Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Strela - kliker (Read 646 times)
Skulptron
New Member
*

Strela - kliker
Aug 11th, 2015 at 7:29am
Print Post  
Pre godinu dana sam kupio luk (olimpik) i prve početničke strele (Beman) kojima je došao kraj a sada sam počeo da koristim i kliker.
Sada bih kupio Easton Apollo ali imam nedoumicu po pitanju dužine srela i položaja klikera.

Po uputstvima
http://archery.uchicago.edu/documents/RecurveBowSetup.pdf (strana 10)
napominje se da kliker treba da bude pod pravim uglom u odnosu na strelu.

Izmerio sam da mi je nateg oko 72,5 - 73 cm (28,5 - 28,7")

U Easton-ovom katalogu (strana 23)
http://cdn.eastonarchery.com/uploads/download-files/2015_Target_Catalog-email.pd...
je navedeno da je Correct Target Arrow Lenght od udubljenja na noku do početka vrha.

Po svemu navedenom ispada da od dužine natega (pod pravim uglom u odnosu na kliker) treba da oduzmem dužinu vrha i onda bi to bila dužina šafta kojeg treba da naručim?

To mi izgleda malo komplikovano a vidim i da se mnogi ne pridržavaju tog pravila tj. da im kliker ne pada na strelu pod pravim uglom.
Koju dužinu šafta treba da naručim?
« Last Edit: Aug 12th, 2015 at 12:02am by Skulptron »  
Back to top
IP Logged

darko
Senior Member

Re: Strela - kliker
Reply #1 - Aug 11th, 2015 at 11:55am
Print Post  
ti bas ne odustajes od ovog foruma  Smiley

Ako imas neku duzu strelu, 30" npr, uzmi je pa nadji nekog ko ce da ti pomogne. Onda nategnes luk do punog natega i drzis dok ti taj sto pomaze ne obelezi 1 inch dalje od tacke gde je strela u kontaktu sa restom. Posto rest ide malo ukrivo meri se 1 inch od najudaljenije tacke kontakta strele sa restom - najudaljenije u odnosu na tvoju glavu. Kad dodas i vrh bice taman da bude i za dogodine Wink
Kliker je retko kad pod pravim uglom u odnosu na strelu, nemoj se time opterecivati. Samo ga namesti po visini tako da prelazi preko strele i vrha bez zapinjanja

Back to top
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top