Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
 25 Stu Miller (Read 10301 times)
Knezevic Milan
Senior Member

Re: Stu Miller
Reply #15 - Feb 18th, 2012 at 8:30am
Print Post  
Personalni faktor , uvek ima uticaja .Ako strelicar nema bar neku bar pristojnu tehniku ,drzanja luka i odapinjanja  dzaba truda

Ishi , to je idealno i najbolje .Kad imas svoju radionicu i veliki izbor strela i spajnova . Prakticno i licno isprobas sve i to je nezamenjivo . Ali rodjeni ti pravis strele a ja ove prokletinje narucujem iz usa , ako pogresim ......onda cekanje od mesec dana a trosak da ne govorim Undecided

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Reply #16 - Feb 18th, 2012 at 11:12am
Print Post  
Odvoji jedan dan od nekog od narednih vikenada, uprti sve svoje lukove i pravac Lapovo, da vidimo sta moze da se uradi. Manje vremena i manje para sigurno nego cekanje i placanje iz Amerike.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #17 - Feb 18th, 2012 at 3:57pm
Print Post  
Za lapovo cu doci svakako , da se druzimo i gadjamo .

1. porudzbina iz usa , zavejana u podgorici , pogresan spin strela , prejake .(jedva im nadjoh prodaju)
2.porudzbina iz usa , krenula juce , pravi spin , bow scala , vagica i jajca od prepelice
3.porudzbina iz nemacke , treba da stigne svaki dan mala kocka (onu prethodnu poklonio drugu)
e kad resim sve ove komplikacije , eto me
Znaci kraj aprila , dolazim za vikend kod tebe da gadjamo dok prsti ne otpadnu  Grin

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

darko
Senior Member

Reply #18 - Feb 19th, 2012 at 4:39pm
Print Post  
jel ovo sto pise u tablici stvarno neko koristi? posebno sto se tice uzimanja u obzir tezine noka i podesavanje jacine luka podesavanjem brace height-a ? za olimpijski luk su kriterijumi za odabir strele draw weight i draw length, tako da mi se sve ovo cini kao preterivanje i to potpuno nepotrebno za daljine na koje se gadja ovim lukom. Za moj madjarski luk (nema ni resta, ni prozora) narucim drvene strele za snagu koju imam na prstima, duzina gledam da bude 1" izvan luka u punom nategu, podesim nocking point i to je to, kako ce da leti zavisi kako je pustim.

Back to top
IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #19 - Feb 19th, 2012 at 8:22pm
Print Post  
Darko !? Naravno da koristi , amerikanci su kao mala deca .......jako tesko im je udovoljiti ali za ovaj kalkulator svi kazu da im zavrsava 70% posla u to ulazi , spin i duzina strele , vrh ,insert itd
licno iskustvo cu moci da ispisem za mesec dana

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Reply #20 - Feb 19th, 2012 at 8:26pm
Print Post  
Ne znam kako ti funkcionises po tom pitanju Darko ali meni odredjivanje spajna predstavlja poprilican problem. Recimo uzmes strelu odgovarajuceg spajna za 40# za luk od 40#. Nije svejedno da li je visina natega 5 ili 8", za nizi nateg treba meksa strela. Nije svejedno da li imas tezi ili laksi vrh, za tezi vrh treba tvrdja strela. Nije svejedno da li je sirina luka na kontaktu sa strelom 1 cm (skoro centershot) ili 4 cm, siri luk trazi meksu strelu. Ako se sklopi par takvih situacija (a ima ih jos) na jednom luku (pricam iskljucivo o tradicionalnim, kao i uvek, za ostale sam neuk) imas situaciju da ti treba poprilicno meksa strela nego sto je diriguje funtaza luka, tu ne pomaze dobra tehnika kad skripi sve ostalo. Koliko meksa? E to vec ne moze da se izracuna nikako, to samo testiranje na terenu moze da pokaze.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #21 - Feb 19th, 2012 at 9:02pm
Print Post  
ne znam, moguce da sam imao srece do sada ... coveku od kog uzimam strele posaljem tip luka, snagu na prstima i duzinu strele koja mi treba, on mi posalje gotove strele i do sada je sve bilo super. Sa njima sam mogao da gadjam do 40m, preko toga je vise-manje na srecu. Obzirom da su u pitanju drvene strele poprilicna je glavobolja menjati bilo sta na gotovoj streli. Poslednji put mi je greskom poslao 1" krace strele, unutra na 18m nisam primetio neke probleme, probacu napolju za koji dan. Spajn strela koje mi salje je uvek za jednu klasu slabija, tako da za luk od 42# dobijem strele deklarisane za 35-40# .
Nego, jos jedna stvar je izbor tetive, vidim da je u primeru kalkulatora fast flight. Zar nije pravilo da se za tradicionalne lukove, narocito one iz jednog dela, koriste dacron tetive zbog toga sto se tegle pa kraci dozive manji stres prilikom otpustanja?

