Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
 10 Kalendar turnira 2013-2014 (Read 7512 times)
Sale
Forum Administrator

yoyobow

Kalendar turnira 2013-2014
Nov 29th, 2013 at 6:50pm
Print Post  
Nezvanicni kalendar turnira

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Re: Kalendar turnira 2013-2014
Reply #1 - Nov 29th, 2013 at 7:34pm
Print Post  
Sta je Meta 013? Novi klub?  6 Field turnira? Pa sad mi dodje da ne idem u Italiju da radim hahaha Cheesy Grin Cheesy Grin

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #2 - Dec 9th, 2013 at 4:16pm
Print Post  
Meta 013 je novi klub sa nazivom Target Arche 013, Vršac, ali su u APR prijavili Meta 013.

Turnir 22.12. je u koorganizaciji SK Elite Archery i SK Srebrna strela (novi klub iz Beograda, ali streličari su već poznati od ranije).

Pozdravljam odluku Elita da novoosnovani klubocima pomogne, odnoano da ih ukljuci u proces organizacije turnira.

Postoji interesovanje za još Field turnira, pa možda bude neki i van kalendara, zavisi os organizatora. Novina je da se Field ,3D i target boduju svako za sebe tj. verujem da je taj predlog usvojen i da ćemo videti i odluku UO koja se odnosi na to.

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #3 - Dec 15th, 2013 at 6:26pm
Print Post  
Nesto se prica i o priznavanju HU stila.
Bio bi red da se, kao i u okruzenju, lovacki luk prizna na 3D turnirima.
Iovako vrlo cesto ubodemo vise poena nego CU  Smiley

Back to top

IP Logged

Japanac
New Member
*

Reply #4 - Jan 10th, 2014 at 1:22pm
Print Post  
Da li sam nešto propustio.. ko je eliminisao "eliminacije" sa turnira? U kalendaru ne vidim ni jedan turnir sa raspucavanjem!?

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #5 - Jan 11th, 2014 at 11:35am
Print Post  
Japanac, Upravni Odbor SSS je dozvolio da organizator sam odluči da li će turnir imati eliminacije ili ne.

Ako je već urađeno tako nešto, trebalo je da napravimo veću razliku u bodvanju organzatora ako pravi eliminacije i ako ne pravi, jer turnir bez eliminacija je mnogo jeftiniji i logistički mnogo jednostavniji.

Back to top

IP Logged

Japanac
New Member
*

Reply #6 - Jan 13th, 2014 at 8:33am
Print Post  
U redu to što su dozvolili da organizator sam odluči, samo trebalo je da su se odlučili kao i prošle godine pre podele termina.. da ne dođemo u situaciju da nema raspucavanja ni na jednom turniru, što je sada realna mogućnost jer raspucavanja predstavljaju čist dodatan trošak organizatoru.

Drugo pitanje je da li je raspucavanje sada sastavni deo formata zvaničnih prvenstava (turnira)!? Ako jeste, onda turniri bez raspucavanja treba da budu razmatrani tek u drugom krugu dodele termina, a prednost treba dati onima koji imaju zvaničan format takmičenja, tj i raspucavanje.

Ako je raspucavanje obavezno na državnom prvenstvu onda treba da bude obavezno i na ostalim turnirima. Ko želi da organizuje turnir bez raspucavanja, može, nije problem, ali samo u slobodnim terminima koji preostanu nakon podele termina za turnire u punom formatu.

Svakako treba napraviti i bitnu razliku u bodovanju, tu se apsolutno slažem sa PJ.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #7 - Jan 13th, 2014 at 7:56pm
Print Post  
Predlog kalendara je sadržao termine nekoliko turnira SA eliminacijama. Klubovi su se prihvatili tih termina, ali onda je došlo do određenih promena u načinu bodovanja turnira i kompletne promene kalendara. UO je usvojio kalendar gde organizator odlučuje da li će biti eliminacija. Imam infomraciju da je usvojena i odluka da se za organizaciju turnira dobija 50 bodova, a ako se organizuju eliminacije još 10 bodova, ali nemamo objavljenu tu odluku, pa kao i da nije usvojeno.

Back to top

IP Logged

Predrag
Senior Member

Reply #8 - Jan 13th, 2014 at 10:04pm
Print Post  
U kalendaru takmicenja mogu da se nalaze turniri koji ispunjavaju neki minimum uslova.Ako je kalendar prenatrpan terminima prednost dati turnirima koji ispunjavaju vise standarde.To bi po meni bilo OK.

Po meni ucinjena je velika greska sto je donesena odluka da se svi turniri boduju.Nisu postavljeni nikakvi standardi.Dato je na volju organizatoru da li ce biti eliminacija ili ne.
Ne mogu da poverujem da je ovaj predlog dosao od TT kom.

Kada god das nekome priliku da nesto ne mora da uradi ,on to verovatno nece ni uraditi.Izaslo se u susret ne znam kome i ne znam zasto.

