Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 Poziv na turnir SK "Castle Archery" 04.05.2014 (Read 2675 times)
Bik Koji Sedi
New Member
*

Poziv na turnir SK "Castle Archery" 04.05.2014
Apr 25th, 2014 at 11:13am
Print Post  
Poštovani streličari!

Streličarski klub "Castle  Archery" ima posebno zadovoljstvo da vas pozove na Otvoreno prvenstvo Vojvodine u metnom streličarstvu koji će se održati u Temerinu 04.05.2014.godine. Tip takmičenja je  FITA 2x70/50 sa eliminacijama.
Turnir će se održati na Temerinskom strelištu na regionalnom putu 104 između Temerina i Siriga.1400m od Temerina prema Sirigu sa desne strane puta.

GPS: 45° 25,384'  , 19° 51,742'
Program takmičenja:

9:15-9:45     Potvrda prijave, raspored po metama
9.45-10.25   Zagrevanje,kontrola opreme
10:30            Početak takmičenja
                     Podela medalja nakon objavljivanja rezultata.

U revijalnom delu raspucavaće  timovi mladih reprezantivaca.Ukoliko ne bude dovoljno ekipa,njihovi protivnici će biti najbolji seniori iz prvog dela takmičenja.

Takmičarima je obezbeđen ručak koji će se deliti nakon kvalifikacija.

Nagrade:Medalje za prva tri mesta u svakoj kategoriji sa najmanje četiri takmičara.

Stilovi: OL,CU,BB

Napomena:Streličari koji koriste TRRB,LB,PB/HB lukove takmičiće se u BB stilu.Takmičarska knjižica sa važećim lekarkim pregledom je obavezna kao i odeća u bojama kluba.

Kotizacija:Za pojedince i ekipe 800RSD, za pionire 500RSD
Kapacitet prostora : 120 takmičara
Sudije i delegat: Po rasporedu  SSS

Prijave takmičara izvršiti  na email adresu :castlearchery@gmail.com
najkasnije do srede 30.04.2014.g do 20.00 časova.

Kontakt osoba:Varga Bela 063/841-8282

Uz srdačnu dobrodošlicu želimo vam puno uspeha. Sve u zlato!

U Temerinu,24.04.2014.g                                                     Direktor turnira i  predsednik kluba
                                                                                                               Zoltan Nađ

Back to top

IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Re: Poziv na turnir SK "Castle Archery" 04.05.2014
Reply #1 - May 2nd, 2014 at 7:57am
Print Post  
Turnir je otkazan zbog malog broja prijavljenih takmičara.
Prijavilo se ukupno 19 takmičara iz 7 klubova. Sad

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #2 - May 3rd, 2014 at 9:56am
Print Post  
70m je mnogo daleko, pa i 18m nije blizu. Kad bi se pucalo na 10m...

Šalu na stranu, sledeći na ovoj listi je Niš kome takodje niko neće doći na turnir baš zato što je sve shvaćeno kao zezanje.

Godinama govorim da SSS mora da uvede neke obaveze...

Back to top

IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Reply #3 - May 3rd, 2014 at 8:08pm
Print Post  
90% od 19 prijavljenih su zaista bili takmičari, kojima je stalo da dobju još jedno iskustvo pre velikih takmičenja bez obzira na vremenske prilike.Samo što eto, rekreativci odlučuju da li će biti turnira ili ne.
« Last Edit: May 3rd, 2014 at 9:39pm by Bik Koji Sedi »  
Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #4 - May 4th, 2014 at 3:13pm
Print Post  
Jasno je meni da su se prijavili takmičari, rekreativci čekaju da cirkus dodje u njihovo mesto. Poenta je u tome što u takvoj situaciji SSS treba da pomogne organizatoru da uprkos svemu održi turnir. Medjutim kad su i u Savezu rekreativci ili ljudi koji brinu samo o sopstvenom interesu, onda...

Uostalom ako si čitao moje postove (a nisi mogao da ih izbegneš  Smiley) video si koliko se zalažem za razlikovanje tekmičara od ostalih turista/prolaznika.