Back to top
IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #22 - Feb 19th, 2012 at 10:13pm
Print Post  
Bitno je da su nokovi napravljeni za FF, 60% tradicionalista koristi FF (izgleda da i mi jurimo za brzinom kod luka)

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #23 - Feb 20th, 2012 at 6:32pm
Print Post  
Kneza misli na nokove na luku, da ne bude zabune.

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #24 - Mar 12th, 2012 at 11:03am
Print Post  
auuuu .... o cemu vi pricate ??? ja imam tradicionalni luk , na njemu nalepljeno parce koze i postavljena tetiva za onim metalnim prstenom.....

sam pravim strele i polako kapiram gde i kako se koja ponasa, experimentisao sam i sa vrstama pera i tu dosao do nekih zakljucaka ... sledeci set strela ce biti daleko precizniji od ovih trenutnih ...

mislim da je knez gore napisao sta su sve radili nasi preci sa strelama a nama trebaju laptopi da pre gadjanja izracunamo sta vec...  pa sto se onda bavimo tradicionalnim strelicarstvom ????

ja jesam nov ali tradicionalno strelicarstvo dozivljavam kao nesto sto je "uradi sam" , od modernih stvari samo lepak i vrhove koristim, sve ostalo je ili tradicionalno ili malo modernizovano (fletching tools)

Back to top

IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #25 - Mar 12th, 2012 at 11:09am
Print Post  
sa minimumom treninga , posto nemam previse vremena, dosao sam za par meseci do toga da pogadjam metalnu plocu dimenzija 20 x 20 cm sa 50 metara , doduse ne iz prve ali oko 50 % pogodaka sam zabelezio u subotu ...

ujedno ne gadjajte metalnu plocu  Grin par nokova sam zeznuo ... kako ne pitajte me , ni sam ne znam zasto su pukli , a svi nadjeni pored ploce...

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #26 - Mar 12th, 2012 at 11:15am
Print Post  
Stu Millerov kalkulator provereno radi !!!! Ako upisete tacne podatke , mozete se osloniti na njega.

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #27 - Mar 12th, 2012 at 11:17am
Print Post  
Knezevic Milan wrote on Mar 12th, 2012 at 11:15am:
Stu Millerov kalkulator provereno radi !!!! Ako upisete tacne podatke , mozete se osloniti na njega.

cekaj ja ne kapiram sta ima da se steluje na mom luku ?? (znas ga drzao si ga ...)

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #28 - Mar 12th, 2012 at 11:43am
Print Post  
Ne stelujes luk , nego strele za njega .  A posto koristis bamboo , mislim da bi bilo zgodno da se ditektno obratis S.Milleru ,odmah da ti kazem da ce ti pomoci
hkg3sg1@sbcglobal.net
slobodno mu pisi
na zalost ja ne umem da ti pomognem kad je drvo u pitanju

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #29 - Mar 12th, 2012 at 11:55am
Print Post  
nisi me razumeo ...
prvo sam pitao u cemu je poenta ?
a drugo kad smo narucivali narucili smo strele sa odredjenim spinom , dule kaze da je mozda samo par bilo van tog spine-a... strele sve secem na 76,2 pa onda zarezujem za vrh i nock ... i prilicno se slicno ponasaju ... ako znam da je neka strela za nijansu tez onda je nategnem recimo 1 cm jace i dobijem da se izjednaci ...

kako takodje znam da su dobro uradjene ... u subotu sam gadjao jednu metu i konstantno masio , strele su padale nekih 100 metara od mene kada sam prisao bio sam prezadvoljan, sve su bile (vrhovi) u krugu od 2 metra...  sto je po meni 2% razlike...

e sad da li bi tih 2 % moglo da se sredi sa tim prorgamom , ne znam ali znam da ja sigurno odstupam 2% u samom pucanju ....

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top