Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
 10 vkrak (Read 5499 times)
messerschmitt
Junior Member
**

vkrak
Feb 5th, 2012 at 4:58pm
Print Post  
Ne znam kamo da stavim ovo,pa mislim,ajmo ovde,govori se o compound lukovima.
Iako mi je primarni luk recurve,uzeo sam i složeni,jer sam želija bar probat sve naučit.(nadam se pucanju i iz golog,kad za to dođe vrime)
Imam Fred Bear Game over iz 2009. Primjetija sam da gornji krak ima pukotinu,od osovine koja drži cam na obe strane.
Već sam krenija u potragu po netu za drugi krak ali da usput pitam iskusniju ekipu ima li kakve šanse to nekako pričvrstit dok novi ne dođu. Kolika je šansa da se krak raspadne? Ne bi tija da me u glavu zavida cam ispaljen sa 60 funti. Cry
Ima netko nekakva iskustva? 
Hvala unaprid.

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Re: vkrak
Reply #1 - Feb 5th, 2012 at 7:19pm
Print Post  
Svako ostecenja kraka, a pogotovo naprsline oko osovine su vrlo rizicne. Bolje ostavi luk na stranu dok ga ne popravis.

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #2 - Feb 5th, 2012 at 9:26pm
Print Post  
Da li ti je napukao krak ili je pukla folija kojom je oblozen/ofarban krak?
Koristim Bear-ove lukove 20-tak godina i nisam imao problema ni sa jednim.....
Kako je uspeo da pukne ,ako je pukao krak?Moj predzadnji Truth je ispucan na prazno cak tri puta,i nista mu ne fali jos.(tako mi bar kaze tip kome sam ga prodao)
Bear je patentirao proces livenja limbova koji se razlikuje od sendvic limbova poznatih svetskih proizvodjaca.Poenta je da kos Bear-a nisu kako da se izrazim trake rovinga lepljene jedna na drugu i napravljen sendvic limb,vec je roving iz jednog komada rolan i stavljen u presu gde se pece,i tako napravljen limb(moze da se kaze rolat limb Smiley).Zbo nacina livenja ti kraci vrlo tesko pucaju....
Da ne pametujem mnogo,ako je naprslina na kraku,a ne na toj da kazem farbi(krak je zelenkaste boje ako moze da se vidi) kupuj nove limbove,ne cackaj nista.Ako je samo naprsla folija-farba,presmirglaj malo finom smirglom i zafarbaj necim i pucaj....

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #3 - Feb 6th, 2012 at 9:00am
Print Post  
Oružje mora da bude u besprekornom stanju da bi ga bezbedno koristili. Kada je pukotina vidljiva okom, ko zna koliko je nevidljivih.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #4 - Mar 3rd, 2012 at 9:51pm
Print Post  
Potpisujem tvoje riči 90m,svjestan sam da bi lako moga dobit cam u labrnju,zato nsam ni puca iz compounda od kad sam primjetija pukotinu. Srića moja je šta mi je compound ipak za "zabavu",recurve mi je primarni luk.
Gorane,hvala na dobrom savjetu. Eh,kad bi bar bija u pravu. Ali,na žalost nisi. Puka je,puka. Poslikat ću a možda uspijem i stavit slike ovde. Iako,sumnjam u to,nisam baš neki stručnjak na ovoj mašini. Undecided
Nego,pisa ja Fred Bearu,pisa njegovim dilerima u Italiji i Madžarskoj,dileri nisu ni odgovorili,tvornica nešto mulja,kao,javi se dilerima. Kako bilo da bilo,imat ću ja problema sa nalaženjm kraka .
Jedino ako Vi nemate kakav dobar savjet...
Jako bi me usrićili...  Cheesy

Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #5 - Mar 3rd, 2012 at 10:22pm
Print Post  
Cak i ako nece da ti posalju krak kao reklamaciju, siguran sam da ce ti ga prodati.. Mozda je to resenje.

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #6 - Mar 4th, 2012 at 6:16am
Print Post  
Prodace ti sigurno!!!
Prema meni su bili vrlo korektni..Napisao sam im da su mi otisle one gume na supresorima (Rubber Bumper for String Suppressor) i malo iskukao da zivim u zemlji gde ne postoje prodavnice strelicarske opreme,itd.Poslali mi dva para novih dzabe Smiley Smiley Smiley
Kraci su vec druga stvar,da ne kazem skuplja,ali to ce prodati sigurno.
Posto je krak definitivno napukao,zaboravi sve sta sam napisao u gornjem postu!!!!90 m ti je napisao sta da radis...ne pipaj nista dok ne stignu novi kraci,tu je totalno u pravu

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #7 - Mar 4th, 2012 at 10:12am
Print Post  
Da li postoji negde galerija starih modela Bear lukova?
Upoznao sam pre neki dan čoveka koji je nabavio neki stari Bear luk, pa bi da krene da se bavi streličarstvom, pa čisto da pokušam da utvrdim šta on to poseduje Smiley

Koliko sam video, na njemu piše samo Bear. Nateg je 30", olovkom piše snaga 70#, a kada ga nategne, izađe na nekih 22-24# što mu dođe let off blizu 70%....OK, sve ovo ne vredi mnogo, ali eto, to piše Smiley

Model deluje prilično arhaično, rajzer je uglavnom od drveta i vrlo je težak. Ima neki nišan (ili deo nišana) sa nekoliko šrafova u različitim visinama, kao da služe za različite udaljenosti.