Back to top

IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #5 - May 4th, 2014 at 4:38pm
Print Post  
90m wrote on May 4th, 2014 at 3:13pm:
Jasno je meni da su se prijavili takmičari, rekreativci čekaju da cirkus dodje u njihovo mesto. Poenta je u tome što u takvoj situaciji SSS treba da pomogne organizatoru da uprkos svemu održi turnir. Medjutim kad su i u Savezu rekreativci ili ljudi koji brinu samo o sopstvenom interesu, onda...

Uostalom ako si čitao moje postove (a nisi mogao da ih izbegneš  Smiley) video si koliko se zalažem za razlikovanje tekmičara od ostalih turista/prolaznika.

Čitajući tvoje postove, voleo bih samo (ako može) da objasniš tvoje viđenje takmičara i rekreativaca, odnosno bitnih razlika između pomenutih. Da li su takmičari oni koji izlaze na svaki turnir ili oni koji izađu samo na pojedine...? da li (po tebi) postoji i "olakšavajuća okolnost" za one koji (zbog materijalnih ili zdravstvenih ili nekih drugih razloga) ne mogu da dođu baš na svaki turnir?
Da ne bi bilo kako "pričam u prazno", moja Danijela se redovno prijavila na ovaj turnir i za isti se vrlo ozbiljno pripremala. Na žalost, turnir je otkazan (ne našom krivicom), pa je preostalo da se nastavimo sa pripremama za sledeći.
A da je bilo u indor sezoni dva turnira na koja nismo izašli- i to je istina, ali razlog je vrlo jednostavan- novac! Izdvojiti skoro 100evra (benzin + putarina + još po koji trošak tipa hrane i slično) da bi se učestvovalo u Nišu, možda za nekoga i nije prevelik trošak, ali za nas- jeste! Slično je i sa turnirom u Odžacima koji ne bi koštao toliko, ali ne bi koštao ni mnogo manje. Naravno, nije nam bilo lako da donesemo tu odluku, ali jednostavno se tako moralo. Ipak, treba preživeti krizu i posle turnira...

Back to top

IP Logged

Aca
New Member
*

Reply #6 - May 4th, 2014 at 4:56pm
Print Post  
Mislim da je prijatelj zemunac u pravu prva greška objavi se da se turnir održava sa razlogom kao lakši trening "takmičara"sa "rekreativcima" koji treba da puknu po min 30-50evra da dođu a druga greška ova sama podela na "takmičare" i "rekreativce" je ne potrebna Wink

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #7 - May 4th, 2014 at 6:18pm
Print Post  
Da li će se turnir održati odlučuje organizator, a ne rekreativci.

Rekreativci su važni jer daju:
- bazu iz koje će se izdvojiti takmičari
- ekonomsku osnovu kroz finansiranje klubova, a ovde vidimo i kroz finansiranje turnira
- direktan marketing - promocija sporta u neposrednom kontaktu

Back to top

IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #8 - May 4th, 2014 at 7:24pm
Print Post  
Aca wrote on May 4th, 2014 at 4:56pm:
Mislim da je prijatelj zemunac u pravu prva greška objavi se da se turnir održava sa razlogom kao lakši trening "takmičara"sa "rekreativcima" koji treba da puknu po min 30-50evra da dođu a druga greška ova sama podela na "takmičare" i "rekreativce" je ne potrebna Wink

Ja nešto nisam video da je objavljeno da je turnir "smatran lakšim treningom"...Ali, i da jeste, to na nas ne bi imalo nikakvog uticaja jer Danijela svako takmičenje smatra ozbiljnim i tako mu pristupa. Prvo što smo (kroz razgovor) "obradili kao temu" je upravo to i ona je to i sama kasnije shvatila. Na svakom takmičenju (bez obzira na njegovu važnost) nauči se po nešto što se zove iskustvo, tako da "nevažnih" za pravog sportistu-  nema! Naravno, trudimo se da rezultati idu uzlaznom linijom, ali ako neki put bude i lošije- pa, Bože moj, i to je deo sporta. Zato postoji trening na kome se sumiraju propusti i pokušavaju da se eliminišu. Koliko se uspelo u tome, već se vidi na sledećem takmičenju.
Inače, potpuno se slažem sa PJ-om...pogotovo za prvu stavku.
Bilo kako bilo, ipak mislim da je mali odziv takmičara za ovaj turnir bio direktna posledica praznika koji je za nama... mnogi su ovaj praznik odlučili da provedu negde drugde... Da je turnir bio zakazan za 11.05 mislim da bi bilo mnogo više prijavljenih (bez obzira što se dan ranije puca 3D u BG-u)...

