Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5  Send TopicPrint
 25 Zakon ? (Read 20638 times)
Aca
New Member
*

Re: Zakon ?
Reply #30 - Feb 6th, 2014 at 2:42pm
Print Post  
nije poenta funjcije, čovek je zamenik selakoviću a kum vučiću i smeje se tome što "mi" ne  postojimo iako bi mogli poprilično da napunimo budžet,prekretko sam u ovoj priči ali sam primetio veliku sujetu čelnih ljudi u savezu a  i sama podela na savezaše i one antisavezaše
masa ljudi odustane čim čuje za ovoliko komplikacija
mislim ako je već problem dugo prisutan znači da se ne gleda sa prave strane i da se reši

Back to top

IP Logged

TAP3AH
Junior Member
**

Reply #31 - Feb 6th, 2014 at 3:10pm
Print Post  
Bio sam na javnoj raspravi.
Bilo je prisutno dvoje (od troje) ljudi koji su radili na izradi Nacrta, na čelu sa g. Simovićem iz MUP.
Uglavnom se, što se i očekivalo, govorilo o vatrenom oružju.
Zamolio sam g. Simovića da mi da savet oko eventualnih aktivnosti našeg Saveza/klubova kako bismo, eventualno, "pogurali" i podržali Nacrt,
Čovek mi je, uz puno uvažavanje naših članova, ljubazmo odgovorio da za tim nema potrebe i da će stvari ići svojim tokom.

To vam je, otprilike, sve.
Nemam iskustva sa javnim raspravama i ne znam koliko realno imaju uticaja na eventualne izmene predloženog Nacrta, ali ja danas nisam čuo nijednu ozbiljnu primedbu koja bi mogla da uspori ili odloži usvajanje/izglasavanje. Ponavljam, osim mene, svi su govorili isključivo o puškama, pištoljima itd.

P.S. Sale, učini nešto sa ovim buvicama od slovaca, oči su mi ispale dok sam kucao.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #32 - Feb 6th, 2014 at 4:00pm
Print Post  
Aca wrote on Feb 6th, 2014 at 2:42pm:
nije poenta funjcije, čovek je zamenik selakoviću a kum vučiću i smeje se tome što "mi" ne  postojimo iako bi mogli poprilično da napunimo budžet,prekretko sam u ovoj priči ali sam primetio veliku sujetu čelnih ljudi u savezu a  i sama podela na savezaše i one antisavezaše
masa ljudi odustane čim čuje za ovoliko komplikacija
mislim ako je već problem dugo prisutan znači da se ne gleda sa prave strane i da se reši

Aco, kad već pomenu punjenje budžeta od strane streličara, jel možeš da mi navedeš dve osobe iz Srbije koje to redovno rade? A, da, samo jedan kreten (valjda se neće uvrediti Wink), a svi ostali brinu o državi samo kad im nešto treba.

Dokle god je kumstvo preduslov za rad na nepostojećim pozicijama u državnoj upravi, nema svetle budućnosti za ovu državu, bez obzira na oblast o kojoj govorimo.

Bez namere da branim pravac (ne)delovanja saveza, relacija savez-anti savez je precenjena, jer nas je premalo. Kada se budemo brojali u hiljadama, biće jasnija linija između takmičara i rekreativaca. Trenutno svaki streličar koji poštuje pravila saveza, može da bude deo njega. Većina streličara koji nisu u savezu, nisu, jer ne žele da budu i ja to poštujem.

Tarzan, hvala na informacijama sa javne rasprave.

Back to top

IP Logged

Aca
New Member
*

Reply #33 - Feb 7th, 2014 at 8:36am
Print Post  
ŠTO SE TIČE PUNJENJE BUDŽETA MISLIO SAM DA KDA BI SAVEZ REKAO" IMA NAS TOLIKO A BIĆE NAS JOŠ VIŠE A DA NAŠU OPREMU TAKSIRATE KAO SPORTSKU A NE KAO ORUŽIJE"
JER ONI GLEDAJU NAS DVOJCA IMAMO REGISTROVANE LUKOVE U ZEMUNU  TO JE 12,000 DIN.
A DA ZNAJU DA IMA RECIMO 200" SPORTSKIH LUKOVA" TO JE U KASI 1.200.000DIN MISLIM DA BI DRUGAČIJE GLEDALI AL JBG LOPONZNAJU VIŠE NI LEGALNO DA UZMU PARE
AL TREBA BITI UPORAN I MUDAR Wink

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #34 - Feb 7th, 2014 at 1:24pm
Print Post  
Aca wrote on Feb 7th, 2014 at 8:36am:
A DA ZNAJU DA IMA RECIMO 200" SPORTSKIH LUKOVA" TO JE U KASI 1.200.000DIN MISLIM DA BI DRUGAČIJE GLEDALI

1.200.000 din je sitna para da bi se menjao Zakon  Wink

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #35 - Feb 7th, 2014 at 3:37pm
Print Post  
Aco, koliko znam, po trenutno važećem Zakonu, na tetivno oružje se ne plaća porez. Bar ga ne naplaćuju nama koji imamo oružni list za isto.

