Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
samick sht, za i protiv (Read 2555 times)
stameni
New Member
*

samick sht, za i protiv
Oct 2nd, 2012 at 4:45pm
Print Post  
Početnik sam i za sad se bavim rekreativnim streličarstvom. Nameravam da kupim svoj prvi luk i razmišljam o samisk-u sht. Volim drvene lukove i treba mi savet i vaše mišljenje.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Re: samick sht, za i protiv
Reply #1 - Oct 2nd, 2012 at 8:04pm
Print Post  
ne znam posto je i da li mislis da ga narucujes iz inostranstva ... pogledaj i lukove voje mojovica, verovatno ces bolje proci nego sa samickom.

Back to top
IP Logged

stameni
New Member
*

Reply #2 - Oct 3rd, 2012 at 7:53am
Print Post  
Video sam Vojine lukove i izgledaju mi fenomenalno, ali neznam koliko kostaju i kakva iskustva sa njima ljudi imaju.

Back to top

IP Logged

Gordann
New Member
*

Reply #3 - Nov 8th, 2012 at 2:46pm
Print Post  
Meni su se jako dobro pokazali, a cijenu ni ja neznam!!

Back to top

IP Logged

željko
New Member
*

Reply #4 - Dec 29th, 2012 at 4:48pm
Print Post  
Evo mog mišljenja, iz prve ruke Smiley. Kupio sam taj luk letos u Segedinu, oko 160 e, može i povoljnije ako nađeš dobar kurs Smiley. Moj ima 40#, po savetu mnogo iskusnijih kolega iz kluba (hvala Saletu i Čeretu). Po mom mišljenju, kao apsolutnog početnika, sasvim solidan luk. Obavezno promeniti fabričku tetivu, eventualno staviti silencere, i vozi Miško! Inače, i gorepomenuti Vojo Mojović ga je pregledao jesenas i bio sasvim zadovoljan. Naravno da su njegovi custom lukovi lepši i bolji, ali i nešto skuplji. Ako imaš bilo kakvo pitanje, a misliš da mogu da pomognem, javi! Pozdrav!

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #5 - Dec 29th, 2012 at 7:35pm
Print Post  
Hajde i ja iz prve ruke, kao neko ko je imao oba...SHT je bio moj drugi luk i cini mi se za te pare ok, moj jedini problem sa njim je bio sto je posle nepunih godinu dana pukao gornji krak, tj. razlamelirao se (ako se uopste tako kaze). Posle toga sam citao da se to jos nekim ljudima sirom sveta desavalo, mada sa druge strane mnogi ga i hvale, izgleda kako se kome zalomi...Cini mi se da je u svetu jedan od popularnijih lukova nizeg cenovnog razreda. Posle toga sam uzeo Vojov td recurve i po meni to je vec par klasa iznad, po svemu, pogotovu mi se grip mnogo vise svideo.Estetski, ako je to nekom bitno (meni jeste), nema nikakvog poredjenja...materijali, zavrsna obrada, paznja kojom je luk izradjen, sve je na strani Mojovica, visestruko vise nego sto je razlika u ceni lukova.Finansijski, cini mi se da za te pare Vojo pravi longbow, ali ako (kao ja) preferiras recurve, ipak ces morati da izdvojis neki evric vise...po meni opravdano ulaganje...Sve u svemu, ako ne budes baksuz kao ja, mislim da neces pogresiti ni sa jednim, bitno je da se gadja. Uostalom, ko se od nas zadrzao na jednom luku? I jos jedna stvar, koja verovatno ne bi trebalo da igra ulogu pri kupovini prvog luka, ali sta mislis koliko ima Samick SHT-ova u Srbiji i koliko ih je prodato u svetu Wink

Back to top

IP Logged

Goran Arambasic
New Member
*

Reply #6 - Jan 5th, 2013 at 9:54am
Print Post  
Kada pukne luk tu se vise nista nemoze, kada je u pitanju razlaminiranje, moze ponovo da se slepi. Nece bas da bude kao nov naravno ali, moze da sluzi  Epoksidnu smolu koju preporucuju svi majstori za izradu lukova,od proizvodjaca SMOOTH ON  AE 40 imate u BG MODEL SHOPU.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top