Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 Kap Pro Style (Read 3216 times)
Rus
New Member
*

Kap Pro Style
Jul 15th, 2013 at 5:46pm
Print Post  
Imam luk kap pro style luk bi bio savrsen ali ima problem ne  odgovaraju mu nijedne strele da li je to do mene ili do luka imam berger stabilizator sve potrebno ali strele idu u desno pre nekoliko dana sam kupio bocni stabilizator idalje vuce sta da radim? Huh

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Re: Kap Pro Style
Reply #1 - Jul 16th, 2013 at 3:54pm
Print Post  
Da bi mogao da uštelujem svoj složeni luk (compound) trebalo mi je 4-5 godina pucanja (nisam baš talentovan...). Kada sam poslednji put gledao naše takmičare olimpik stila, a to je bilo zumus na indoor-u, primetio sam da samo 2-3 takmičara poseduju tehniku koja im dozvoljava da šteluju luk i da očekuju da u tome uspeju. Očigledno, ako ti ne odgovara nijedna strela, ili je do tebe ili je luk napravljen da služi za ukras  Smiley Lek: javiš se nekom od te trojice, zamoliš ih - ako hoće, oni ti pokažu kako da pucaš i šteluješ...

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #2 - Jul 17th, 2013 at 6:55am
Print Post  
90m je u pravu, štelovanje koje podrazumeva ispaljivanje strele zaboravi bar prvih 6 meseci. Možeš da uradiš osnovno štelovanje, tipa da namestiš center shot, namestiš brace height negde na sredinu dozvoljenog opsega i poravnaš krake.
Napisao si da si kupio bočni stabilizator - trebaju ti dva. Ako imaš bočni treba ti i centralni. Na koju daljinu gađaš? Ako ti strele idu desno to je uglavnom zbog prednje ruke. U svakom slučaju najbolje da se priključiš nekom klubu gde će ti reći šta i kako.

Back to top
IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #3 - Jul 21st, 2013 at 6:49pm
Print Post  
Darko, to za strele u desno i prednju ruku vazi i za levoruke i desnoruke streličare?

Rus, od kada imaš luk? Da li tetivu vuces levom ili desnom rukom? Da li ti je neko pokazao kako se luk koristi ili si sam krenuo? Koja je snaga luka?

Ako si na početku, Darko je dao korektnu smernicu da se odradi početno podesavanje (sem ovo za ravnanje kraka, jer to malo teze ide na tvom luku), za strelu je najvažnije da bude dovoljne dužine i drži se male distance. Ukoliko gadjas sa nišanom, na maloj distanci svaki problem sa tvrdoćom strele ces moci sa korigujes nisanom, da budes zadovoljan pogotkom i polako ucis. Za pocetak potrazi pomoc nekoga ko ima iskustva, drzi se male snage luka i male distance.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #4 - Jul 23rd, 2013 at 6:37am
Print Post  
PJ wrote on Jul 21st, 2013 at 6:49pm:
Darko, to za strele u desno i prednju ruku vazi i za levoruke i desnoruke streličare?

desno za desnoruke, levo za levoruke  Smiley

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #5 - Aug 12th, 2013 at 1:37pm
Print Post  
Darko,to se meni zna događat. Nije pravilo ali upravo mi se događa. Ove ljetne mjesece ne pucam u klubu (ušteda na članarini je rezultirala kupovinom neke neophodne opreme,krpim se),a vjerujem da me razumite da je vani nemoguće pucat bilo ovaj period,vrućine nisu mazile kako Dalmaciju,tako i Srbiju. Malo sam pucao a kad sam pucao grupe nisu bile loše ali sve ide malo u lijevo. Napominjem,ja sam LH. Virujem ti kad kažeš da je to zbog prednje ruke ali - zašto?

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #6 - Aug 13th, 2013 at 7:04pm
Print Post  
Darko će dati odgovor, a ja samo da dodam pitanje:
Ceo trening idu u levo ili tek kada se malo umoriš?

