Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Vrste drveta za izradu strela (shafta) (Read 3269 times)
Goran Arambasic
New Member
*

Vrste drveta za izradu strela (shafta)
Oct 7th, 2013 at 5:41pm
Print Post  
Bukva,balza,breza,kedar,vrba,jasen,borovina,lipa,kanadska topola,bagrem,visnja.  Cudi me kako ova tema vec ne postoji,strelu smo svi pravili manje vise, kako se bavim strelicarstvom odmalena a ucio sam za stolara  sve ove materijale sam imao vremena probati.   Moj favorit je BREZA

Back to top

IP Logged

Dulisa
New Member
*

Re: Vrste drveta za izradu strela (shafta)
Reply #1 - Oct 26th, 2013 at 7:47am
Print Post  
O materijalima tj,vrstama drveta za strele moze se mnogo diskutovati za sada sam probao camovinu posto veoma lako mogu videti prostiranje godova ,uvek trzim komade sa sto paralelnijim linijama i sto je moguce guscim. cuo sam da je lipa jako dobra za ovu namenu ali veliki problem je naci stolara koji ce iseci letvice za dalju obradu ,mene licno vec dva majstora lazu dobrij mesec dana tako da cu kupiti gotove shaftove krajem meseca cim stignu u radnju.
@fantom .kako izradjujes saftove imas li neke posebne masine ?

Back to top

IP Logged

Goran Arambasic
New Member
*

Re: Vrste drveta za izradu strela (shafta)
Reply #2 - Oct 28th, 2013 at 5:30pm
Print Post  
Da, strela za mene ima pricu podjednaku kao izrada luka. Gusce drvo i treba da bude sa time ide i veca tezina i jaci spine, belu lipu smatram boljom od camovine samo sto je skupa i tesko se nalazi. Shaftove izradjujem smirglom granulacije 60 imam spravu   svojerucne izrade, sluzi samo nije bas za serijsku proizvodnju. Postavicu sliku.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top