Back to top

IP Logged

Aca
New Member
*

Reply #36 - Feb 8th, 2014 at 10:02am
Print Post  
zato Pedjo i kažem da ih i ne interesujemo ,ma luda država
znaš već ono u MUPu platiš i još moraš da im izdiktiraš šta treba da unesu u papire a da ne pominjem tvoju prodavnicu
od kad imam luk osećam se kao mafijaš zamislite "porast tetivnog oružija" u Zemunu i N. Sadu

Back to top

IP Logged

Skulptron
New Member
*

Reply #37 - Jul 13th, 2014 at 10:13pm
Print Post  
Prvi post apsolutnog početnika... Kakva je sad situacija sa Zakonom? Da li se nešto promenilo tj. da li ima nekih naznaka nekog termina?

Kako po postojećem zakonu do luka legalno? 
Kakve su posledice ako kupim luk na svoju ruku i npr. policija me zaustavi i pronađe ga u kolima (mislim u najgorem slučaju)?

TAP3AH wrote on Feb 6th, 2014 at 3:10pm:
P.S. Sale, učini nešto sa ovim buvicama od slovaca, oči su mi ispale dok sam kucao.

Moje rešenje za sitna slova (a i slike) je ADD-ON za Firefox (ima ih i za Chrome ali nisu kao ovaj za FF)... progledao sam kad sam ga intalirao :
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/zoom-page/?src=collection&collect...

Back to top
IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #38 - Jul 14th, 2014 at 11:11am
Print Post  
zakon je takav da moras da izvadis u policiji dozvolu za nabavku oruzja, onda ili kupis od nekog ko ima legalnu opremu ili odes u jedinu prodavnicu u Zemunu i uzmes sta ti treba tj luk koji ti treba. Ako te policija zaustavi i pronadje u kolima nelegalno oruzje postupak je kao i sa svim drugim nelegalnim oruzjem, oduzimanje i krivicni postupak ako se ne varam

Back to top

IP Logged

Skulptron
New Member
*

Reply #39 - Jul 14th, 2014 at 5:27pm
Print Post  
Hvala na brzom odgovoru boxy85.
Da li još uvek važi da ne mogu da dobijem dozvolu ako nisam služio vojsku (mislim kad sam ja trebao da služim to je bilo obavezno)?

Koliko vidim iz prethodnih postova ta dozvola tj. oružni list izađe 6000 dinara... jel to godišnje ili po komadu?

Izvinjavam se ako već postoji neki odgovor ali SEARCH na forumu izgleda da ne radi...

Back to top
IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #40 - Jul 14th, 2014 at 9:15pm
Print Post  
Daleko od toga da te odgovaram od nabavke dozvole,u ovom trenutku to mozda i jeste najbolje resenje ali mislim da nije neophodno. Ako se covek ponasa normalno i odgovorno ne bi trebalo da ima problema sa bilo kim. Ukoliko imas klub u blizini,uclani se,najmanje zbog clanske karte koja bi eventualno mogla da pomogne u tako nekoj situaciji. Po novom zakonu o oruzju (ja ga cekam zbog luka 6 godina,ali valjda ce biti) nikakav dokument nije potreban. Iskreno ne bih voleo ni da neko cima mene na informativni razgovor,kao nekog ko ima luk,jer je nekoj budali palo na pamet da gadja npr. kera (kao sto se vec dogadjalo).

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #41 - Jul 14th, 2014 at 9:30pm
Print Post  
Za odobrenje ti nije neophodno da si sluzio i jos jedna stvar...treba gledati i kontekst u kome ti eventualno nadju luk...nije isto da te zatekne interventna kako nocu na ulici pokazujes ortacima novi compaund, ili da te prepadne sumar ili ribocuvar dok vezbas u prirodi,ili da te zaustavi saobracajna dok ides na trening...

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #42 - Jul 15th, 2014 at 4:10am
Print Post  
sve jedno gde te zateknu sa nelegalnim oruzjem. mozes imati i clansku kartu cega god hoces.  luk se u sadasnjem zakonu tretira kao puska ili pistolj tako da ti je apsolutno sve jedno. nece luk prestati da bude oruzje novim zakonom ali ce se znacajno olaksati nabavka opreme. Tih 6000 je po komadu. za svaki novi luk ti treba nova dozvola

Back to top

IP Logged

Baltazar
Junior Member
**

Reply #43 - Jul 15th, 2014 at 8:33am
Print Post  
Boxy,100% si u pravu sto se tice zakona,ali treba gledati i kako se on sprovodi...Ovo me je i ranije interesovalo,ali nikako da pitam: da li je iko ikada cuo za nekog ko je imao problema sa policijom zbog luka,ali samo zbog luka? Znaci da ne prekrsis nikakav drugi zakon,pa da ti luk samo prikace,vec da ti jedini prekrsaj bude posedovanje luka. Uopste ne tvrdim da sam u pravu ali mislim da 98% strelicara u Srbiji podrzava moj stav,delom zato sto najcesce svoj luk i da hoce,ne mogu da registruju... Luk je verovatno jedino "oruzje" za koje se moze dobiti dozvola, a opet ima 50 puta vise neregistrovanih komada...

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #44 - Jul 15th, 2014 at 8:40am
Print Post  
Baltazar wrote on Jul 15th, 2014 at 8:33am:
Ovo me je i ranije interesovalo,ali nikako da pitam: da li je iko ikada cuo za nekog ko je imao problema sa policijom zbog luka,ali samo zbog luka? Znaci da ne prekrsis nikakav drugi zakon,pa da ti luk samo prikace,vec da ti jedini prekrsaj bude posedovanje luka.

Da, bilo je  Sad

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top