalje od kontakta sa restom. Kako budesh menjao tehniku tako ce ti se produzavati duzina natega, najvise zbog pozicije prednje ruke, tako da mozes ostaviti jos jedan inch duzu strelu ... nadam se da ti je jasno ... kliker namesti da bude najvise 5mm daleko od vrha strele kad si u sidru ..

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #36 - Sep 26th, 2012 at 8:35pm
Print Post  
Ok. Hvala Darko.

Back to top

IP Logged

Predrag
Senior Member

Reply #37 - Sep 27th, 2012 at 12:34am
Print Post  
messerschmitt wrote on Sep 26th, 2012 at 1:16pm:
Dajte,ljudi,spašavajte. Tražim i nalazim kontradiktorne odgovore,pa da pitam vas jer ste mi i do sad puno pomogli. Kako se mjeri nateg. Za recurve,naravno. Od nocking pointa (tetive) do.....   Resta? Klikera?
Još uvik pucam bez klikera ali mislim polako počet i s njim. Iskreno i ne znam koliki mi je nateg,28",28,5".
A to nije dobro.

Da ne bi doslo do zabuna, ovu i mnoge druge stvari definise AMO standard.

Po Amo standardu duzina natega je rastojanje u punom nategu izmedju noking pointa i pivot point + 1 i 3/4 cola.
U praksi je to rastojanje od noking pointa do kraja rajzera gledano od strane strelicara.

Minimalna preporucena duzina strele je od noking pointa do bergera + 1 col

Upisana snaga luka na kracima je na nategu od 26 1/4 cola mereno do pivot pointa ili  28 cola do kraja rajzera.

http://archeryeducationresources.com/Equipment_&_Supplies_files/AMO%20Standards....

Aktuelna snaga luka je ona snaga koju ostvaris na duzini svog natega

http://www.eastonarchery.com/uploads/files/52_target-sel-chart.pdf

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #38 - Jan 10th, 2013 at 12:53am
Print Post  
Malo je zamrla tema. Pa nije vrag da sam ja jedini učenik ovde.Dobro,Vas priznajem za učitelje ali da sam ja jedina dežurna pitalica...
Kad je već tako,ajmo sa pitanjem nevezanim za tehniku,malo OT ali...
Gleda sam natjecanja u Londonu,na OI. Znate li kolika je (bar otprilike) snaga muških i ženskih lukova koji se koriste na tim velikim turnirima. Daljina je 70 metara,nisu sigurno "30-32. U londonu je i prilično puvalo,pa mi se nekako čini da su ti lukovi jači.
Sad jedno pitanje "u glavu". Imam luk "36 i malo mi je još uvik prejak. Nije u pitanju toliko snaga koliko moja još nedorađena tehnika. Sazna sam da se ne trenira samo pucajući,ima i "suhuh" treninga,kad se drži luk u nategu (izometrija) ili rasteže guma. Ima li itko kakav program takvog treninga ili nekakav link. Googla sam ali nisam naša ništa a da rastežem luk ko muva bez glave,bez veze,reda i načina,mislim da i nije baš jako inteligentno.
Ako ne tržim puno,može li netko od Vas otkrit koji su mu rezultati ? Da vidim koliko sam loš. Otkrit ću i ja svoje ako me ono baš ne posramite. Undecided Ma oću i onda ali ja ako pucam krugove onda je to isključivo na 18 ili 25 metara. Najčešće i jesam na tim daljinama,kad potegnem na 30-40 to je više onako,iz "đira",nisam još za brojit krugove na tim udaljenostima.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #39 - Jan 10th, 2013 at 8:01am
Print Post  
imas ovde kako da radis SPT
http://www.kslinternationalarchery.com/Training/SPTs/SPTs%20Serbian.html

takodje je dobro da uvedes form master u trening, moze da se napravi relativno jednostavno

ovo sto si pitao za snagu luka - pretpostavljam da zene pucaju sa minimum 36# (u nekom intervjuu je Valeeva rekla da trenutno koristi 36# posto je povredila rame pa gadja iskljucivo na tehniku  Grin), sto se muskaraca tice Mauro Nespolli gadja sa 57#, ostali su na oko 45-50#

nase rezultate imas na sajtu strelicarskog saveza, videces da nisi toliko los  Smiley

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #40 - Feb 10th, 2013 at 10:28pm
Print Post  
Pozdrav ljudi.
Namjeravam uskoro nabavit nešto opreme,izmađu ostalog i novi rest(ove). Do sad sam puca sa ovim http://www.disport.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=399&detailID=2795&ime=... a namjeravam nabavit ovo http://www.disport.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=399&detailID=2809&ime=.... Taj ili neki sličan. Jeftiniji,naravno. Bili bija netko ljubazan objasnit mi prednosti i mane ? Znam da je ovaj plastični početnički. Sebe smatram početnikom,da se razumimo ali ipak... Ako je ovaj magnetni (ili kakav je već,i ne znam šta mu znači magnetni,nisu strele metalne) bolji,onda... Ako na 20 metara uredno pucam 500+ krugova,spadam li u malo bolje početnike ? Wink
Thanks.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #41 - Feb 11th, 2013 at 3:11pm
Print Post  
zavisi u koje lice pucas 500+ Smiley

Sto se resta tice nastavi sa Hoyt Pro, taj nije pocetnicki a bolji neces naci. Imao sam Spigarelli koji pominjes, nije los ali se rasklima posle nekog vremena.

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #42 - Feb 11th, 2013 at 3:31pm
Print Post  
Auuuuu,Darkoooo,jesi meeeeeee.... Grin
Hvala na odgovoru.ostat ću na ovim "primitivnim",odnosno početničkim. A i jeftinije je. Smiley
Inače,kad sam već sam sebe povuka za jezik,lice mi je 18-metarsko,drugo i nemam. Imam neki dobar papir iz tiskare (naša u kontejneru) pa na njega isprintam lica. Izvrsno se ponaša,podnese 200 strela prije nego se raspadne. Hehe,ne grupiram ja baš sve "u zlato" ali se 9 i 10 najprije paspadnu. u isto lice pucam sve do 40 metara,dalje ne idem,nisam još "na tom nivou". Inače,za sad "pišem u teku" samo 18 i 25 metara,ovo dalje je privikavanje.
Dimenzije mete su mi otprilike 40X60 cm,hand made,pa kako da na to stavim veće lice?! Na 40 metara sam puca zadnjih par treninga samo po 4-5 serija (9 strela). Samo u metu,bez lica. Nisam promašiva,šta je dobro za početak.Malo po malo upoznajem koliko oprema pomaže. Strele su najjeftinije,luk s cilom opremom ne košta 100 eura...
I najbitnije,ja se još učim. Sam,na žalost.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #43 - Feb 11th, 2013 at 3:48pm
Print Post  
Nisam pita u kakvim uvjetima vi pucate? Pretpostavljam svakakvim a nadam se (bar) solidnim. U Splitu imaju dva kluba,ovi iz "Jadrana" čak i imaju neki prostor,mi ne. MI? trenutno pucam sam,strelišta su mi smetlišta. Hehe,imaju nasip od zemlje,niko ne prolazi... sigurnost prije svega. Dobro,nisu baš smetlišta u pravom smislu riječi ali nisu ni daleko. U ovo doba godine,ili puše Jugo (čitaj:pada kiša) ili Bura (čitaj:hladno).Puca sam prekjučer.na 20 i 30 metara,nosi strele,fijuče kroz luk,zebu prstići. Onda Buri niz dlaku,na 10 metara ispravljat tehniku...

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top