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #8 - Mar 4th, 2012 at 10:50am
Print Post  
Postavi sliku,pa da vidimo sta je...ja sam najstariji Bear compound imao Super Magnum 44,ali on je imao riser od magnezijuma,a krake od drvenih laminata.Najstariji bear katalog imam iz 80-tih godina.Daj sliku da proverimo...
« Last Edit: Mar 4th, 2012 at 12:05pm by Goran Pecinovic »  
Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #9 - Mar 4th, 2012 at 5:10pm
Print Post  
Nadam se da neću zaboraviti da fotografišem luk kada ga sledeći put vidim.

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #10 - Mar 4th, 2012 at 9:28pm
Print Post  
Videcu ja sa onim mojim amerom da li moze nesto da nadje.
Posalji jos neke podatke, snaga luka, ako ima neki broj na kracima, ...

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #11 - Mar 6th, 2012 at 12:48pm
Print Post  
Sale majstore,ja sam razmjenio nekoliko e-mailova sa izvjesnim Salom,nešto mi govori da si to ti...
Da sad ne stavljam ovde mail...
Ljudi,ja nisam ni mislija reklamirat krak,nisam prvi vlasnik luka,da jesam,ajde-ajde.Ali nisam ga kupija u dućanu,pa nemam ni račun,ni garanciju,pa računam,da skratim muke,pitam može li se kupit i kolika je cijena. I - ništa. Biću uporan. Ako im dopizdin,možda se i smiluju.
Ma meni je recurve "primarni" luk,compound sam kupija jer je bija povoljan (LH se teško prodaje,jel da),a i ima sam za divno čudo nešto novaca.  Roll Eyes
Hebiga,sad ih nemam(gle čuda),pa će i kupovina krakova bit problem. Ma.da se bar jave,da se mogu nabavit,naručit,bilo bi mi srce na mistu.Ovako se osjećam malo... Tongue

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #12 - Mar 6th, 2012 at 8:43pm
Print Post  
'oces ti dati podatke ?
Kako da ti pomognemo kada nista ne znamo ?

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #13 - Mar 6th, 2012 at 11:40pm
Print Post  
Evo i podaci.

Luk je Fred Bear Game over iz 2009. Maximalna snaga luka je 70 funti.Axle to axle 33". Je li brace height bitan ? Ne znam da li je bitno ali luk je ljevoruki,LH. Evo vam sve šta piše na luku : serijski broj luka i serijski
brojevi krakova.

SERIAL # 2164284
DL 24
CL 33 1/8  (ili 35 1/8,pisano je rukom,nečitko)
PW ???  ne mogu pročitat,švrakopis.
SL 94 1/16
Ovo piše na naljepnici,na donjem limbu.

Serijski brojevi limbova :
lijevi donji    A-024006
desni donji A-024713
lijevi gornji   A-024756
desni gornji A-024100 - limb koji je pukao.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #14 - Mar 6th, 2012 at 11:50pm
Print Post  
Da vi ne googlate,ipak je to moj posa...
Bear has been making compound bows longer than just about anyone. In the spirit of good ol' Fred Bear, the GameOver is an upper-mid-class bow that represents a bargain in cost vs. performance. Compared to the other bows here, the GameOver's single cam is not as aggressive. This translates to a bow that is not quite as fast, but one with a smooth draw and power curve. Its holding weight is only 9 pounds for a 60-pound (draw weight) bow. The GameOver recorded an average of 243.3 fps from a 60.1 pound, 26.75-inch draw length bow, shooting a 349-grain arrow. (It should be noted that I shot through a Whisker Biscuit rest that can reduce speed by a few fps.) Do not get wrapped up in fps numbers; this bow is plenty fast to easily catch up to and penetrate even the nimblest whitetail. The GameOver utilizes a parallel, split limb design; a thin, frame-covering plastic grip; and a vibration reducer that stifles the string after it is released. Its near-8-inch brace height makes it desireable for pros and novices alike, and its modular cam is easily adjusted for draw length. At 33 inches axle-to-axle.
Nadam se da sam pomoga malo. Isto se nadam da ste bolji u engleskom od mene. Razumin nešto a za sve ostalo tu je Master card. Pardon,Google translate.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top