Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 Hoyt ultra elite (Read 4490 times)
messerschmitt
Junior Member
**

Hoyt ultra elite
Jan 10th, 2014 at 10:05pm
Print Post  
Pozdrav svima nakon dosta vrimena.
Imam prigodu za nabavit Hoyt ultra elite XT3000 i to,mislim,dosta povoljno. Cijena je oko 330 Eura za luk bez ičega na sebi.Nisam uspio spustit cijenu ali sam uspija užicat 6 Easton A/C/C strela i stabilizator. Nišan i okidač su neki ultraturbo,pa,iako im je cijena jako smanjena,za njih jednostavno nemam novaca.  Cry
Ima li netko iskustva s ovim lukom,iz "prve ruke" ili možda nekome kolega puca iz takvog,pa...
Inače pucam olimpik i ide mi sasvim dobro ali želim imat i compound,onako,za gušt. Reka bi za hobi ali bilo bi glupo,jer je i olimpik hobi.
Unaprid zahvaljujem na eventualnim odgovorima. Cheesy

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Re: Hoyt ultra elite
Reply #1 - Jan 10th, 2014 at 10:48pm
Print Post  
vrhunski target luk, imao sam ga.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #2 - Jan 11th, 2014 at 3:24pm
Print Post  
90m,drugim rječima - stisni gaće i kupi ga.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #3 - Jan 12th, 2014 at 8:04pm
Print Post  
ne, kupi novi Pro Comp Elite XL  Smiley

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #4 - Jan 14th, 2014 at 11:39pm
Print Post  
Hehehe,trenutno imam novaca samo za kupit "fantomku",pa u kakvu kladionicu ili mjenjačnicu. Ako me ne uhvate - bit će za novi luk.  Grin

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #5 - Mar 24th, 2014 at 10:31pm
Print Post  
Poslušah Vas.Stisnus gaće i kupih ga.Još na rate.Na rate danas i živimo,pa... Nisam puca compound dvi godine,pa nakon nekoliko strela neću o dojmovima.Referirat ču čim ga malo bolje isprobam.Oli on mene..

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #6 - Mar 25th, 2014 at 9:50pm
Print Post  
Nećeš se pokajati samo gledaj da ti točkovi uvek budu u tajmingu, proveravaj redovno, recimo jednom mesečno jer kablovi znaju da se istegnu i kada su već stari. A što se štelovanja tiče, stavi sve u nulu, nocking point malo iznad 1/8in i vuci u zid; nemoj da zaboraviš da poravnaš i kamove (cam alignment) i trebalo bi da puca dobro. Ako nisi siguran da pravilno pucaš, šteluj ga sa bt okidačem jer ćeš imati najmanje šanse da zajebeš hitac.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #7 - May 1st, 2014 at 11:22am
Print Post  
90m,da ti budem iskren,nemam pojma o čemu govoriš. Luk sam kupio da bi puca iz njega,sad ću,u hodu malo-po malo učit sve o njemu. Za to šta govoriš imam čovjeka koji će to pogledat kad bude trebalo. Za početak je sve OK,neki dan sam se našao s njim,ispucao 30-tak strela i on kaže da je sve otprilike 95% u redu. Morat će mi prominit nateg,sa 28,5 na 29,iako,posli miseci po dana šta je u mene,moram priznat da puca izvrsno. Ili sam ja dobar Cheesy. U početku mi je bio stravično težak na prednjoj ruci pa sam skinuo boćni stabilizator i utege na vrhu glavnog.Sad sam vratio utege a ubrzo bi mogao i bočni,navikavam se polako. Ovde u Dalmaciji pada kiša ka da je Jesen,ne možeš izać vanka pucat,pa pucam u garaži,na 4 metra ali ono šta sam bija vanka,bilo je dobro.
Ovo šta si reka,doooobro ću zapamtit,za ubuduće. I reć "serviseru".
Inače,tetiva i kablovi su novi,čovjek ih je prominija prije nego mi ga je proda. Sad sam miran... koliko otprilike?
Hvala na upozorenju,ponavljam,zapamtit ću.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #8 - May 1st, 2014 at 12:16pm
Print Post  
Tetive, ako pucaš puno, menjaš svake godine, ako ne, onda svake dve bez obzira da li si pucao ili ne. Čim vidiš neko oštećenje na tetivi/kablovima - menjaš. I mažeš jednom nedeljno.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #9 - Aug 26th, 2014 at 10:20pm
Print Post  
čini mi se da sam ja jedini upitnik i dežurna neznalica na ovom forumu,pa ajde,da tako i ostane.
Uzeo sam nove strele za CU,ovaj,koji je u naslovu teme. Do sad sam ima (prijateljevih) 6 strela,3 karbon i 3 alu,ne iste dužine,pa pogađate,posta sam prvak strelišta (na kojem,inače,pucam sam Tongue) u kompenzaciji hitaca...
Dakle,istrošim se ja i kupim 6 karbonskih Easton power flight. Nemojte samo reć :"moga si kupit i bolje" jer sam jedva i za ove skupija. Tribalo mi je još nešto opreme,da žena zna... :-
XEh,ispalih 50-tak strela prekjučer... Ajme meni majko moja! Plešu strele po restu ka da su poludile. Od tih 50-tak strela,47 ih je palo s resta! To mi se znalo dogodit i ranije ali je omjer bija 3-4 %.
Šta je to? Logičkom expertizom znalca kakav već jesam,dođem do zaključka : previše stisnut nock ???
Pomagajte !
Ka i do sad,uostalom.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #10 - Aug 27th, 2014 at 2:48pm
Print Post  
Postoje dve veličine noka, ako koristiš manji - stavi veći. Ako koristiš veći - stavi tanji serving na tetivu.

Back to top

IP Logged

messerschmitt
Junior Member
**

Reply #11 - Aug 28th, 2014 at 10:40am
Print Post  
Znači,ipak je do nocka. Imam samo ove na strelama,morat ću ih malo proširit. Ali malo. Hvala 90m.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #12 - Aug 29th, 2014 at 4:42pm
Print Post  
Nadam se da se šališ sa proširivanjem nokova  Smiley

Back to top

IP Logged

Sale
Forum Administrator

yoyobow

Reply #13 - Aug 29th, 2014 at 4:53pm
Print Post  
Možda su čvorovi od loop-a sasvim uz nock i onda pri kraju natega stisnu nock i odignu strelu sa resta.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top