Back to top

IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Reply #9 - May 5th, 2014 at 9:51am
Print Post  
Sve u svemu, takmičarski kalendar saveza treba formirati kao što je u okruženju, tj. da se indoor sezona završi krajem februara eventualno do početka marta a sa outdoor takmičenjima krene odmah posle toga da ima vremena za postizanje normi, da takmičari spremnije idu na prvi Cec u Sloveniju koji je uglavnom sredinom aprila.Na taj način bi se lakše rasporedili i field,3d i target turniri.

Sa druge strane Savezu traba da je u interesu da se održe target turniri i van Beograda.Organizator ne bi trebalo da strahuje da li će mu se prijaviti dovoljan broj takmičara da ne bude u minusu.U slučaju da se prijavi malo ljudi savez bi trebao finansijski da podrži takve turnire.

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #10 - May 5th, 2014 at 1:28pm
Print Post  
Bik Koji Sedi wrote on May 5th, 2014 at 9:51am:
Sve u svemu, takmičarski kalendar saveza treba formirati kao što je u okruženju, tj. da se indoor sezona završi krajem februara eventualno do početka marta a sa outdoor takmičenjima krene odmah posle toga da ima vremena za postizanje normi, da takmičari spremnije idu na prvi Cec u Sloveniju koji je uglavnom sredinom aprila.Na taj način bi se lakše rasporedili i field,3d i target turniri.

Sa druge strane Savezu traba da je u interesu da se održe target turniri i van Beograda.Organizator ne bi trebalo da strahuje da li će mu se prijaviti dovoljan broj takmičara da ne bude u minusu.U slučaju da se prijavi malo ljudi savez bi trebao finansijski da podrži takve turnire.

sve je tacno, plus sto bi trebalo izmeniti nacin dodele organizacije turnira tako da prednost imaju klubovi bolje rangirani na rang listi.

Back to top
IP Logged

90m
Senior Member

Reply #11 - May 5th, 2014 at 3:20pm
Print Post  
Odgovor svima: verovatno niste pročitali moj post do kraja, poenta je u tome da SSS treba da omogući da se turnir održi uprkos malom broju prijavljenih takmičara.

Klodoviku: već sam na više mesta obrazložio moje vidjenje razlike izmedju takmičara i rekreativca, za ovu priliku ću da pojednostavim, takmičar redovno trenira (to znači ima program rada uz stručnu asistenciju, a ne puca beskonačan broj strela bez smisla, što je kod nas najčešća pojava), redovno obnavlja svoju opremu, učestvuje u realizaciji programa svog kluba i brani njegove boje. Naravno, može još štošta da se doda... Jednom rečju, takmičar sport razume ne samo kao zadovoljstvo već i kao obavezu kojoj se predaje iz ljubavi i strasti. Rekreativac sve to nema, a može i da popije pivo pre turnira.

Pitanje novca se već postavljalo. Da ne pametujem, sve na ovom svetu košta pa tako i luk i strela. Uostalom, bilo je sportskih klubova koji su napuštali ligaška takmičenja zbog nedostatka sredstava. Onaj koji je to svojim rezultatima zaslužio, dobio je stipendiju. Žao mi je što ih nije više ali šta tu možemo. i inače da dodam, pitanje sredstava nije pitanje koje treba da rešavaju takmičari već klubovi. Zbog toga i pišem da kod nas ne postoje klubovi (osim časnih izuzetaka) već udruženja ljubitelja. Uostalom već sam i samom sebi dosadan sa ovim što ponavljam ali moram kad me prozivate...

Odgovor PJ: više puta sam rekao da nemam ništa protiv rekreativaca, naprotiv. Ne vidim zbog čega mislite da jedno drugo isključuje. Ali u situaciji kada jedni štete drugima, onda štitim takmičare. Godinama govorim da je streličarski savez isto što i fudbalski ili košarkaški: savez mora da bude okrenut takmičarima a rekreativcima i onako ne treba ništa.

