Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 5 Send TopicPrint
 25 Zakon ? (Read 20605 times)
Knezevic Milan
Senior Member

Zakon ?
Feb 14th, 2013 at 7:01pm
Print Post  
Pozdrav svima Smiley , jel se nesto desava po pitanju strelicarstva u Srbiji ? Vidim na tv-u kako se donose novi zakoni stari se menjaju ......kopira se Evropa. Da li se neko iz SSS potrudio da neko obrati paznju na strelicarstvo i luk izbrise iz zakona . Ostatak sveta ga ne vodi kao oruzje , u ostalom sve i sami znate . Samo pitam , zna li neko nesto u vezi ovoga

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

90m
Senior Member

Re: Zakon ?
Reply #1 - Feb 15th, 2013 at 10:22am
Print Post  
Mislim da na Forumu ovakav topic već postoji...
U svakom slučaju, niko osim nas samih se neće pobrinuti za to pitanje; od državnih organa ne možeš očekivati da sami to pitanje reše u našu korist. SSS je taj koji treba da ovo pitanje pokrene i PONUDI ZAKONSKO REŠENJE. Sa druge strane, SSS nikada nije formirao stručnu komisiju za bilo šta, pa ni za ovo pitanje. Takodje nije utvrdio standarde obuke početnika za rukovanje lukom, održavanje opreme u ispravnom stanju itd. Ukoliko neko želi ovo pitanje da reši, postoji način kako se to radi, prema pravilima struke, kao i u svemu drugom. Naravno, uspeh nije garantovan.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #2 - Feb 15th, 2013 at 10:31am
Print Post  
Zar klubovi ne mogu da posalju zvanicne dopise u SSS za resavanje tog pitanja dok je vreme za tako nesto , dok se nesto desava ! A ako SSS nece da resava tako nesto , cemu onda sluze !? Koja im je svrha postojanja ?

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

90m
Senior Member

Reply #3 - Feb 15th, 2013 at 10:48am
Print Post  
Koja im je svrha postojanja ? To je najbolje pitanje i zaslužuje poseban topic  Smiley

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #4 - Feb 15th, 2013 at 11:04am
Print Post  
Ako nece SSS da nam pomogne , zar mi individualno MI SVI STRELICARI ne bi mogli  da napisem pismo ministru za sport . I zamolimo za pomoc , da objasnimo gde je strelicarstvo u svetu u evropi .

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #5 - Feb 15th, 2013 at 11:52am
Print Post  
Knezevic Milan wrote on Feb 15th, 2013 at 11:04am:
Ako nece SSS da nam pomogne , zar mi individualno MI SVI STRELICARI ne bi mogli  da napisem pismo ministru za sport . I zamolimo za pomoc , da objasnimo gde je strelicarstvo u svetu u evropi .

Bojim se da mi streličari, bez Saveza, u principu, ne možemo ništa da uradimo jer preskačemo stepenicu koja je direktno zadužena za takve stvari. Ipak, predstavnici klubova mogu (na sledećem zasedanju UO ili Skupštine), da pokrenu to pitanje, pa da se i oformi radna grupa koja bi to trebala da odradi. Predpostavljam da to nije tako veliki posao, napraviti dopise Ministarstvu sporta (a oni nemaju apsolutno nikakav razlog da ga odbiju), kao i MUP-u, a zatim i samoj Vladi RS.
Neko kaže da to neće biti lak posao, što može biti tačno, ali ako se dobije pozitivno mišljenje Ministarstva sporta (a višesam nego siguran da dobijamo saglasnost), nema razloga da tako nešto ne prihvati i sama Vlada.
I još nešto, ja već napisah ovde da je SSS tu da pomogne klubovima (jer zbog njih i postoji), a ne obrnuto. Ako bilo ko iz SSS pravi bilo kakvu prepreku ovome- nije mu mesto tu gde jeste...
Uostalom, to će se videti vrlo brzo, jer je u planu da se pred SSS stavi predlog za omasovljavaje ovog sporta kroz direktne akcije, ali pošto je projekat u pripremi, bilo bi glupo navoditi detalje.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #6 - Feb 15th, 2013 at 12:11pm
Print Post  
Prva iskra mora da dodje od nas samih !

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #7 - Feb 15th, 2013 at 12:41pm
Print Post  
Knezevic Milan wrote on Feb 15th, 2013 at 12:11pm:
Prva iskra mora da dodje od nas samih !

Tu se slažem, ali neki red mora da postoji. Pritisnite svoje predstavnike u SSS, a oni neka izguraju to na dnevni red...
Nemojte pogrešno da me shvatite, kada se SSS obrati Ministarstvu, on se obraća ispred svih klubova, ako bi to radili samostalno, moram da imamo ne znam ni sam koliko hiljada potpisa (kao grupa građana) kako bi ih predali Vladi. Pa da i pribavimo toliko potpisa (što mislim da nije moguće), sasvim je druga slika kada to uradi SSS prema Ministarstvu, a ovi to predaju Vladi.
Misli da se ne treba plašiti Ministarstva. Sve što mogu da pomognu rečima (bez finansija) oni će sigurno podržati. Osim toga, kada bi se streličarska oprema oslobodila epiteta oružja, bio bi i dozvoljen uvoz kako firmama, tako i individualno, a to bi opet Vladi donelo posebne finansije kroz carine i poreze (a na to ova država nikako nije gadljiva).

Back to top

IP Logged

Bear
Junior Member
**

Reply #8 - Feb 15th, 2013 at 12:49pm
Print Post  
.. zar mi individualno MI SVI STRELICARI ne bi mogli  da napisem pismo ministru za sport ...

