Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Talasasti kraci (Read 2578 times)
Baltazar
Junior Member
**

Talasasti kraci
Jan 29th, 2012 at 6:41pm
Print Post  
Vidjao sam par slika recurva sa talasastim kracima, uostalom i gospodin Žolt pravi takav model, ali nisam pronašao nikakve preciznije informacije o takvim lukovima, šta tačno donosi takav dizajn, šta su njegove prednosti i mane? Pretpostavljam da su teži za izradu... Zašto ima tako malo lukova sa takvim kracima, mada klasični jesu, po meni,  lepši? Hvala

Back to top

IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Re: Talasasti kraci
Reply #1 - Feb 1st, 2012 at 6:36am
Print Post  
Na šta tačno misliš?

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #2 - Feb 1st, 2012 at 5:01pm
Print Post  
Quote:
Na šta tačno misliš?

Nemam računar pri ruci,ne mogu da kačim slike,ako te ne mrzi idi na platan.rs  streličarstvo-recurve

Back to top

IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #3 - Feb 5th, 2012 at 11:07pm
Print Post  
Takvi kraci bi teoretski trebali da generisu vise energije i da daju vecu brzinu streli ali samo ako je dobro proracunato gde i kada treba da se savijaju, a to je mnogo zaj...no. Postoje kompjuterski programi za takvo dizajniranje lukova, a opet je tu i metoda sa puno razlicitih sablona po kojima se laminiraju kraci, pa se posle uporedjuju, testiraju i za finalni dizajn uzima sablon koji daje naj bolje brzine, stabilnost i preciznost gotovog luka.

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #4 - Feb 6th, 2012 at 10:39am
Print Post  
Denise, hvala!
Da li slučajno znaš kako se takvi lukovi zovu na engleskom, nisam imao ideju kako da ih googlam?

Back to top

IP Logged

Denis
Junior Member
**

Reply #5 - Feb 8th, 2012 at 9:09pm
Print Post  
Ne znam kako se to na engleskom zove. Na nekom forumu sam naisao na diskusiju o tome gde je neki lik to uradio tako sto je u jezgro limbova pri vrhu dodao po jednu kratku konusnu lamelu koja ide do 1/3 kraka od vrha prema riseru i zove se "tip wedge". To sluzi da ukruti vrhove limbova i dobije se "static recurve", a to se obicno radi na brzim reflex/deflex longbow lukovima. Jel primecujes da se recurve na punom nategu vrlo malo otvaraju? Na pravom custom recurve luku na punom nategu strelicara za koji se luk pravi, recurve bi trebale da se skoro potpuno isprave da bi njihov efekat bio potpun.
E a posto je Platan Madjar, a svi madjarski lukovi su static recurve, verujem da mu je ovakav dizajn luka neka vrsta potpisa, kao i malo oversized tip overlays na njegovim long bow lukovima.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top