Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Obrada Pera (Read 4142 times)
autarh
Junior Member
**

Obrada Pera
Jan 12th, 2012 at 2:02pm
Print Post  
Opet da se za ideju na pocetku zahvalim Duletu!

Resio sam da sa primitivnih predjem na ove napredne strele, sve u cekanju fletching toolsa koji je jos uvek na nasoj carini Sad

Skinuo sam sa interneta par slika pera, i izabraio nekih 6 modela koje sam najvise sretao na internetu ... Uradio sam pripremu za kalupe u Photoshopu i Corel-u i odneo na secenje na CNC masini ... Cena ovog secenja je 800 dinara za sve ... Po meni to je povoljno ...

Primena ovih kalupa je jako jednostvna postavite pero izmedju dva kalupa, stegnete ovim stipaljkama kao na slici i upaljacem uklonite visak pera... proces traje 20 sekundi Smiley

evo ih i slike , iz njih je sve mnogo jasnije

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Re: Obrada Pera
Reply #1 - Jan 12th, 2012 at 2:04pm
Print Post  
ako nekome treba priprema u Corelu za ovakvu vrstu pera neka se javi da okacim ...

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #2 - Jan 12th, 2012 at 3:24pm
Print Post  
A koji materijal koristis ?
I kako se pravi stopa koja se lepi na shaft ?

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #3 - Jan 12th, 2012 at 3:32pm
Print Post  
koja stopa , nisam bas siguran sta me pitas nov sam u ovome Smiley ako mislis na donji deo pera on se samo smirgla i direktno se lepi na telo strele (shaft) , taj deo jos nisam savladao kako treba pa sada pokusavam da nadjem neke male brusne kamenove da ne bih smirglao do besvesti...

na koji materijal si mislio ? ovo je pleksiglas koji je namenjen laserskom secenju tako da je temperaturno postojan , izvukao sam vec 6 pera i nema ostecenja na njemu

a shaftove smo uvezli iz kine oko 1,5 evra komad sa svim dazbinama

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #4 - Jan 12th, 2012 at 4:34pm
Print Post  
Od kog materijala se prave pera ?
Stopa je zaobljeni prosireni (donji) deo pera koji se lepi na shaft.

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #5 - Jan 12th, 2012 at 5:21pm
Print Post  
pera se prave od raznih trava i zrna , sve to das guski da jede i dobijes pera  Cheesy

ovo su prava prirodna pera , od domacih gusaka , Dule ih je nabavio po ceni od 10 dinara po krilu (12-14 pera) na  Bajlonijevoj pijaci ...  iz jednog dela pera mogu da se izvuku i dva pere za strele (jedno vislje drugo nize...)

malo okasnismo za Cureca pera, al sledece godine cemo se valjda setiti na vreme pre nego sto ekipa iz Visnjice obavi pripreme za "zimnicu"

moram priznati da mi mnogo vise lezi ovaj stari nacin pravljenja strela , jer je zanatski-tradicionalan ...

ima neku car kada vidis kako tvojih ruku delu leti , naprimer one primitivne strele koje sam pravio drze idealno pravac ali pogadjaju dosta nize od drugih strela... naravno posle sam zakljucio da sto su veca pera strela ide "pravije" ali i sporije ! ova serija koju cu praviti ovih dana ce imati srednja i nisko profilna pera pa cemo videti kako se ponasaju ...

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #6 - Jan 12th, 2012 at 8:27pm
Print Post  
autarh wrote on Jan 12th, 2012 at 5:21pm:
pera se prave od raznih trava i zrna , sve to das guski da jede i dobijes pera  Cheesy

ovo su prava prirodna pera , od domacih gusaka

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa radi se o prirodnim perima  Lips Sealed

Ima jos jedan fazon za oblikovanje prirodnih pera, a to je zica sa strujom, kao onaj noz za stiropor.
Zica se oblikuje po zelji, struja je zagreje i zzzzzzzzzzzzzzap - gotovo pero.

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #7 - Jan 12th, 2012 at 8:33pm
Print Post  
dobra fora , al opet moderna Smiley ceo dan sam pored racunara i visokih tehnologija malo mi muka svega sto trazi struju Cheesy

ovo "prirodno" mozes i u sred sume da obrezes samo nalozis vatricu Smiley

Back to top

IP Logged

Goran Arambasic
New Member
*

Reply #8 - Mar 23rd, 2013 at 8:05am
Print Post  
Dobra fora ovi šabloni od pleksiglasa. Ja koristim feather burner već dosta godina, svaki punjač za akumulator može da posluži, treba vam samo ce-ka žica to je grejač od kvarcne, a sa njim dobijete i keramičke nosače i postolje napravite kao na ovom snimku i eto! Pošto se bavim pčelarstvom imam žvrk sa time mi pčelari umećemo satne osnove u ram,  žvrk e to vam je feather burner.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top