Koliko nas ima veorvatno bi se jako potresli  Grin

Koliko znam postoji bar jedan predlog zakona o oružju koji je MUP predložio godinama unazad (i koji će biti izglasan "sledeće godine" već popriličan broj godina) ali u zemlji Srbiji to je svima zadnja rupa na svirali...
Jedina šansa da nas skinu sa oružnog lista je da lovci i trgovci oružjem proguraju predlog zakona pa da i mi tu upadnemo.

Back to top

IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #9 - Feb 15th, 2013 at 1:01pm
Print Post  
Bear wrote on Feb 15th, 2013 at 12:49pm:
.. zar mi individualno MI SVI STRELICARI ne bi mogli  da napisem pismo ministru za sport ...

Koliko nas ima veorvatno bi se jako potresli  Grin

Koliko znam postoji bar jedan predlog zakona o oružju koji je MUP predložio godinama unazad (i koji će biti izglasan "sledeće godine" već popriličan broj godina) ali u zemlji Srbiji to je svima zadnja rupa na svirali...
Jedina šansa da nas skinu sa oružnog lista je da lovci i trgovci oružjem proguraju predlog zakona pa da i mi tu upadnemo.

Opet, ne bih voleo da me ovde neko pogrešno razume: kada ljudi imaju volju da stvar pokrenu sa rtve tačke- ništa nije nemoguće! Eto, ja imam 47 godina života i sve ovo m nije potrebno, već mogu samo da gledam sa strane i da ćutim...Ali, spreman sam da pmognem koliko mogu.
Zato ću ja razgovarati sa mojim predsednikom kluba, on će to proslediti Savezu, na vama je da uradite isto i kada moj predstavnik da predlog za tu tačku dnevnog reda- vaši predstavnici samo treba da je prihvate.
E, kakav modus će se prihvatiti- to ne znam, ali bilo koji je bolji nego nikakvi- moraš priznati.

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #10 - Feb 15th, 2013 at 1:52pm
Print Post  
Pre svega moramo znati da su ljudi lenji ! Sto znaci da im treba poturiti nesto vec sazvakano , nek uzmu neciji primer !!! Austrija , Nemacka , Italija ........Uganda nije bitno ! Samo neka ne prepisuju od Vatikana i BiH !
@90m
Rekao si nesto o obuci u rukovanju i svemu tome , to kad ti napises zvuci strasno ali je to najnormalnija stvar na svetu . I mislim da se to podrazumeva .

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #11 - Feb 15th, 2013 at 2:36pm
Print Post  
Knezevic Milan wrote on Feb 15th, 2013 at 1:52pm:
Pre svega moramo znati da su ljudi lenji ! Sto znaci da im treba poturiti nesto vec sazvakano , nek uzmu neciji primer !!! Austrija , Nemacka , Italija ........Uganda nije bitno ! Samo neka ne prepisuju od Vatikana i BiH !
@90m
Rekao si nesto o obuci u rukovanju i svemu tome , to kad ti napises zvuci strasno ali je to najnormalnija stvar na svetu . I mislim da se to podrazumeva . 

E, vidiš, ovo nikada nisam mogao da razumem niti ću... Kada ideju treba predstaviti svom klubskom predstavniku u  Savezu- lenji smo... Pa kao onda da bilo šta pokrenemo sa mrtve tačke? Znači, lakše je kukati i čekati da nam to odrade košarkaši ili vaterpolisti, a mi ćemo sve dobiti na gotovo...? Ako su to odradili savezi nekih drugih država, zar je teško pitati: kako...? Pa, valjda imate neke prijatelje napolju koji mogu da se raspitaju...?
Da ne pomislite da sam ljut, ne- nisam, ali ako niko neće da krene makar i sa neobaveznom pričom, onda nam je vreme da se raspadnemo i da nas više nema... U Srbiji nema mase sportova kao u nekim drugim državama, pa jedan manje- više, ne znači mnogo. Ali bih zato postavio pitanje onima koji to mogu (a neće da izguraju, iako sve skupa ne predstavlja neki napor): da li sportska istorija treba da vas pamti kao ljude zaslužne za raspad jednog lepog i viteškog sporta? Ako treba- neka vam je na čast!

Back to top

IP Logged

Knezevic Milan
Senior Member

Reply #12 - Feb 15th, 2013 at 2:53pm
Print Post  
Nemam pojma sta ti bi uz duzno postovanje prema godinama. Clan sam Elite Archery Beograd , i sve moje kolege bar ovi koje znam (BBow) , uradice sve sto je potrebno . Da ljudi nisu lenji ovo bi vec bilo zavrseno i ovo se odnosi na sve starije strelicare ! SSS cine lenjivci , ne cinjenje govori sve ! Da su vredni mi bi pisali o treninzima ili o necem slicnom
Nema sta da se prepisuje od drugih , u svetu luk je sportski ili lovacki rekvizit (ako je lov dozvoljen) !  Sportski rekvizit koliko je i koplje sportski rekvizit ili kladivo ! Dovoljno je da budes clan kluba i mozes kupiti bilo sta i bilo gde od opreme .

Back to top
WWWGTalk  
IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #13 - Feb 15th, 2013 at 3:15pm
Print Post  
@ Knežević Milan

Imaš PM...!  Smiley

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #14 - Feb 15th, 2013 at 4:23pm
Print Post  
http://www.naos.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=2
Pouzdano znam da se Krle dosta bavio ovom temom. Cak je dobio obecanje od Dacica da ce novi Zakon biti usvojen uskoro. To je bilo pre dve godine  Shocked
Ima ovde ljudi koji o tome vise znaju pa ne bih dalje da pametujem.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 5
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top