Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Drzanje luka (Read 2530 times)
Knezevic Milan
Senior Member

Drzanje luka
Feb 26th, 2012 at 5:18pm
Print Post  
Mozda je ovo glupo sto pisem ali u svakom slucaju , odnosi se na ljude koji su skoro poceli da se druze sa tradicionalnim lukom .
Mozda ovo nekom pomogne , sve do sad imao sam problem sa rukom koja drzi luk .Prenosio sam .....nemam pravu rec ali u momentu odapinjanja ,trzaj se prenosio na luk . Kod mene se videlo kako gornji krak naglo trzne u desno .
Evo sta sam uradio da to smanjim a sto vise vremena prolazi mozda i iskorenim

Slucajno sam video na jednom videu , kako neki takmicar drzi olimpic recurv luk sa tri prsta . Pa sam i ja tako poceo i luk mi je mnogo stabilniji .Riser naslonim na koren dlana i luk samo pridrzavam srednjim , kaziprstom i palcem . Isprobao sam ovakvo drzanje u sedecem , klececem i svim mogucim polozajima koji bi mi se desili u lovu (na 3D zivotinje) i luk mi je bio stabilan a strele su letele bas kako treba .

P.S.
ovo je verovatno smesno starijim takmicarima , ali ipak ja vezbam sam i ovo sam napisao  za mnogo drugih koji kao i ja nemaju klub na 200 km od sebe .

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

darko
Senior Member

Re: Drzanje luka
Reply #1 - Feb 27th, 2012 at 8:25am
Print Post  
meni je ovo dosta pomoglo za madjarski luk, posto on (bar ovaj moj) trza na suprotnu stranu od ruke kojom gadjate kad se otpusti strela

Back to top
IP Logged

Ishi (Druid)
Ex Member

Reply #2 - Feb 28th, 2012 at 7:15am
Print Post  
Regularno napravljen luk ne bi smeo da "trza" ni na jednu stranu, zar to nije posledica nepravilnog drzanja ili otpustanja? Meni se cesto desava da mi strele lete bezveze jer lose otpustam a onda dodje neko sa boljim otpustanjem i sve bude kako treba, em lepo otpusta em ne steze luk kao ja nego ga samo ovlash drzi, on se sa oslanja na saku.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #3 - Feb 28th, 2012 at 8:56am
Print Post  
Ma ne trza luk , nego se ja kocim i trzam . Al kad ga naslonim na saku i odapnem lepo , onda je ok

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

darko
Senior Member

Reply #4 - Mar 1st, 2012 at 7:50pm
Print Post  
pa da, kad drzim kako je koreanac pokazao ne trza, a da li trza bez mene - ne znam Smiley

Back to top
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top