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #7 - Aug 13th, 2013 at 8:35pm
Print Post  
Bravo !
Jako dobro pitanje.
Umorim se,to sigurno i to brzo jer sam malo pucao proteklih misec i po dana. U stvari mi ipak lete u livo prvih par serija,onda malo kompenziram s poklapanjem tetive. Samo,tada tetiva više ne prolazi centrom luka ako me razumiš. Ode više u livu stranu. Jesam li pomoga odgovorom? Biču prije odmoga. Napomenija bi da bi i krakovi tribali malo štelanja,ispaljeno je +10000 strela od zadnjeg... Ja ne znam a prika nema vrimena. Nije neki veliki stručnjak ali ja nisam nikakav. Kad ih je uštelova prije 2 godine,odma sam vidija razliku a tada još nisam ima pojma o ničemu u streličarstvu. Sad sam malo odškrinuo vrata...

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #8 - Aug 22nd, 2013 at 8:29am
Print Post  
Što se tiče prednje ruke to ti je 90% hica. Uglavnom nam je svima fokus na zadnjoj strani, kojom povlačimo luk, a zanemarujemo prednju stranu. Pozicija prednje ruke, nije toliko komplikovana koliko ju je teško održati tokom povlačenja i ekstenzije. Ono što je najteže naučiti je da se kod pokreta koji treba izvesti ne radi o ruci nego o lopatici i ramenu. Rame pre povlačenja treba da bude spušteno a zatim ga lopaticom gurneš napred. Taj pokret održavaš tokom povlačenja, znači stalno napred i dole iz ramena i lopatice. Tokom povlačenja treba lagano da pomeriš rame prema unutra, prema luku, ali i ne moraš - bitno je da održiš taj pokret ramenom i lopaticom nadole i prema meti. Pomeranje ramena prema unutra tokom povlačenja je dobro što se tiče poravnanja, ali kako se umaraš možeš da preteraš sa tim pokretom i da se udariš tetivom po ruci.
Što se tiče klikera, kod ekstenzije prednju lopaticu pomeraš lagano napred, nadole i unutra prema luku. To će ti poboljšati poravnanje a, obzirom da se radi o malom pokretu, neće ti uticati na klirens (bar ne bi trebalo, pazi da ti vrh stela bude najviše 5mm od klikera kad si u sidru). Ako vidiš da si već pomerio lopaticu prema unutra a ništa se ne dešava, vrati pa iz početka, u suprotnom ćeš se udariti po ruci. Zadnja nadlaktica, ili lakat, kako ti je lakse, se za to vreme pomera unazad. Balans ti je isto jako bitan, znači koliko prednju lopaticu pomeraš napred toliko zadnju treba da pomeraš unazad.

Ovo za pokret prednjeg ramena/lopatice kod ekstenzije sam primetio ranije ali mi nije bilo jasno šta rade .. Onda mi objasnio čovek sa ovog snimka Smiley

Back to top
IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #9 - Sep 10th, 2013 at 10:19pm
Print Post  
Hvala Darko. odavno sam postavio pitanje a odavno nisam ni bio na forumu,tako da tek sad vidim odgovor. Više nije onako pakleno vruće,pa sam počeo malo više pucat u prirodi.U klub ću kad počmu kiše i Bure.Ipak,nešto sam primjetio.Umara mi se prednja ruka.Onda sam malo obratio pažnju na nju i zaključio da ona i nije baš ono full ispružena,pa sam počeo pazit na to.Tek zadnja dva treninga ali sam počeo.Triba li spominjat da sam kliker pomaka nekih 5-6 milimetara unazad? Ne virujem,ti si to sigurno zna i prije nego si pročita. Smiley
Uf.koliko si podataka iznija sad,glava me zabolila. Ali zato postoje treninzi. Još da postoji netko ko bi me pogleda i ispravija...
Malo smo off topic na ovoj temi,jel da? Rus je postavio nešto malo drukčije...
Kad sam već počeo,da još nešto bude OT. Kupio sam strele CrossX. Oduševljen sam s njima! Problemčić je šta sam u narudžbi naveo spin 900 a meni je nekih 600... Ajde,samo nemojte pitat kako i zašto? Zajeba se. Cry Štednja na ćlanarini ova dva miseca je rezučtirala kupovinom još 6 strela.Ovaj put odgovarajućeg spina Cheesy

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #10 - Sep 16th, 2013 at 7:36pm
Print Post  
Baš kako si govorija Darko. Prednju ruku nije problem držati ali je problem održati. Kako po treningu ispucam 100-120 strela,prvih 60-70 ide dobro a onda dolazi do izražaja njegovo veličanstvo umor. Sve duže i duže čekam kliker. Treba puno radit da bi ovaj pokret radija automatski a bez greške.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top