Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
 10 Oprema za klubove (Read 2803 times)
Bik Koji Sedi
New Member
*

Oprema za klubove
Jun 11th, 2014 at 10:34am
Print Post  
Prethodno rukovodstvo je obezbedilo za sve klubove članove saveza jedan OL komplet sa setom strela koji do dan danas nije podeljen.Vrednost seta je oko 300e.Poslednju informaciju koju imam (od oko mesec dana) da to stoji u nekom magacinu u Pančevu.

Zna li neko nešto o tome? Što se ne deli?

Back to top

IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Re: Oprema za klubove
Reply #1 - Jun 30th, 2014 at 7:22pm
Print Post  
Problem oko podele opreme je nastao pošto ima manje opreme nego klubova u sezoni 2012/2013.Sadašnje rukovodstvo je angažovao jednog člana UO da odredi kriterijum podele.Kriterijum nije odrađen a tadašnji član je napustio UO.Tu je sve zastalo.
Molio bih predloge kriterijuma da bi formulisali način podele prema savezu.Koliko sam upoznat ima 17 OL seta.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #2 - Jul 1st, 2014 at 9:02pm
Print Post  
Odrediti vremenski period i rangirati klubove prema broju novoregistrovanih članova u toku tog perioda (godine)?

Bolje podeliti opremu i po cenu da se neki klubovi ljute,  nego da oprema propadne u nekom magacinu.

Da li negde postoji spisak te opreme?
Kako je regulisano vlasništvo nad opremom i kako će se izvršiti prenos vlasništva? Ko popunjava odobrenje za nabavku?

Back to top

IP Logged

darko
Senior Member

Reply #3 - Jul 2nd, 2014 at 9:14am
Print Post  
Treba uzeti u obzir i to da bi klubovi trebali da registruju te lukove kod mup-a, sto naravno niko ne radi osim naseg kluba Cheesy Broj novoregistrovanih clanova je ok kriterijum, ali bi trebali klubovi da posalju i program po kom rade sa polaznicima, koliko puta mesecno, koliko lukova im je potrebno itd. Mislim da bi bilo najbolje da se raspise interni konkurs sa tezinskim kriterijumima, jave se zainteresovani klubovi i podele lukovi. Ili ovo moze da funkcionise u nekom drugom savezu Smiley

Back to top
IP Logged

90m
Senior Member

Reply #4 - Jul 2nd, 2014 at 2:22pm
Print Post  
stalno sebi govorim da mi je ovo poslednji post... i nikada ne održim reč.

2007. je stigla oprema iz Italije i ja sam je podelio klubovima tako što nisam nikome opremu poklonio već sam im dao na poslugu pod uslovom da za svaki luk koji im dodelim moraju na sledećem indoor DP da imaju jednog novog takmičara, naravno sa odredjenom normom. Tada je ovaj uslov ispunio jedino SK iz Kanjiže. Opremu je dobilo desetak klubova, po jedan ili dva luka. Kada sam napustio mesto GS SSS ovi lukovi su netragom nestali i nikada nisu vraćeni Savezu.

Tek da imate u vidu...

Back to top

IP Logged

Bik Koji Sedi
New Member
*

Reply #5 - Jul 4th, 2014 at 8:55am
Print Post  
Ništa novo, kakva država takav savez.Niko ni za šta ne snosi odgovornost i nikom ne polaže račune.Nema sankcionisanja za pogrešne korake.Potrebno je aktivirati nadzorni odbor i da radi svoj posao kako treba.
Što se opreme tiče treba videti sa pravne strane koje su varijante moguće što je PJ najavio tj.čiji bi bili podeljeni lukovi i ko treba da ih registruje naravno ako postoje propratni dokumenti za njih...

Back to top

IP Logged

TAP3AH
Junior Member
**

Reply #6 - Jul 5th, 2014 at 9:02pm
Print Post  
Zanimljiva zagonetka - registrovanje dobijene opreme...

