Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 Reportaza za Kalibar (Read 5918 times)
Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reportaza za Kalibar
Jul 26th, 2012 at 9:26pm
Print Post  
Bio mi je Boris pre neki dan da uradi reportazu za Kalibar.
Evo nekih slikica.

Strother SX-1

Maitland Zeus

Back to top

IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Re: Reportaza za Kalibar
Reply #1 - Jul 27th, 2012 at 11:04am
Print Post  
Lepo ti je naoruzanje brate,ne znas nista k'o doktor  Grin Grin Grin
Svaka cast,ima sta da se vidi

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #2 - Jul 29th, 2012 at 8:37am
Print Post  
Kada izlazi tekst?

Koliko često u časopisima tipa kalibar bude nešto o streličarskoj opremi? Meni je to uvek zvučalo kao časopis za vatreno oružje, pa nisam ni pomislio da ga kupim.

Ne očekujem da će tu biti neki ekstremno interesantni tekstovi i nešto potpuno novo, već bih čisto voleo da pročitam tekst nekoga ko ima ideju o tome što piše. Mi smo do sada uspevali da se pojavimo u Večernjim novostima, jutarnjim programima i sl. gde je novinarima i voditeljima streličarstvo bilo atrakcija na nivo -3 u odnosu na "doveli šimpanzu u program uživo" Smiley

Back to top

IP Logged

Administrator
Forum Administrator

I love YaBB 2.6.11!

Reply #3 - Jul 30th, 2012 at 8:14pm
Print Post  
Boris ima problema sa logovanjem i zamolio me je da postavim njegov odgovor :
Za sve koji nisu znali tekstovi u Kalibru koji su vezani za strelicarstvo izlaze vec pune dve godine. Da bi ih komentarisali potrebno ih je i procitati. Svaki mesec tacnije 15tog u mesecu izadje Kalibar sa po jednim clankom namenjenim strelicarima. Bilo je tu i strucnih tekstova koji objasanjavaju mehaniku kompaunda ili tehnologiju izrade krakova sa stanovista fizike i mehanike , istorijata strelicarstva , opisa Engleskog, Japanskog , Mongolskog ,Korejskog , latino americkog luka do predstavljanja domacih majstora poput Zeljka Ilicica iz radionice Staro Brdo , Voje Mojovi'a...
Predstavljanja novih i starih lukova i samostrela, vesti o takmicenjima,
Testiranja lukova , probojnosti vrhova, predstavljanja najvecih ali i onih manje poznatih kompanija i proizvodjaca.

Cilj cele price je da se razbije fama, neznanje i neinformisanost o strelicarstvu koje je zbog pojedinaca zapelo u corsokak. Ima onih koji na pitanje novinara da li je strelicarstvo skup sport ? odgovaraju potvrdno kao iz topa i kao cenu luka navode cifru od 1500eur???!!! i Time u startu odbijaju armiju zainteresovanih samo iz proste samozivosti i hvalisanja.. Valjda im imponuje to kako imaju najnoviji Hojt pa je plus i veoma skup. Znate ono ``ma to je samo za odabrane``.
Ja se strelicarstvom bavim od malih nogu i ne gadim se ni self bova ni olimpika ni kompaunda. Volim sve sto je vezano za ovaj divan sport i hobi , podrzavam i pozdravljam  profesionalce i rekreativce kao i sve one koji pokusavaju sami da naprave nesto od opreme.
Moji tekstovi su namenjeni svima koji avanturizam i strelicarstvo nose u srcu a sve kritike, sugestije i pohvale ako ih ima su dobrodosle.

The Administrator.
Back to top
IP Logged

Administrator
Forum Administrator

I love YaBB 2.6.11!

Reply #4 - Jul 30th, 2012 at 8:15pm
Print Post  
Nastavak :

Ja se na svoj jedinstveni nacin borim da strelicarstvu dam sjaj kakav zasluzuje za razliku od onih koji samo kritikuju i negoduju. Kalibar cita preko sezdeset hiljada ljudi. Ako se i jedan klinac pojavi u klubu i kaze da se zainteresovao za strelicarstvo citajuci o tome u Kalibru smatracu da sam uspeo u mojoj maloj misiji.
Nezelim ostati sam u toj borbi vec naprotiv uz sugestije i komentare zajednickim snagama poboljsati kvalitet tekstova na maksimum. Postoji odredjen krug ljudi koji mi u tome zdusno pomaze.
Moje ime je Boris Rakic zivim u Apatinu i mozete me kontaktirati na lifeline025@gmail.com ili na tel 069/252-02-53

The Administrator.
Back to top
IP Logged

Goran Pecinovic
Full Member

Halleluja

Reply #5 - Jul 31st, 2012 at 3:42pm
Print Post  
Da je vise ovakvih Borisa,svima nama bi bilo mnogo lakse.....mada kad razmislim malo bolje,ova moja izjava je veoma sebicna....nek Boris vadi vruc krompir iz vatre,a mi cemo da ga jedemo kad se ohladi....ne treba nam vise Borisa,nego bi trebali da se mi ugledamo na njega..

Back to top

IP Logged

Strelicica Draga
New Member
*

Reply #6 - Jul 31st, 2012 at 6:54pm
Print Post  
Obavezno javi kada bude bilo objavljeno. I skeniraj pa okači da se preuzme ako sme - dok ne bude bilo online dostupno:) Svaka čast svima koji se bore za ovaj naš sport na tako pozitivan način.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #7 - Aug 5th, 2012 at 3:42pm
Print Post  
Ovo je drugi put u 24h da čujem Boris iz Kalibra Smiley
Juče od prijatelja koji se skoro preselio u Apatin i evo sada na forumu.

Svako od nas ima svoj način borbe za promociju streličarstva, a Boris u rukama ima i prilično jak medij. Da me je neko pitao, rekao bih da se Kalibar štampa u maks 20k primerak, a i to se ne proda.

Sledeći broj sigurno kupujem Smiley

Što se tekstova u kojima se pominje cene luka od 1500€ tiče, prvi o turniru u Odžacima, drugi o klubu Arena no1, moram da kažem da je problem u koordinaciji autora teksta i streličara i da moj klub ima određenu odgovornost u vezi sa tim. U oba slučaja su novinari pitali random streličara za cenu opreme i jednom je rečen raspon cena, a drugi put je čovek rekao koliko je novca potrošio na svoju opremu, a ne da ona toliko vredi. Novinari valjda pokušavaju da unesu dodatnu ekskluzivnosti, pa pišu samo ekstremne vrednosti.

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #8 - Aug 5th, 2012 at 4:07pm
Print Post  
Koliko sam obavesten, tiraz i jeste oko 20.000, ali je procena da ga cita 50-60.000 ljudi.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #9 - Aug 7th, 2012 at 10:49am
Print Post  
Da, to ima smisla Smiley

Nisam do sada čitao Kalibar, a tiraž sam predpostavio naspram sličnih magazina iz drugih oblasti.

Back to top

IP Logged

Dulisa
New Member
*

Reply #10 - Nov 29th, 2013 at 9:05am
Print Post  
Boris je prva liga koliko mi je samo pomogao ,ne mogu zaboraviti.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top