Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4]  Send TopicPrint
 25 Tereni za tradicionalno strelicarstvo (Read 16238 times)
Predrag
Senior Member

Re: Tereni za tradicionalno strelicarstvo
Reply #45 - Mar 16th, 2012 at 11:56pm
Print Post  
Knezevic Milan wrote on Mar 16th, 2012 at 10:57pm:
Mislim da ne upotrebljavamo dovoljno nasu opremu !!!

Apsolutno

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #46 - Mar 17th, 2012 at 7:42am
Print Post  
Zamolio bih vas da ne prepadate ljude ! Ovu temu je zapoceo momak -čovek koji je kupio tradicionalni luk pre nekoliko meseci !! I izneo svoje iskustvo a vi se raspisali o balistici .
Moj misljenje je da to ne ide tako , tj mislim da ljude prvo treba zainteresovati
1. uhu vidi zabavno je , odapinjemo strele i druzimo se
2.covek pocinje redovno da dolazi na treninge i onda mu neko probudi zelju da pocne da pobedjuje svoj rezultat od juce
3.pa ga onda nagovorite da to pokaze pred svima na nekom takmicenju
4. postane konstantan u nekom takmicarskom nivou tj recimo na svakom indoru ne pada ispod XXX A ONDA MU TRENER SUGERISE DA NABAVI OPREMU KOJA CE MU POMOCI U DALJEM NAPREDOVANJU I POBOLJSANJU REZULTATA......

tako meni pada na pamet da to treba da izgleda ...........imam utisak da smo promasili temu jel da ?

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

Predrag
Senior Member

Reply #47 - Mar 17th, 2012 at 7:45am
Print Post  
Sve je ok.
I ,da,tema je promasena 100%....zato sam sve vreme i pokusavao da je vratim na pocetak pricer.

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #48 - Mar 17th, 2012 at 7:47am
Print Post  
Slazem se sa Knezom,tema omasena 100% i nije joj mesto ovde.Ja sam prvi poceo da mrsim **** i dobar deo krivice je na meni...Evo,necu vise...

Back to top

IP Logged

B_R
Senior Member

Reply #49 - Mar 17th, 2012 at 7:51am
Print Post  
Upravo zbog ovakvog stava su nam rezultati tu gde su.. A ni strelicarstvo nikada nece daleko odmaci.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #50 - Mar 17th, 2012 at 7:58am
Print Post  
B_R wrote on Mar 17th, 2012 at 7:51am:
Upravo zbog ovakvog stava su nam rezultati tu gde su.. A ni strelicarstvo nikada nece daleko odmaci.

Ne razumem , objasni .

Da se razumemo , rekao sam da balistika ne treba da zanima pocetnika , pocetnik treba predano da vezba  i da treba da dodje do nekog rezultata prosecnom opremom pa tek onda da .........

ako mislis da je pogresno ispravi , ovo sam napisao kao laik , rekao sam misljenje a to ne znaci da je ispravno

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

darko
Senior Member

Reply #51 - Mar 17th, 2012 at 8:32am
Print Post  
sto se opreme tice jedino je bitno to sto je pedja rekao - da je nastelovana, sto sa olimpik lukom nije problem uraditi, ima puno dokumentacije o tome. Pre 20-30 godina ljudi su sa alu strelama, dakronskim tetiva i rajzerima od magnezijuma pucali rezultate koje ja verovatno necu nikad Smiley materijali su danas toliko napredovali da je i ono sto se zove luk za pocetnika dovoljan da se ispuca dobar rezultat.
Ono sto je danas najveci problem sa opremom je kontrola kvaliteta, posto se najveci deo pravi u Kini. Na forumima cete recimo za samick athlete krake procitati da nista ne valjaju, da stekuju od pocetka, da se lome, da su spori, da su brzi, mekani i najbolji ... sve zavisi sta vam dopadne ... zbog kontrole kvaliteta ona hoytova jabuka i kosta toliko. Ako su vec pravljeni u Kini bolje da uzmete karbon-drvo nego karbon-pena. Pored Hoyta cini se i da made in korea kraci nisu losi ..
Sto se rajzera tice kod jeftinih moze problem da bude da se razdesi vertikalno podesavanje, no obicno postoji mogucnost za pomeranje dzepa levo-desno pa to nije toliki problem. Alu rajzeri mi se cine svi redom dovoljno kvalitetni, nisam cuo za slucaj da je nekom pukao kao sto je bio slucaj sa rajzerima od magnezijuma ... i tako, sve u svemu kod izbora kraka treba obratiti paznju i malo pogledati forume, za ostalo nema puno mogucnosti da se pogresi.
Sa cime god da pucate nemojte ocekivati da cete mnogo bolje pucati sa skupljom opremom posto greske uvek dolaze od strelicara a retko kad od opreme ... evo pre neki dan u klubu strele stalno idu desno, ne vredi ni pomeranje nisana, ni center shot, pogledam prednju ruku malo bolje - ispostavilo se da strelicar malo stisne rajzer kaziprstom kad otpusta strelu, tako da se luk cimne u desno ... problem je sto stiska i palcem, pa sad idu levo Cheesy u ovom sportu ima suvise sitnih pokreta i detalja koji uticu na hitac da bi se problemi sa tehnikom resili izborom bolje opreme