Baš me zanima šta bi u MUP rekli kada bih im, umesto Peđine overe, doneo nabavnu dozvolu sa nekakvim dokumentom iz SSS.

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #7 - Jul 6th, 2014 at 12:07pm
Print Post  
mene zanima i da li su ti lukovi u opste legalizovani? sta ako nisu?

Back to top

IP Logged

sole
New Member
*

Reply #8 - Sep 25th, 2014 at 12:08pm
Print Post  
Čini mi se da je na DP podeljeno 19 kompleta opreme , za prvih 19 klubova na rang listi?????
Po jedan komplet za klub koji je u sezonu uložio preko 300.000 dinara i isto jedan set za klub koji je možda uložio 15.000 dinara
Na ulagenje prvenstveno mislim na kotizacije, kombi prevoz, benzin za privatna vozila (odlazak na turnire), lekarske preglede, organizaciju turnira itd.
Baš stimulativno i pošteno.....

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #9 - Sep 29th, 2014 at 11:26am
Print Post  
Sole, slažem se da princip podele lukova nije bio fer, ali lukovi su u magacinu već dve godine i niko da izvrši pritisak da se isti podele. Svi su se nešto stidljivo raspitivali.

Ja sam nekoliko puta postavljao pitanje, pre svega da kraci ne bi propali od stajanja, ali pošto ni ja ni moj klub* nismo imali direktan interes da se lukovi dele, ja sam ostao pri postavljanju pitanja na sastancima UO, na forumu i direktnom kontaktu sa sekretarom i predsednikom.

Da zanemarimo sve što mi smeta kod trenutne uprave, ovo ipak nije njihova greška, već onih u čije vreme su lukovi nabavljeni. Kako god da su podeljeni lukovi, neko bi bio nezadovoljan.

Prvo se definiše kriterijum, pa se nabavlja oprema. Shvatio sam da je tada bilo premalo vremena za to (2-3 sedmice), ali da se ne lažemo, sve stvari u Savezu rešavamo za manje od 7 dana, čak i kada imamo rok od 6 meseci, rešavamo ih u poslednjoj sedmici.

Pored nepravednog kriterijuma raspodele lukova, ukazano je i na sledeće probleme:
- legalnost nabavke lukova
- revers koji zapravo prestaje da bude revers, ukoliko se na DP izvede takmičar mlađe kategorije
- predstavnik jednog kluba je povodom ovog reversa ukazao na problem na relaciji deca-oružje. On insistira da ima zainteresovane dece i roditelja da dovedu svoju decu u klub, ali ih on odbija, jer po važaćem Zakonu ne sme deci u ruke da daje oružje.

S obzirom da se već priča o nekoj novoj nabavci lukova, bilo bi lepo da svi izađu sa predlozima kriterijuma, pa da se isti računaju od trenutka stupanja na snagu. Primer: od 1.1.2015. godine, svaki klub koji registruje streličara uzrasta do ___ i da taj streličar na outdoor DP 2016. godine u svojoj kategoriji postigne najmanje___bodova, dobija od saveza ____.
Ima dovoljno vremena i za klubove i za budžetiranje, a trajalo bi kraće nego sada.

*Na DP je drugar iz kluba preuzeo luk, a vlasnik kluba je pitao: da li nam je taj luk potreban i pošto smo zaključili da nije, zašto je uopšte preuzet, samo da razmišljamo o reversu.

Back to top

IP Logged

OKM
New Member
*

Reply #10 - Oct 1st, 2014 at 9:08pm
Print Post  
Lukove je nabavilo prethodno rukovodstvo od Donacije Olimiijskog komiteta sa zakljuckom da tadasnjih 19 registrovanih klubova dobiju po jedan luk. Novo rukovodstvo je lukove podelilo postujuci taj princip uz dodatak da svaki klub ima obavezu da na drzavnom prvenstvu izvede jos jednog takmicara najmanje.

Da bilo je gresaka ali najveca bi bila da se nisu podelili. Klubovi koji ne koriste luk molim da ih vrate.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top