Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Osnivanje novog kluba? (Read 1487 times)
PJ
Senior Member

Osnivanje novog kluba?
May 21st, 2015 at 5:42pm
Print Post  
Da li neko od kolega streličara ko je skoro prošao kroz proces registracije kluba ima volje da podeli informacije sa članovima ovog foruma?

Često dobijam takvo pitanje, pa bih voleo da sve sakupim na jedno mesto.

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Re: Osnivanje novog kluba?
Reply #1 - May 21st, 2015 at 7:30pm
Print Post  
1.      Osnivački akt sa overenim potpisima osnivača, overa u sudu ili kod notara
2.      Zapisnik sa osnivačke skupštine
3.      Odluke o izboru i imenovanju zastupnika kluba
4.      Statut
5.      Prijava za osnivanje na sajtu APR
6.      OP obrazac za lice ovlašćeno za zastupanje
7.      takse

Ova dokumenta mogu da se nadju na netu pa da se prilagode za konkretne potrebe, klubovi ih obično objavljuju...

Sportska organizacija može obavljati sportske aktivnosti i sportske delatnosti ako, u skladu sa zakonom i sportskim pravilima, ima:
1) učlanjene ili ugovorom angažovane sportiste;
2) angažovane sportske stručnjake u zavisnosti od vrste delatnosti;
3) obezbeđen odgovarajući prostor, odnosno sportske objekte i sportsku opremu;
4) odgovarajuću unutrašnju organizaciju i finansijska sredstva, ako učestvuje u sportskim takmičenjima.
Ministar bliže uređuje uslove iz stava 1. ovog člana.
Reč: "klub" može biti korišćena u nazivu samo sportske organizacije koja učestvuje u takmičenjima u okviru nadležnog granskog sportskog saveza.
Sportsko udruženje mogu osnovati najmanje tri osnivača.
Osnivač sportskog udruženja može biti potpuno poslovno sposobno fizičko lice ili pravno lice.
Sportsko udruženje osniva se na osnivačkoj skupštini, usvajanjem i potpisivanjem osnivačkog akta i statuta i izborom, odnosno imenovanjem lica ovlašćenog za zastupanje.

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #2 - May 21st, 2015 at 7:39pm
Print Post  
Naravno, sve postoji na sajtu APR:
http://www.apr.gov.rs/Регистри/Спортскаудружењa,друштваисавези/СпортскаудружењаУ...

Ovo je tema za lična iskustva u registraciji, gde je zapelo, zbog čega ste  imali odlaganje i/ili korekciju nekih dokumenata i sl.

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #3 - May 21st, 2015 at 7:51pm
Print Post  
90m to je sve po pravilima, ali treba voditi racuna da svi dokumenti budu popunjeni bez i jedne greske jer ovi iz APR zakeraju na najmanjim sitnicama. Statut obavezno uskladiti sa zakonom o sportu i ne unositi raznorazne gluposti jer ce se tako  klub opteretiti nepotrebnim stvarima. Kod nas u Beceju overavamo sva dokumenta u opstini i za klubove je besplatno tako da treba proveriti da li takva mogucnost postoji i u drugim sredinama. Isto tako proveriti dostupnost imena kluba i originalnost grba kluba. Ako ce klub da nosi naziv grada mora se traziti dozvola nadleznih vlasti

Back to top

IP Logged

boxy85
Full Member

Reply #4 - May 21st, 2015 at 7:55pm
Print Post  
Kod nas se pojavio jednom problem sto nismo udarili pecat na dokument koji smo predavali u APR a naravno salteruse bas briga da proveravaju bilo sta. Znaci bolje je 5 puta zvati nego jednom pogresiti jer greska kosta bar 1400din

Back to top

IP Logged

90m
Senior Member

Reply #5 - May 23rd, 2015 at 3:56pm
Print Post  
angažujete advokata i sve ste rešili Smiley

Back to top

IP Logged

PJ
Senior Member

Reply #6 - May 24th, 2015 at 2:12pm
Print Post  
boxy85, hvala na prenetom iskustvu. Ako imaš još nekih konkretnih info, mogu da budu od koristi nekome ko naiđe na forum, a ja ću svakako preneti ljudima koji me pitaju.

Za pribavljanje odobrenja za nabavku tetivnog oružja sam napravio uputstvo (sam sam prošao proceduru) i pomogao sam velikom broju ljudi. Slične stvari sam pravio i za neke oblasti koje nemaju veze sa streličarstvom. Ima ljudi koji nisu zaslužili da im se pomogne, ali u većini slučajeva mi je drago što smo podelili informacije.

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top