Pomenut je izmenjeni sistem bodovanja,kada ce ugledati svetlost dana?Sezona je vec pocela ,pravila se ne znaju.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #9 - Jan 14th, 2014 at 1:43pm
Print Post  
Predlog da se boduju svi turniri, a za rangiranje koristi 3+4 najbolja nije došao od TTK. Jedan član TTK jeste imao sličan predlog, ali on nikada nije iznet pred UO.

Predlog da se boduju svi turniri (sa i bez eliminacija) nije došao od TTK, već je UO odlučio da se boduju svi turniri, Miljko je rekao da SK Niš nema uslova za organizovanje eliminacija i onda je odlučeno (stvarno se ne sećam na čiji usmeni predlog) da se boduju i turniri bez eliminacija.

TTK je predložio više stvari pred taj sastanak UO i usmeno sam obavešten da su svi predlozi usvojeni, ali dok se ne objave odluke, to ne možemo smatrati zvaničnim.

Kada bi nam bili dostupni zapisnici sa sastanaka UO, sada ne bi smo licitirali ko je šta predložio i rekao, već bi smo mogli da pročitamo.

Back to top

IP Logged

Japanac
New Member
*

Reply #10 - Jan 15th, 2014 at 2:54pm
Print Post  
Ostaje da sačekamo te odluke pa da vidimo koliko cela ideja ima smisla. Iskreno sumnjam da će na kraju dobiti pozitivnu ocenu. Pogotovo zato što je nova sezona već počela. Razlika od +10 bodova za turnir sa raspucavanjem u odnosu na osnovnih 50 za turnir bez raspucavanja, za koju PJ pretpostavlja da je usvojena, je stvarno premala i navodi na sumnju da se time neko favorizuje ili bar da postoji dobra doza neznanja, po pitanju organizacije turnira, onoga ko je dao a i usvojio predlog.

Ideja da se boduju svi turniri u osnovi nije loša, pa i da se koriste za rangiranje, zašto da ne!? Ako je neko izdvojio vreme da organizuje ili dođe i ispuca turnir treba za to da bude nagrađen i nekim bodovima, ali srazmerno kvalitetu turnira. Treba samo naći pravu meru, a očigledno je da SSS na tom putu dosta dugo luta.

Minimum uslova koje Predrag pominje treba da bude samo jedan od kriterijuma. Time bi možda rešili prenatrpanost kalendara, ako ikada dođe do tog problema.

Evo jedne ideje, pa ako neko pomislli da može da bude dobra nek je detaljnije razradi:
Turnir I kategorije, sa raspucavanjem: Max 100 bodova
Turnir II kategorije, bez raspucavanja, do 20 takmičara: Max 50 bodova
Turnir III kategorije, bez raspucavanja, do 10 takmičara: Max 20 bodova
...
I neka su čak dva turnira različite kategorije u istom danu.
Verujem da će biti onih koji će proceniti da će osvojiti više bodova ako odu na turnir II kategorije i da tamo budu recimo 10. nego da na turniru I kategorije budu 35. 
Ili recimo da ekipa Kalemegdana (računam da neće da se naljute što sam njih uzeo za primer) procene da mogu da osvoje više bodova jednim odlaskom na turnir sa raspucavanjem u Niš nego na 2 turnira koja su bez raspucavanja (npr NS i Odžaci).
...
Naravno, ovo je samo ideja.. broj takmičara, broj bodova i ostalo ovde su uzeti slučajno i trebalo bi ih boje izanalizirati i osmisliti šablon.. Mislim na one koji odlučuju..

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #11 - Jan 16th, 2014 at 3:58pm
Print Post  
Dobro je da bar negde postoji rasprava kad je nema tamo gde treba da je bude.

U poslednje vreme nijedna "odluka" UO nije objavljena pa ne vidim kako uopšte može da se govori o odlukama kada ne postoje.

Da li je UO posebno odlučivao o formatima turnira ja ne znam, a trebalo bi da znam.

Licitiranje "sa ili bez eliminacija" meni liči kao kada bi fudbaleri odlučili da igraju jedno poluvreme umesto cele utakmice ili teniseri jedan set - pa ko dobije...

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #12 - Jan 16th, 2014 at 4:06pm
Print Post  
90m wrote on Jan 16th, 2014 at 3:58pm:
Licitiranje "sa ili bez eliminacija" meni liči kao kada bi fudbaleri odlučili da igraju jedno poluvreme umesto cele utakmice ili teniseri jedan set - pa ko dobije...

Ovde ne odlucuju takmicari, kao ni teniseri. To odlucuje organizator u oba slucaja.
Slazem se sa tobom, ali ti je primer los  Wink

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #13 - Jan 16th, 2014 at 6:45pm
Print Post  
Sale, mislio sam na čitavu organizaciju a ne samo na takmičare...

Back to top

IP Logged

Japanac
New Member
*

Reply #14 - Jan 17th, 2014 at 8:56am
Print Post  
90m wrote on Jan 16th, 2014 at 3:58pm:

Ali imamo i grandslam-ove koji nose 2000 bodova za prvo mesto i igraju se na 3 dobijena seta i Masters turnire koji se igraju na 2 dobijena seta ali "vrede" samo 1000 poena, zar ne!? .. i one koji nose po 500 i manje.. i ta priča funkcioniše..

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top