U tome i jeste osnovni sukob izmedju mene i sadašnjeg, pa i bivših rukovodstava; oni bi da pomognu takmičarima radi reda. Nije tako? Pa kako onda nismo slali reprezentaciju u Nim kada si ljudi imali normu a ja nudio svoje pare?

Back to top

IP Logged

klodovik
Full Member

Reply #12 - May 5th, 2014 at 8:04pm
Print Post  
@90m

Pre svega da se zahvalim na odgovoru i ako je potrebno da se izvinim (i ovako javno) ako si pomislio da sam te prozvao. Ne, samo sam postavio pitanje bez iole loših namera.
Suština u stvari zbog čega sam postavio pitanje je moja Danijela koja je od ove godine u kategoriji starijih pionirki. Na žalost, po Fita pravilima, na svakom turniru su upravo pioniri ti koji otpadaju ako se prijavi veći broj takmičara, bez obzira da li su ti "takmičari" to zaista ili su rekreativci. Tako dolazimo u situaciju da je Danijela otpucala sve turnire outdor prošle sezone i "ubila" i pet državnih rekorda, a i dalje ima to breme da li će pucati na turniru ili neće iako se redovno i na vreme- prijavila. Što će reći, ako se prijavi par rekreativaca više, iako se zna da su to rekreativci- neko od pionira ostaje bez mogućnosti da učestvuje, ma kako imao dobre rezultate, što (po meni) nikako nije logično... Konkretno, i ja sam mogao (bar na indoru) da se prijavim za takmičenje, ali kada malo bolje razmislim- zar da ja budem taj zbog koga neki pionir neće imati mesto? Ni slučajno, ja imam 50 godina, a na tim klincima je budućnost ovoga sporta. Oni treba da se takmiče i da napreduju, a mi matori moramo biti svesni da nas je vreme pregazilo i da možemo da se družimo i bez gađanja, zar ne?
A što se tiče ozbiljnosti, mislim da baš ti klinci treba da budu primer i starijima. Trenira se redovno, usavršavaju se tehnike pod budnim okom trenera, kupuje im se oprema (pomenuo sam novac u predhodom postu). Konkretno, računica je bila da li kupiti novi i bolji rajzer i krake ili ići na dva takmičenja koja bi nas koštala skoro 200evra (zajedno). Odlučili smo se za novu opremu, jer smo smatrali da nam je to potrebnije (u ovom trenutku). Sa starom se još moglo pucati, ali...novo je novo, a i outdor više nije na 25, već na 40m.
Postavlja se pitanje da li onda (kada dođe do situacije) da je malo slobodnih mesta omogućiti rekreativcu (starije kategorije) da se takmiči ili pioniru koji se takmiči redovno?

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #13 - May 5th, 2014 at 8:59pm
Print Post  
@klodovik,

nisam mislio ništa loše sa "prozivkom", možda je tako zvučalo.

Malo se možda udaljujemo od teme ali ja ne bih delio streličare na mladje ili starije već na bolje ili lošije. U savezima u kojima je dovoljno streličara, normalno je da su odvojeni turniri za mladje kategorije od onih za seniore. Pošto to kod nas nije slučaj ja sam predlagao da se uvede neka norma da bi došao na turnir. Naravno, u sistemu u kome rekreativci i/ili ljudi sa ličnim interesom postavljaju pravila to je nemoguće. U klubove ne možeš da se pouzdaš jer su, kao što rekoh, ili udruženja ljubitelja ili orjentisani na zaradu. Zbog svega toga Savez treba da ima razvojnu ulogu što u ovom slučaju znači da treba da obavežu klubove da organizuju turnire (o čemu sam isto pisao u više navrata) a onda i da im pomognu da ih održe ukoliko su uslovi nepovoljni. Nema drugog načina za razvijanje streličarstva.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #14 - May 11th, 2014 at 3:19pm
Print Post  
darko wrote on May 5th, 2014 at 1:28pm:
sve je tacno, plus sto bi trebalo izmeniti nacin dodele organizacije turnira tako da prednost imaju klubovi bolje rangirani na rang listi.

Darko, poslednji kalendar je baš tako i pravljen. Gde je bilo više zainteresovanih za isti termin, turnir je dobio bolje rangiran klub.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top