Back to top
IP Logged

autarh
Junior Member
**

Reply #52 - Mar 26th, 2012 at 7:56pm
Print Post  
evo me posle par dana citam temu i sve vreme mislim da sam postavio pitanje u pogresnom podforumu ... vratim se kad ono tradicionalno strelicasrtvo ...

da odmah razjasnimo ... apsolutno me ne zanima nikakva fenci oprema.. vec suvo tradicionalno strelicarstvo, ono uberem granu, nabavim bambuse rastegnem konop i rokam... ok u zadnjih par meseci sam nakupovao brdo neke opreme sto u USA sto u KINI i sad imam ok varijantu da mogu sam da pravim strele, pera i slicno , ali nista od te opreme nije van price tradicionalnog strelicrastva, umesto konopa koristim Dacron ili spectru, umesto drvenog fletching toolsa koristim plastican sa preciznom 120 stepeni podelom I tako dalje…

imao je neko pametan post gore (verovatno ih je bilo jos ali nisam pola razumeo) oko jacine luka, posto sam kupio i sinu luk moram da priznam da je apsolutno tacno da slabiji luk daje bolji rezultat... ali odmah da kazem da je to samo u snazi leve ruke (kod desnjaka) jer sto je luk slabiji ruka je mirnija ne drhti i samim time ste precizniji ...moja ideja da predjem sa 40 na 60 funti sledece godine je zato sto radim na jacanju ruke , a opet hocu jak luk jer se ipak gubi prica o paraboli (iste strele jaci luk) …

vetar...
bavim se jedrenjem , i ko kaze da vetar nema uticaja gresi ... doduse koristim bambusove strele sa rucno pravljenim perima, tako da je u odnosu na one strele koje sam video u klubu moja povrsina (bocna povrsina) barem 3 puta veca..

da li te tablice racunaju povrsinu pera i zanosenje koje strela trpi pri tome ? ako se strela nagne zbog pera koga goni vetar da li gubi pravac?

ako uporedimo jedrilicu i strelu mozemo da izvucemo malu analogiju ... vrh = kobilica(balast)  -i-  telo= jarbol+trup  -i- pera= jedro... brzina strele i pravac =  gravitacija kod jedrilice ...ni jedna jedrilica ne ide pravo vec uvek zanosi na vetru  i to daje taj pokret/jedrenje ...

da li je zanosenje kod strela tako malo kao sto kazete par cm na 90 metara nemam pojma .. ali meni koji obicno t

Back to top

IP Logged

Pecha Pro
New Member
*

Reply #53 - Sep 23rd, 2012 at 7:17pm
Print Post  
Ej ljudi imam  sjajno resenje za metu i prostor oko nje da strela ima gde da udari ako promasite gadjati!Imam balu od soje pod jakim pritiskom ubaliranu od nekih 900-1000kg.Ona je nekih 2,5x1,5,1 metara(pravugaonik).Nju nemozete promasiti!Ja gadjam sa 40 m udaljenosti i nemasim je.A metu je lako napraviti,uzmete autolak i ofatbate nekoliko krugova na bali,sjajno resenje.Posto je bala pod jakim pritiskom,nema sanse da strela ode duze od 30 cm i ako gadjate sa 2 m kao sto sam ja probao.Ako neko objasni kako,ubacujem sliku Cheesy

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top