Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Lepak za pera (Read 3657 times)
autarh
Junior Member
**

Lepak za pera
Jan 26th, 2012 at 12:44pm
Print Post  
Postoji slicna tema ali se u njoj obradjuju samo lepkovi za hrhov koliko vidim...

Znaci zanima me sta preporucujete kao lepak za pera... Pokusao sam sa nekim lepkom koji je slican tutkalu ali lose lepi plus sto se ponekad zakaci za flething i onda se sve skine...

Super lepak tesko ide na lakirani bambus pa ga izbegavam, mada sam video da neki pre lepljenja sa super lepkom postave izolirku na strelu pa onda lepe pero na izolirku

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Re: Lepak za pera
Reply #1 - Jan 26th, 2012 at 8:40pm
Print Post  
loctite super bond gel? meni dosta dobro radi na svim tipovima strela

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #2 - Jan 26th, 2012 at 9:20pm
Print Post  
juce sam ga bas uzeo , reci mi kako ga nanosis ?
onako na tackice ili ga razmzes necim ?

kako izbegnes da ti se ne zalepi za jig ?

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #3 - Jan 27th, 2012 at 7:33am
Print Post  
namestim pero na stipaljku i povucem tanku liniju sa lepkom celom duzinom pera, do sada mi se nije lepilo za fletcher. drzis cvrsto 20sek, napravis pritisak prstima prema magnetu i na dole da se dobro uhvati i ravno da se zalepi. posle namazes pocetak i kraj pera da se ne odlepe i sa obicnim superlepkom popunis sa strane da ga osiguras i nema zime. prosto ko pasulj  Smiley

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #4 - Jan 27th, 2012 at 2:43pm
Print Post  
autarh wrote on Jan 26th, 2012 at 12:44pm:
Super lepak tesko ide na lakirani bambus pa ga izbegavam, mada sam video da neki pre lepljenja sa super lepkom postave izolirku na strelu pa onda lepe pero na izolirku

To je tanka samolepiva folija, mozes da se ogrebes kod onih sto lepe reklame na automobile. Definitivno pomaze.

Back to top

IP Logged

Andrino
New Member
*

Reply #5 - May 30th, 2012 at 11:41am
Print Post  
Dobro si se snasao sa tom izolirkom.

Back to top

IP Logged

Rajka
New Member
*

Reply #6 - Aug 7th, 2012 at 11:10am
Print Post  
Mislim da je od velikoga znacaja to sto se moze i sa drugima izolirkama to odraditi!

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #7 - Aug 8th, 2012 at 10:24am
Print Post  
Tema jeste stara, ali ajde da dodam svojih 5c Smiley

Svetlo plavi Loctite je definitivno najbolji lepak koji sam ja koristio, što se držanja tiče. Mane: treba mu neko vreme da "uhvati" i cena.

Od lepkova predviđenih za lepljenje pera, probao sam Bohning Platinum, Saunders Arrow Mate i Easton Quick Bond.
Bohningu je potrebno jaaako dugo da uhvati, možda i nekoliko sati da bi to bilo sigurno pero ili nock. Visoka temperatura kasnije može da odlepi pera. Na prstima gotovo da ne ostaje, a i što ostane, lako se čisti. Najlošija ambalaža (što se nanošenja tiče) od 3 navedena.

Saunders hvata malo brže, ali i dalje je potrebno čekati neko vreme. Za pouzdano zalepljeno pero, potrebno je da klapna stoji na lepilici najmanje 1 minut. Najmanje. Ako je nanet višak lepka, pa se razlio van pera, po shaftu, gotovo je sigurno da će to pero otpasti u jednom trenutku. Čisti se teže od Platinuma, ali nije problem. Posebno što sporo hvata, pa ima vremena za skidanje. Ima cevčicu kojom se može lepo nanositi lepak, ali se dešava, ali ako se ne vodi računa, desi se da se stvore mehurići, pa to usporava lepljenje ili ako ih se ne rešimo na vreme, pravi loš spoj (kao hladan lem Smiley)

Easton Quick-bond, najbolja ambalaža (plastična flašica), jedina zamerka je jako mali poklopac koji se lako gubi. Hvata ekstremno brzo, 30 sekundi držanja klapne na lepilici je više nego dovoljno. Kada budem lepio neke svoje strele probaću sa kraćim intervalima. U kontaktu sa prstima može da bude neprijatan (neprijatniji od prethodna dva), ali neće da lepi prst za prst kao Loctite i posle čišćenja ne ostaju tragovi na prstima. Od 3 lepka za pera koja sam naveo, ubedljivo najbolje drži, najlakši za upotrebu i definitivno moj izbor do daljnjeg.

Ako pobegne ruka, pa lepak dođe u kontakt sa lepilicom, kod ovih brzo sušećih skalpel rešava problem Smiley

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #8 - Aug 8th, 2012 at 10:25am
Print Post  
Bottomline:
Za lepljenje nekoliko strela, za po kući i za svoje potrebe, super lepak nije skupo rešenje, svuda je dostupan i radi posao OK posao. Samo čuvajte prste i da ne kapne na sto ili nameštaj.

Za veći broj strela, nižu cenu po zalepljenoj streli, ekstra brzo vezivanje i najpraktičniji sistem nanošenja lepka na pera, definitivno Easton Quick Bond.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top